• 11 Pedro

Taktyka: 4-4-2

sędzia: Héctor Baldassi (Río Ceballos)

minuta wynik opis

Hiszpanie po bramce Davida Villy ostatecznie pokonują Portugalię 1:0! W meczu o wejście do półfinału spotkają się z reprezentacją Paragwaju! Dziękujemy za uwagę!

90'+3' 1:0

Koniec meczu!!!

90'+2' 1:0 Carlos Marchena (Hiszpania) - wejście zawodnika
Xabi Alonso (Hiszpania) - zejście zawodnika

89' 1:0 Ricardo Costa (Portugalia) - czerwona kartka

89' 1:0 Ricardo Costa (Portugalia) - faulował
Capdevila (Hiszpania) - faulowany

Costa za uderzenie łokciem w twarz Capdevili wylatuje z boiska!

88' 1:0

Potężne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Portugalczyków, ale Capdevilla ofiarnie zatrzymuje to uderzenie!

88' 1:0 Pedro (Hiszpania) - wejście zawodnika
David Villa (Hiszpania) - zejście zawodnika

87' 1:0 Fernando Llorente (Hiszpania) - strzał niecelny

Villa do Liorente, ale ten po strzale głową nie trafia w bramkę!

86' 1:0 Fábio Coentrão (Portugalia) - strzał niecelny

Próba niesygnalizowanego strzału z prawej strony boiska, ale bardzo niecelnie.

85' 1:0

Sędzia ponownie nie odgwizduje przewinienia na Cristiano Ronaldo.

84' 1:0

Portugalia stara się jeszcze doprowadzić do remisu. Czy starczy im czasu?!

83' 1:0

Słowna utarczka Costy z Villą.

81' 1:0 Liédson (Portugalia) - faulował
Xabi Alonso (Hiszpania) - faulowany

Tym razem faulowany Alonso.

80' 1:0 Tiago (Portugalia) - żółta kartka

80' 1:0 Tiago (Portugalia) - faulował
David Villa (Hiszpania) - faulowany

Villa nieprzepisowo zatrzymywany przez Tiago i Portugalczyk ujrzał za to zagranie żółtą kartkę.

80' 1:0 Danny (Portugalia) - faulował

79' 1:0

Costa zagrywa piłkę głową w stronę swojego bramkarza.

77' 1:0 David Villa (Hiszpania) - strzał celny

Villa potężne uderza z około 25 metrów, piłka zmierza w lewe okienko bramki i z najwyższym trudem broni Portugalski bramkarz!

76' 1:0

Coentrao przegrywa pojedynek z Puyolem i dobrze zapowiadająca się akcja Portugalczyków zostaje przerwana!

75' 1:0

Nieprecyzyjne dośrodkowanie Ramosa...

74' 1:0 Xabi Alonso (Hiszpania) - żółta kartka

74' 1:0 Xabi Alonso (Hiszpania) - faulował
Pedro Mendes (Portugalia) - faulowany

Ostre wejście w nogi Mendesa i będziemy mieć pierwszą żółtą kartkę dla Hiszpanów w tym turnieju!

73' 1:0 Liédson (Portugalia) - wejście zawodnika
Simão (Portugalia) - zejście zawodnika

73' 1:0 Pedro Mendes (Portugalia) - wejście zawodnika
Pepe (Portugalia) - zejście zawodnika

71' 1:0

Kolejny stały fragment gry dla Hiszpanów. Obyło się jednak bez zagrożenia bramkowego.

70' 1:0 (Hiszpania) - rzut rożny

70' 1:0 Sergio Ramos (Hiszpania) - strzał celny

Ramos świetnie ogrywa obrońcę w polu karnym i oddaje potężne uderzenie z lewej nogi! Piłka po rękach Eduardo mija słupek bramki i wychodzi na rzut rożny!

70' 1:0

Za chwilę nastąpi podwójna zmiana w zespole Portugalii.

68' 1:0 Sergi Busquets (Hiszpania) - faulował
Tiago (Portugalia) - faulowany

67' 1:0 Ricardo Costa (Portugalia) - faulował

Capdevila stara się przedrzeć między obrońcami, ale zostaje nieprzepisowo zatrzymany.

66' 1:0

Hiszpanie starają się pójść za ciosem i zdobyć drugą bramkę.

64' 1:0 (Hiszpania) - rzut rożny

63' 1:0 GOL! David Villa (Hiszpania) - gol prawą nogą

... piłka jednak wraca pod nogi hiszpańskiego napastnika. Villa oddaje ponownie oddaje strzał na bramkę Portugalii, piłka odbija się jeszcze od poprzeczki i wpada do siatki! Hiszpania - Portugalia 1:0!!!

63' 0:0 David Villa (Hiszpania) - strzał celny

Villa otrzymuje piłkę w polu karnym, mając przed sobą jedynie Eduardo posyła futbolówkę wprost w bramkarza...

61' 0:0 David Villa (Hiszpania) - strzał niecelny

Villa strzela sprzed pola karnego i piłka minimalnie mija prawy słupek bramki!

60' 0:0 Fernando Llorente (Hiszpania) - strzał celny

Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne, tam świetnie do strzału głową złożył się Liorente, ale instynktownie broni Eduardo!

59' 0:0 Danny (Portugalia) - spalony

Danny znajduje się sam w polu karnym... ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną!

59' 0:0 Fernando Llorente (Hiszpania) - wejście zawodnika
Fernando Torres (Hiszpania) - zejście zawodnika

58' 0:0 Danny (Portugalia) - wejście zawodnika
Hugo Almeida (Portugalia) - zejście zawodnika

58' 0:0

Ramos traci piłkę na swojej połowie.

57' 0:0

Portugalia naciera na bramkę Hiszpanów, ale nie potrafi zakończyć akcji celnym strzałem!

55' 0:0

Złe zagranie Xaviego i piłkę łapie Eduardo.

55' 0:0 Simão (Portugalia) - faulował

54' 0:0 Sergio Ramos (Hiszpania) - faulował
Hugo Almeida (Portugalia) - faulowany

Almeida kopnięty przypadkiem przez Ramosa.

54' 0:0

Zablokowany strzał Iniesty...

52' 0:0 (Portugalia) - rzut rożny

Świetna kontra Portugalii! Almeida dośrodkowuje piłkę do Ronaldo, ale futbolówka po rykoszecie od jednego z obrońców minimalnie mija bramkę Casillasa i wychodzi na rzut rożny!

50' 0:0

Coentrao źle przyjmuje piłkę i futbolówka wychodzi na aut.

49' 0:0 Andrés Iniesta (Hiszpania) - strzał celny

Iniesta oddaje słaby strzał w kierunku bramki Eduardo.

48' 0:0 Hugo Almeida (Portugalia) - faulował
Carles Puyol (Hiszpania) - faulowany

47' 0:0

Coentrao czystą interwencją zatrzymuje szarżę Torresa z prawej strony pola karnego.

46' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - faulował
Bruno Alves (Portugalia) - faulowany

Torres przewracany przez Alvesa.

46' 0:0

Portugalia wznawia grę...

Piłkarze wracają na plac gry.

Do przerwy utrzymuje się bezbramkowy remis. Hiszpanie mają przewagę, ale Portugalczycy groźnie kontrują stwarzając sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Zapraszamy po przerwie!

45'+2' 0:0

Koniec pierwszej części gry!

45' 0:0

Zamieszanie pod bramką Portugalii po błędzie w defensywie, ale Hiszpanie rozpoczną jedynie od autu!

44' 0:0 Hugo Almeida (Portugalia) - spalony

43' 0:0 Tiago (Portugalia) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z lewej strony boiska i Tiago po strzale głową posyła piłę obok bramki!

42' 0:0

Świetna kontra Portugalii! Zagranie do wychodzącego na sytuację sam na sam, ale Casillas ubiega Portugalczyka i wybija piłkę na aut!

42' 0:0

Pewnie piłkę łapie Eduardo.

42' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

41' 0:0 Fábio Coentrão (Portugalia) - faulował

40' 0:0 Pepe (Portugalia) - faulował
Sergi Busquets (Hiszpania) - faulowany

38' 0:0 Hugo Almeida (Portugalia) - faulował

W ramach rewanżu Almeida naskoczył na plecy Puyola.

37' 0:0 Carles Puyol (Hiszpania) - faulował

Puyol zatrzymuje Almeide, który wychodził na czystą pozycję.

36' 0:0

Od autu Portugalia.

35' 0:0

Ronaldo stara się wymusić rzut wolny, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

33' 0:0

Strata Xaviego na rzecz Portugalii.

31' 0:0 Xavi (Hiszpania) - strzał niecelny

Uderzenie z prawej nogi sprzed pola karnego i piłka mija lewy słupek bramki!

29' 0:0 David Villa (Hiszpania) - strzał niecelny

Bardzo aktywny Villa oddaje kolejne uderzenie, ale tym razem piłka ląduje jedynie na górnej siatce bramki!

28' 0:0 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał celny

Ronaldo uderza od bezpośrednio z rzutu wolnego. Casillas popełnia błąd przy interwencji, ponieważ piłka odbija się od jego klatki piersiowej, ale obrońcy wyjaśniają sytuację!

27' 0:0 Xabi Alonso (Hiszpania) - faulował
Fábio Coentrão (Portugalia) - faulowany

Faul w odległości 35 metrów od bramki Hiszpanii.

26' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - faulował

25' 0:0

Dobre prostopadłe zagranie do wbiegającego w pole karne Villi, ale ten nie zdołał opanować piłki od od bramki rozpocznie Eduardo.

24' 0:0 Fábio Coentrão (Portugalia) - faulował
Andrés Iniesta (Hiszpania) - faulowany

23' 0:0 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał niecelny

Słaby i niecelny strzał z daleka w wykonaniu Ronaldo.

22' 0:0 Xabi Alonso (Hiszpania) - faulował
Simão (Portugalia) - faulowany

Zbyt ostre wejście w nogi Portugalczyka.

20' 0:0 Tiago (Portugalia) - strzał celny

Po ładnie rozegranej akcji Tiago oddaje strzał z około 25 metrów, Casillas piąstkuje wysoko piłkę ponad siebie, jest jeszcze naciskany przez Almeidę, ale ostatecznie Hiszpanie zdołali zażegnać niebezpieczeństwo!

19' 0:0

Akcja prawą stroną boiska! Ramos do Torresa, ale ten dośrodkowuje zbyt mocno w pole karne i Portugalczycy przejmują piłkę!

17' 0:0 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - strzał celny

Ronaldo oddaje bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale czyni to zbyt lekko, żeby sprawić jakikolwiek kłopot Casillasowi przy interwencji.

17' 0:0 Sergio Ramos (Hiszpania) - faulował

16' 0:0

Ronaldo przedziera się przez dwóch zawodników drużyny przeciwnej, po chwili się przewraca... ale sędzie nie dyktuje rzutu wolnego.

16' 0:0

Na trybunach można właśnie zaobserwować meksykańską falę.

15' 0:0 Xabi Alonso (Hiszpania) - faulował

14' 0:0

Dośrodkowanie Ramosa z prawej strony boiska na dalszy słupek, ale żaden z Hiszpanów nie zdołał przejąć piłki i futbolówka opuszcza plac gry.

12' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - strzał niecelny

Zagranie po ziemi z rzutu rożnego do Torresa, ten oddaje strzał z pierwszej piłki, ale futbolówka przelatuje ponad bramką!

12' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

12' 0:0 Pepe (Portugalia) - faulował
Sergio Ramos (Hiszpania) - faulowany

10' 0:0

Za mocne dośrodkowanie Ronaldo i od bramki Casillas.

9' 0:0 Cristiano Ronaldo (Portugalia) - spalony

Ronaldo na spalonym...

8' 0:0 (Portugalia) - rzut rożny

Kolejny rzut rożny.

Pierwszy rzut rożny dla Portugalii.

7' 0:0 David Villa (Hiszpania) - strzał celny

Kolejna dobra sytuacja Hiszpanów! Villa przedziera się w lewym narożniku pola karnego i oddaje kąśliwy strzał na bramkę Eduardo. Bramkarz rywali zachował czujność i nie dał się pokonać hiszpańskiemu napastnikowi!

5' 0:0 (Hiszpania) - rzut rożny

Zablokowane dośrodkowanie z lewej strony boisko.

4' 0:0 Pepe (Portugalia) - faulował
Xavi (Hiszpania) - faulowany

3' 0:0 David Villa (Hiszpania) - strzał celny

Villa oddaje uderzenie z dystansu i Eduardo odbija piłkę przed siebie. Drugi strzał Hiszpanów i druga niezbyt dobra interwencja portugalskiego bramkarza.

2' 0:0

Coentrao mija zawodników Hiszpanii, zaczyna się rozpędzać, ale wychodzi z futbolówką poza linię boiska.

1' 0:0 Fernando Torres (Hiszpania) - strzał celny

Pierwsza sytuacja podbramkowa i już było groźnie! Torres uderza piłkę z lewego narożnika pola karnego i z problemami broni Eduardo!

1' 0:0

Początek spotkania!

Hiszpanie na czerwono-granatowo, natomiast Portugalczycy wystąpią w strojach biało-zielonych.

Piłkarze wysłuchali już hymny narodowe i niebawem rozlegnie pierwszy gwizdek sędziego.

Zawodnicy wyszli już na murawę.

Witamy serdecznie! Do ostatniego meczu 1/8 finału pozostało jedynie 35 minut! Znam już składy wyjściowe obu jedenastek na to spotkanie!