• 11 Sikorski

Taktyka: 4-2-3-1

widzów: 9852   sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

minuta wynik opis

W nieprawdopodobnych okolicznościach gospodarze doprowadzają do remisu! Legia niemal cały mecz przeważała, ale ogromny błąd Skaby dał jeden punkty Górnikowi. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy już na jutrzejsze relacje. Dobranoc.

90'+4' 1:1

Koniec meczu!!!

90'+3' 1:1 GOL! Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - gol prawą nogą

... a tam strzeleckim instynktem wykazał się Daniel Sikorski, dając Górnikowi remis w ostatniej akcji meczu!! Niesamowite!

90'+3' 0:1 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - strzał celny

Akcja przenosi się pod bramkę Legii, w zamieszaniu Jeż mocnym strzałem z powietrza strzela na bramkę Skaby, który uderzenie po koźle "wypluwa" przed siebie...

90'+2' 0:1 Manú (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Manu schodzi do środka, uderza mocno, ale nad bramką Stachowiaka.

90'+2' 0:1

Mimo jednobramkowego prowadzenia, to Legia cały czas przebywa na połowie Górnika.

90' 0:1

Trzy minuty doliczone przez arbitra.

90' 0:1 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - żółta kartka

90' 0:1 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - faulował
Janusz Gol (Legia Warszawa) - faulowany

Ostre spięcie na linii Banaś-Gol i będzie żółta kartka.

89' 0:1 Maciej Rybus (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Miroslav Radović (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

87' 0:1

Górnicy w ataku, teraz dośrodkowanie z prawej strony Bembena, ale futbolówkę pewnie wyłapuje Skaba.

86' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

I jeszcze jeden korner dla gospodarzy. Tym razem zagrywać będzie Robert Jeż.

84' 0:1 Alejandro Cabral (Legia Warszawa) - faulował

Cabral zagrywał piłkę ręką.

83' 0:1 Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - żółta kartka

Strata Rzeźniczaka, Sikorski szybko uciekał obrońcy Legii, a ten powstrzymywał go na wszystkie możliwe sposoby. Arbiter wraca do wcześniejszej sytuacji po akcji Górnika.

82' 0:1

Legia bardzo mądrze kontroluje spotkanie nie pozwalając Górnikowi na zbyt wiele.

80' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Do narożnika już podchodzi Magiera.

79' 0:1 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Ależ teraz przestrzelił Kucharczyk! Radović dynamicznie wchodzi w pole karne Górnika, piłka trafia na 11. metr do Kucharczyka, a ten nie trafia do pustej bramki!

79' 0:1 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - faulowany

78' 0:1 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - strzał celny

Strzał? Podanie? Trudno stwierdzić co to było, ale piłkę pewnie łapie Skaba.

77' 0:1 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował
Miroslav Radović (Legia Warszawa) - faulowany

Bemben zahaczył Radovicia, który byłem tyłem do bramki Górnika.

77' 0:1 Gabriel Nowak (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

75' 0:1 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Michal Hubník (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

75' 0:1 Adam Danch (Górnik Zabrze) - faulował

74' 0:1 Alejandro Cabral (Legia Warszawa) - faulował
Mariusz Przybylski (Górnik Zabrze) - faulowany

Cabral zahaczył Przybylskiego.

72' 0:1 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulował
Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulowany

Marciniak nieczystym wślizgiem powstrzymał Borysiuka w środku pola.

71' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

70' 0:1 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - faulował
Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulowany

Vrdoljak wyszedł nieco wyżej i przewinił. Faulowany Kwiek.

69' 0:1 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - faulował
Manú (Legia Warszawa) - faulowany

Manu powstrzymany ciałem przez Magierę.

69' 0:1 Alejandro Cabral (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Michał Żyro (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

68' 0:1 Michal Hubník (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Strzał Hubnika z dystansu - nad bramką Stachowiaka.

67' 0:1 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował
Michał Żyro (Legia Warszawa) - faulowany

Kwiek w walce powietrznej o piłkę uderzył łokciem Żyrę.

66' 0:1 Miroslav Radović (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Na jakim luzie teraz wymieniali sobie piłkę legioniści w polu karnym Górnika! Składną akcje strzałem nad bramką kończy Radović.

65' 0:1

Wodecki nie zdążył do piłki i od bramki rozpocznie Skaba.

63' 0:1 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - żółta kartka

62' 0:1 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

Bemben bardzo ostrym wejściem powalił na murawę Radovicia.

62' 0:1 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulował
Michal Hubník (Legia Warszawa) - faulowany

61' 0:1

Vrdoljak dobrze asekurował Sikorskiego. Aut dla Górnika.

59' 0:1 GOL! Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) - gol głową
Miroslav Radović (Legia Warszawa) - asysta

GOOL!! Można by rzec - Górnik w końcu skarcony! Kapitalne wyjście w górę w polu karnym gospodarzy Wawrzyniaka, który strzałem głową lokuje futbolówkę w siatce! 1:0 prowadzi Legia.

59' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Radović zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i tylko korner dla Legii.

57' 0:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - faulował

Jeż zaczepił Janusza Gola.

57' 0:0 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Vrdoljak z bardzo trudniej pozycji strzela obok bramki Górnika.

56' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

55' 0:0 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Rafał Pietrzak (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

54' 0:0 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - strzał celny

Znów Górnik w poważnych opałach!!! Piła głową uderzona przez Vrdoljaka po wrzutce Gola leciała w samo okienko, ale Stachowiak z wyczuciem wybił piłkę niemal z okienka bramki!!

54' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Danch na rzut rożny.

53' 0:0

Gol strzela z dystansu, piłka jeszcze odbija się od nogi Hubnika i wychodzi poza boisko.

52' 0:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Piotr Gierczak (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

52' 0:0 Rafał Pietrzak (Górnik Zabrze) - faulował

50' 0:0

Legia bardzo dobrze rozpoczęła drugą połowę. Podopieczni Macieja Skorży mogli już nawet dwukrotnie trafić do siatki rywala!

49' 0:0 Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z rzutu rożnego - Wawrzyniak głową strzela nad bramką.

49' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

48' 0:0 Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - strzał celny

Jeszcze Rzeźniczak dopada do piłki, wchodzi w pole karne Górnika, uderza bardzo mocno i z problemami broni jednak Stachowiak!!

48' 0:0 Michal Hubník (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Cóż za szansa dla Hubnika! Czech idealnie złożył się do strzału głową i trafia w słupek!

47' 0:0 Miroslav Radović (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Radović miał trochę miejsca, oddał strzał po ziemi, ale obok bramki Górnika.

46' 0:0

Bardzo bolesne starcie głowami Banasia z Żyro. Młody pomocnik Legii opatrywany przez lekarzy.

46' 0:0

Rozpoczyna Legia.

45' 0:0

Koniec pierwszej połowy. Legia przeważa, ale Górnik ma w bramce świetnego dzisiaj Stachowiaka. Na drugą część meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Vrdoljak źle rozprowadził piłkę, i natychmiast przejmuje ją Sikorski, który strzela nad bramką.

44' 0:0 Mariusz Przybylski (Górnik Zabrze) - faulował

Przybylski faulował Hubnika od tyłu na połowie Górnika.

42' 0:0

Szybka kontra Manu, ale dobrze w obronie piłkarze gospodarzy.

40' 0:0 Mariusz Przybylski (Górnik Zabrze) - strzał celny

W końcu akcja Górnika! Przybylski prawą stroną, strzela, ale zbyt lekko by zaskoczyć Skabę.

40' 0:0 Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) - strzał celny

Znów gorąco pod bramką Górnika, ale strzał Wawrzyniaka nie znalazł drogi do siatki!

39' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

39' 0:0 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - strzał celny

Ależ bomba Borysiuka z rzutu wolnego! Z ogromnymi problemami piłkę nad poprzeczkę przenosi Stachowiak!

38' 0:0 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulował

Niebezpieczne starcie Marciniak z Hubnikiem. Czech nadział się na nogę pomocnika Górnika.

36' 0:0 Manú (Legia Warszawa) - strzał celny

Manu uderzył z bardzo daleka, Stachowiak broni, ale z problemami.

35' 0:0 Miroslav Radović (Legia Warszawa) - faulował
Adam Stachowiak (Górnik Zabrze) - faulowany

Radović odpychał Stachowiaka w "szesnastce" Górnika.

35' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Manu mógł skorzystać z prezentu, ale w porę Bemben wybija piłkę na korner.

33' 0:0 Rafał Pietrzak (Górnik Zabrze) - faulował

Pietrzak próbował wślizgiem odebrać piłkę, ale przy okazji kopnął Żyrę.

32' 0:0 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulował
Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulowany

Sikorski przewrócił się o nogę Borysiuka.

30' 0:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Gol do końca nie dał za wygraną Gierczakowi i mamy pierwszy korner w dzisiejszym meczu.

29' 0:0

Magiera ładnie dorzuca piłkę w pole karne Legii, piłka jeszcze nabiera kozła i było blisko, a Sikorski głową skierowały ją do siatki.

29' 0:0 Michal Hubník (Legia Warszawa) - faulował
Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulowany

28' 0:0 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulował

Borysiuk zahaczył Kwieka blisko linii środkowej boiska.

27' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował
Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) - faulowany

Sikorski pociął na prawej stronie boiska Wawrzyniaka.

25' 0:0 Manú (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Dośrodkowanie w pole karne Górnika, Magiera trąca piłkę głową na nogę Manu, ale ten uderza nieczysto ponad bramką Górnika.

24' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - spalony

Sikorski dobrze opanował futbolówkę, ale znalazł się na ofsajdzie.

22' 0:0 Manú (Legia Warszawa) - faulował
Rafał Pietrzak (Górnik Zabrze) - faulowany

Manu stracił piłkę i zahaczył wychodzącego z piłką Pietrzaka.

21' 0:0

Szybki kontratak Legii, wysoka wrzutka Manu w stronę Żyro, ale pomocnik gości nie opanował piłki. Od bramki Stachowiak.

20' 0:0 Michal Hubník (Legia Warszawa) - faulował
Adam Danch (Górnik Zabrze) - faulowany

Hubnik zahaczył Dancha przy wyjściu do piłki.

19' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - spalony

Vrdoljak złapał na minimalnego spalonego Sikorskiego.

17' 0:0

"Wojskowi" wysokim pressingiem atakują gospodarzy. Piłka przejęta przez Manu, ale nic z tego nie wynikło.

15' 0:0 Michał Żyro (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Bardzo mocne uderzenie zawodnika gości zza pola karnego mija jednak bramkę Stachowiaka.

14' 0:0

Po dobrym okresie gry, teraz dużo chaosu. W końcu aut dla Legii.

13' 0:0 Michal Hubník (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Fatalny błąd obrońców Górnika, Żyro dobrze wystawia piłkę do Hubnika, ale ten w niemal idealnej sytuacji nie trafia w bramkę!

11' 0:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował
Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - faulowany

Bemben zapędził się w pole karne Legii i sfaulował Komorowskiego.

10' 0:0 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Jeszcze do futbolówki dopada Kwiek, celuje pod poprzeczkę, ale piłka leci nad poprzeczką! Gorąca minuta pod bramką Legionistów!

9' 0:0 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Cóż za strzał Magiery z rzutu wolnego! Bardzo precyzyjne uderzenie lewego obrońcy Górnika ląduje na poprzeczce bramki Skaby!

9' 0:0 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - faulował

Arbiter długo się zastanawiał, ale ostatecznie odgwizdał niebezpieczne wejście nakładką Komorowskiego.

8' 0:0

Górnik bardzo asekuracyjnie rozpoczął to spotkanie, nie pozwalając przy tym gościom z Warszawy na zbyt wiele.

6' 0:0

Vrdoljak nie przerwał akcji w środku pola, była szansa dla Gierczaka na okazję bramkową, ale w świetny sposób wrócił się i wyłuskał piłkę Ariel Borysiuk.

5' 0:0 Rafał Pietrzak (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Dośrodkowanie Kwieka z rzutu wolnego, piłka wybita przed pole karne, gdzie od razu z powietrza uderza Pietrzak. Jednak wysoko nad bramką Skaby.

4' 0:0 Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - faulował
Piotr Gierczak (Górnik Zabrze) - faulowany

Rzeźniczak nieczystym wślizgiem powstrzymał Gierczaka.

2' 0:0

Piłkarze Legii od początku na połowie Górnika. Jak na razie spokojnie podopieczni Macieja Skorży rozgrywają futbolówkę.

1' 0:0

Kibice Górnika już na początku prezentują efektowną oprawę.

1' 0:0

Spotkanie rozpoczynają piłkarze Górnika Zabrze.

Obie drużyny meldują się już na murawie stadionu w Zabrzu. Kto dzisiaj będzie górą w piłkarskim klasyku? Przekonamy się niebawem!

Znamy już wyjściowe jedenastki i widzimy sporo zmian w Górniku. Trener Adam Nawałka na dzisiejsze spotkanie desygnował do gry m.in. Piotra Gierczaka, czy Rafała Pietrzaka, sadzając na ławce Roberta Jeża i Michala Gašparíka.

Spotkanie szlagierowe nie tylko ze względu na historię, ale również z perspektywy ligowej tabeli, bowiem oba zespoły cały czas walczą o europejskie puchary. Obecnie Legia plasuje się na trzecim miejscu z 38 punktami na koncie. Z kolei Górnik jest ósmy, ale do legionistów ma tylko trzy "oczka" straty.

Witamy. Już za kilkanaście minut rozpoczniemy relację ze szlagierowego spotkania 26. kolejki ligowej, w którym to Górnik Zabrze podejmie na Stadionie im. Ernesta Pohla Legię Warszawa.