• 11 Żewłakow

Taktyka: 4-2-3-1

sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

minuta wynik opis

Zagłębie w pełni zasłużenie pokonuje GKS Bełchatów. Jest to pierwsze zwycięstwo wyjazdowe "Miedziowych" od ponad siedmiu miesięcy! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

90'+4' 0:2

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, i zawodnicy gości wybijają futbolówkę z linii bramkowej! Sędzia po tej akcji kończy dzisiejsze spotkanie!

90'+3' 0:2 Csaba Horváth (Zagłębie Lubin) - żółta kartka

90'+3' 0:2 Csaba Horváth (Zagłębie Lubin) - faulował

Zagranie ręką Horvatha, a do tego defensor Zagłębia wybija piłkę i sędzie nie ma innego wyjścia, jak ukaranie zawodnika.

90'+2' 0:2 Arkadiusz Woźniak (Zagłębie Lubin) - wejście zawodnika
Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - zejście zawodnika

90'+1' 0:2 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

Mamy kolejną zmianę w drużynie Zagłębia.

90' 0:2

Sędzia doliczył trzy minuty.

88' 0:2 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Pawłowski świetnym prostopadłym podaniem obsługuje Wilczka, który ma przed sobą jedynie bramkarz! Sapela instynktownie broni i nie pozwala na zdobycie kolejnej bramki!

87' 0:2 Marcin Drzymont (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

Obrońca GKS-u potężnie strzela na bramkę! Zabrakło paru centymetrów do zdobycia bramki!

86' 0:2 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

Piłka do dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafia na 14 metr do Drzymonta...

86' 0:2 Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów) - strzał celny

Cetnarski stara się przelobować Ptaka, ale bramkarz gości zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką!

85' 0:2 Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin) - faulował
Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - faulowany

83' 0:2 Adrian Rakowski (Zagłębie Lubin) - wejście zawodnika
David Abwo (Zagłębie Lubin) - zejście zawodnika

83' 0:2 ikona gol samobójczy Grzegorz Fonfara (GKS Bełchatów) - gol sambójczy

Pawłowski będąc na skraju pola karnego stara odegrać się piłkę do jednego z kolegów z drużyny. Fonfara znajduje się na linii podania i stara się wybić futbolówkę, ale trafia do własnej siatki! GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin 0:2!

82' 0:1 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

Piłka mija pole karne, ale Zagłębie będzie mieć jeszcze aut na wysokości pola karnego.

81' 0:1 Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - faulował

Lekkei starcie pomiędzy zawodnikami, ale sędzia decyduje się przerwać grę.

81' 0:1

Fonfara źle rozgrywa piłkę i futbolówkę przejmują goście.

78' 0:1 Łukasz Wroński (GKS Bełchatów) - wejście zawodnika
Dawid Nowak (GKS Bełchatów) - zejście zawodnika

78' 0:1 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

Dośrodkowanie w pole karne, piłkę stara się wybić Rymaniak. Czyni to tak niefortunnie, że o mały włos skierował by futbolówkę do własnej bramki!

77' 0:1 Amer Osmanagić (Zagłębie Lubin) - faulował
Mariusz Zawodziński (GKS Bełchatów) - faulowany

76' 0:1 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

75' 0:1 Amer Osmanagić (Zagłębie Lubin) - wejście zawodnika
Dawid Plizga (Zagłębie Lubin) - zejście zawodnika

75' 0:1 Fernando Dinis (Zagłębie Lubin) - żółta kartka

75' 0:1 Fernando Dinis (Zagłębie Lubin) - faulował
Dawid Nowak (GKS Bełchatów) - faulowany

Spóźniony wślizg w i Dinis trafia w nogi Nowaka.

74' 0:1

Za chwilę będziemy mieć pierwszą zmianę w Zagłębiu Lubin.

72' 0:1 David Abwo (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Strzał prosto w bramkarza!

71' 0:1 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

Małkowski był bliski umieszczenia piłki w bramce, ale futbolówka minimalnie przelatuje nad poprzeczką!

70' 0:1 Marcin Drzymont (GKS Bełchatów) - faulował
Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - faulowany

Starcie w środkowej strefie boiska. Sędzia dyktuje rzut wolny na korzyść gości.

69' 0:1 Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów) - strzał celny

Rozpędzony Cetnarski strzela z linii 20 metra. Zbyt słabo, aby sprawić jakiekolwiek kłopoty bramkarzowi Zagłębia.

67' 0:1 David Abwo (Zagłębie Lubin) - faulował

Abwo podczas przyjmowania piłki przypadkowo kopnął Małkowskiego i sędzia odgwizduje przewinienie.

66' 0:1 Maciej Mysiak (GKS Bełchatów) - faulował
Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - faulowany

Traore pociągany za koszulkę.

64' 0:1 Mariusz Zawodziński (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

W odpowiedzi strzał Zawodzińskiego, jednak był on o wiele gorzej wykonany niż uderzenie Pawłowskiego.

63' 0:1 Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Abwo wygrywa pojedynek szybkościowy na prawym skrzydle z Małkowskim i zgrywa piłkę do Pawłowskiego. Pomocnik gości zwodem oszukał jednego z obrońców i oddaje mierzony strzał w prawe okienko bramki. Minimalnie za wysoko!

62' 0:1 David Abwo (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Abwo decyduje się na mocne uderzenie tuż sprzed pola karnego. Sapela niepewnie interweniuje i na raty łapie futbolówkę!

61' 0:1 Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin) - faulował
Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - faulowany

Żewłakow odepchnięty podczas walki o górną piłkę.

60' 0:1 Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

Cetnarstki strzela z ponad 20 metrów i przenosi piłkę ponad poprzeczką.

58' 0:1 GOL! Dawid Plizga (Zagłębie Lubin) - gol z karnego
Fernando Dinis (Zagłębie Lubin) - asysta

Plizga pewnym uderzeniem w prawy narożnik bramki otwiera wynik spotkania! Zmylony Sapela rzucił się w zupełnie przeciwnym kierunku!

57' 0:0 Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów) - faulował
Fernando Dinis (Zagłębie Lubin) - faulowany

Cetnarski podcina Dinisa w polu karnym! Jedenastka dla Zagłębia!

56' 0:0 Mariusz Zawodziński (GKS Bełchatów) - wejście zawodnika
Grzegorz Baran (GKS Bełchatów) - zejście zawodnika

55' 0:0

Zmiana w Bełchatowie. Boisko opuszcza Baran, który pojawił się na murawie zaledwie dziesięć minut temu. Niestety nabawił się on kontuzji i nie jest wstanie kontynuować swojego występu.

54' 0:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

Hanzel potężnie strzela z pola karnego, ale piłka trafia w jednego z obrońców i opuszcza plac gry!

53' 0:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - żółta kartka

53' 0:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - faulował
Marcus Vinícius (GKS Bełchatów) - faulowany

Hanzel ponownie dopuszcza się niebezpiecznej interwencji i sędzia upomina zawodnika gości żółtą kartką.

52' 0:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

Traore zdołał wywalczyć rzut rożny.

52' 0:0

W Bełchatowie zaczął padać deszcz.

51' 0:0

Strzał Pawłowskiego trafia w plecy Mysiaka.

49' 0:0 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Wilczek kolejny raz strzela z dystansu, jednak tym razem jego uderzenie nie mogło zagrozić bramce Sapeli.

48' 0:0 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Wilczek schodzi w środek pola karnego, bierze zamach lewą nogą i oddaje mocne uderzenie! Piłka przelatuje obok słupka!

46' 0:0 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

Stały fragment po którym podopieczni Bartoszka nie stworzyli zagrożenia pod bramką Zagłębia.

46' 0:0

Zaczynamy drugą połowę! W ekipie gospodarzy doszło już do pierwszej zmiany.

46' 0:0 Grzegorz Baran (GKS Bełchatów) - wejście zawodnika
Pawieł Komołow (GKS Bełchatów) - zejście zawodnika

Zagłębie Lubin ma optyczną przewagę, ale strzały oddawane przez zawodników goście nie potrafią znaleźć drogi w światło bramki. Bełchatów czeka na swoją okazję, ale jak na razie także nie potrafiło groźniej zagrozić bramce rywali. Do przerwy bez bramek!

45' 0:0

Sędzia kończy pierwszą część gry.

44' 0:0 Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - faulował
Csaba Horváth (Zagłębie Lubin) - faulowany

43' 0:0 Fernando Dinis (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Strzał z 35 metrów ląduje na trybunach znajdujących się za bramką Sapeli.

42' 0:0

Abwo będąc na prawym skrzydle zagrywa piłkę na dłuższy słupek do Plizgi. Ten stara się zgrać futbolówkę w okolice piątego metra, ale czujny Sapela przejmuję piłkę.

41' 0:0 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

Małkowski podchodzi do narożnika boiska. Jego wrzutka w pole karne zostaje wybita przez obrońców Zagłębia.

40' 0:0

Nowak ładnie ogrywa obrońcę gości w polu karnym, ale potem fatalnie dośrodkowuje i marnuje dobrze zapowiadającą się akcję.

37' 0:0 Marcus Vinícius (GKS Bełchatów) - faulował

Dynamiczna akcja Pawłoskiego na lewym skrzydle przerwana przez Vinicius, który podciął zawodnika Zagłębia.

36' 0:0 Dawid Nowak (GKS Bełchatów) - faulował
Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin) - faulowany

Przewinienie w ofensywie.

36' 0:0 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

Zablokowane dośrodkowanie Fonfary.

34' 0:0 Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Traore będą na prawym skraju pola karnego ostro walczy z Drzymontem. Zdołał się utrzymać przy futbolówce, strzela... i ponownie piłka przelatuje obok bramki.

33' 0:0

Nowak mógł znaleźć się w świetnej sytuacji strzeleckiej, ale napastnik GKS-u źle zabrał się z piłką przed polem karnym i traci futbolówkę!

31' 0:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Hanzel wysoko ponad bramką.

30' 0:0 Fernando Dinis (Zagłębie Lubin) - faulował

Dinis przytrzymany na linii autowej.

29' 0:0 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - spalony

Wilczek wychodzi na czystą pozycję i ma przed sobą jedynie bramkarza! Sędzia odgwizduje jednak spalonego i przerywa grę!

29' 0:0 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - faulował

27' 0:0 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Groźnie pod bramką Bełchatowa. Wilczek po dośrodkowaniu Hanzela z lewej flanki strzela głową z linii piątego metra. Piłka kolejny raz mija bramkę!

27' 0:0 Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - spalony

Żewłakow ponownie na spalonym.

25' 0:0 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - strzał celny

Małkowski strzela bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka leci prosto w bramkarza.

24' 0:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - faulował

Atak od tyłu na nogi Nowaka, sędzie jednak nie wyciąga kartki!

23' 0:0 Dawid Plizga (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Plizga ponownie z dystansu, ale także i tym razem nie trafia w bramkę.

22' 0:0 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - żółta kartka

22' 0:0 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - faulował
David Abwo (Zagłębie Lubin) - faulowany

Abwo wypuszcza sobie piłkę na prawe skrzydło, ale Małkowski go podcina i będziemy mieć pierwszą żółtą kartkę!

21' 0:0 Adrian Błąd (Zagłębie Lubin) - faulował

Nowak podcięty na 30 metrze. Rzut wolny w okolicy pola karnego. Cetnarski jednak fatalnie dośrodkowuje i z kontrą ruszają goście.

20' 0:0 Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin) - faulował

Żewłakow przewrócony na środku murawy.

20' 0:0 Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - spalony

19' 0:0 Pawieł Komołow (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

25 metr - Komołow strzela z podbitej piłki, a ta minimalnie mija lewy słupek bramki Zagłębia!

17' 0:0 Dawid Plizga (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Abwo dośrodkowuje z lewego skrzydła na piąty metr do wbiegającego Plizgi. Zawodnik gości stara się oddać uderzenie z powietrza, ale piłka przelatuje nad bramką!

16' 0:0 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Wilczek nie daje odebrać sobie futbolówki na 20 metrze po czym strzela na bramkę! Nad poprzeczką!

14' 0:0 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - faulował

12' 0:0 Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - spalony

Traore starał się uciec obrońcom, ale daje się złapać w pułapkę ofsajdową.

11' 0:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - faulował
Pawieł Komołow (GKS Bełchatów) - faulowany

Komołow zatrzymany na 40 metrze przez Hanzela.

10' 0:0 Dawid Plizga (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Dawid Plizga będąc na 30 metrze stara się zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale jego uderzenie po ziemi mija w bezpiecznej odległości bramkę Sapeli.

8' 0:0

Żewłakow ofiarnie walczy o piłkę z Rymaniakiem, ale przy próbie odebrania futbolówka, ta wędruje w pole karne i przejmuje ją Ptak.

6' 0:0

Wycofanie piłki do Sapeli i gra po wybiciu przez bramkarza przenosi się na środek boiska.

4' 0:0 Csaba Horváth (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Centra w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki wyskakuje Horvath, ale nie był w stanie oddać dobrego uderzenia i futbolówka mija bramkę Sapeli.

4' 0:0 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - faulował
Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - faulowany

Hanzel przeprowadza akcję prawą stroną boiska i zostaje pociągnięty za koszulkę przez Hanzela.

3' 0:0 Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - spalony

Długa piłka w kierunku Żewłakowa. Mamy pierwszą pozycję spaloną w tym spotkaniu.

2' 0:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - faulował

Hanzel stara się opanować piłkę i zagrywa przy tym ręką.

2' 0:0 Fernando Dinis (Zagłębie Lubin) - faulował
Maciej Mysiak (GKS Bełchatów) - faulowany

Dinis przerywa akcję Zagłębia na środku boiska.

1' 0:0 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - faulował
Grzegorz Fonfara (GKS Bełchatów) - faulowany

Pierwsze starcie na połowie gospodarzy.

1' 0:0

Rozpoczęli goście!

Za moment usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego.

Obie jedenastki nie zaznały smaku zwycięstwa już od trzech spotkań. Dzisiaj zapewne jedna z nich będzie chciała przełamać tę złą passę.

GKS Bełchatów zajmuje obecnie jedenastą lokatę z dorobkiem 36 punktów. Goście natomiast mają na swoim koncie o trzy oczka mniej i znajdują się na trzynastym miejscu w tabeli.

Witamy serdecznie w dzisiejszej relacji z pierwszego spotkania 28.kolejki polskiej Ekstraklasy! W Bełchatowie gospodarze podejmować będą Zagłębie Lubin!