• 11 Krzywicki

Taktyka: 4-2-3-1

sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

minuta wynik opis

Cracovia w pełni zasłużenie wygrywa dzisiejsze spotkanie 3:1! Tym samym nadal walczy o utrzymanie w Ekstraklasie, a Polonia Jacka Zielińskiego chyba będzie mogła się pożegnać z myślami o zajęciu miejsca premiowanego awansem do pucharów europejskich! Dziękujemy za spędzony z nami czas!

90'+6' 3:1 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Ostatnia kacja Polonii. Tosik z prawej strony do Mierzejewskiego, ale najbardziej aktywny zawodnik Polonii ponownie nie trafia w bramkę! Koniec meczu!

90'+6' 3:1

Cracovia zbyt długo rozgrywa piłkę pod polem karnym Polonii i traci futbolówkę.

90'+4' 3:1 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - faulował

Nakładka Smolarka.

90'+2' 3:1 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - żółta kartka

90'+2' 3:1 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - faulował
Mateusz Klich (Cracovia) - faulowany

Klich podcięty przy linii bocznej!

90'+1' 3:1 Łukasz Mierzejewski (Cracovia) - strzał niecelny

Smolarek do Mierzejewskiego , ten oddaje uderzenie głową, ale nie trafia w bramkę!

90'+1' 3:1 Wojciech Kaczmarek (Cracovia) - żółta kartka

Żółta kartka za opóźnienie gry.

90' 3:1

Mecz potrwa jeszcze sześć minut!

90' 3:1 Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - faulował
Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - faulowany

Faul w ofensywie.

88' 3:1 Marcin Krzywicki (Cracovia) - strzał niecelny

Krzywicki nie trafia z trzech metrów do bramki!!!

88' 3:1 Mateusz Klich (Cracovia) - strzał celny

Klich strzela sprzed środka pola karnego i broni bramkarz Polonii!

88' 3:1 Alexandru Suvorov (Cracovia) - strzał niecelny

Suvorov z 13 metrów wysoko ponad bramką!

86' 3:1 Marcin Krzywicki (Cracovia) - wejście zawodnika
Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - zejście zawodnika

85' 3:1 Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - żółta kartka

85' 3:1 Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - faulował
Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulowany

Ntibazonkiza powstrzymany przez Tosika na lewej flance i mamy kolejna karę indywidualną.

85' 3:1 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Piłkarze Cracovii wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

84' 3:1 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - strzał celny

Mogła paść kolejna bramka! Klich wypuszcza na lewe skrzydło Ntibazonkize, ale pomocnik Cracovii będąc sam w polu karnym trafia w Przyrowskiego!

83' 3:1 Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - faulował
Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulowany

Bartczak zastawiony przez Gołębiewskiego.

82' 3:1 Vladimir Boljević (Cracovia) - wejście zawodnika
Sławomir Szeliga (Cracovia) - zejście zawodnika

79' 3:1 GOL! Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - gol lewą nogą
Sławomir Szeliga (Cracovia) - asysta

Co za zmiana! Szeliga zagrywa prostopadłą piłkę do Visnakovsa! Rezerwowy zawodnik mija Jodłowca i mając przed sobą jedynie Przyrowskiego umieszcza piłkę w krótkim narożniku boiska!

78' 2:1 Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Adam Kokoszka (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

78' 2:1

Gra zostaje wznowiona.

77' 2:1 Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - wejście zawodnika
Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - zejście zawodnika

77' 2:1

Kaczmarek nadal leży na boisku.

76' 2:1

Cracovia zaraz przeprowadzi podwójną zmianę.

75' 2:1

Zbyt mocna piłka do Sobiecha. Kaczmarek piąstkuje piłkę, ale bramkarz Cracovii wpada na Radomskiego! Kolejna przerwa w grze!

74' 2:1 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - spalony

Dwójka zawodników Cracovii wychodzi na czyste pole, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę do góry i pokazuje pozycję spaloną.

74' 2:1

Suart ponownie na boisku.

73' 2:1 Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - strzał celny

Strzał Tosika odbija się jeszcze od jednego z obrońców i broni Kaczmarek.

72' 2:1

Graz zostaje wznowiona. Chwilowo gospodarze będą grać bez Suarta.

71' 2:1

Suart zderzył się z Suvorovem. Będziemy mieć chwilę przerwy.

70' 2:1

Cracovia na połowie rywali.

69' 2:1 Mateusz Klich (Cracovia) - faulował
Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - faulowany

Od blisko dziesięciu minut na boisku nie dzieje się nic oprócz fauli.

68' 2:1 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulował

Zagranie ręką.

66' 2:1 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - faulował
Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - faulowany

Zbyt mocne wejście w bark Smolarka.

66' 2:1 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - faulował

63' 2:1 Bruno (Polonia Warszawa) - druga żółta kartka (czerwona)

63' 2:1 Bruno (Polonia Warszawa) - faulował

Bruno stara się wybić piłkę spod nóg Klicha, ale nie trafia w futbolówkę! Będzie druga żółta kartka dla zawodnika Polonii!

62' 2:1 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - faulował

Andreu zbyt mocno grał rękoma i sędzia odgwizduje faul.

60' 2:1 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - spalony

Długa piłka do Mierzejewskiego, ale ten znajduje się na spalonym.

60' 2:1 Mateusz Klich (Cracovia) - faulował
Bruno (Polonia Warszawa) - faulowany

59' 2:1 Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Bruno strzela z 12 metrów, ale piłkę blokują obrońcy Cracovii! Na bramkę strzela jeszcze Tosik, ale bardzo niecelnie.

57' 2:1 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - faulował
Hesdey Suart (Cracovia) - faulowany

Przepychanka Smolarka z Suartem.

55' 2:1 Bruno (Polonia Warszawa) - faulował

Za wysoko uniesiona noga przez Bruno.

55' 2:1 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - faulował
Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa) - faulowany

Walka bark w bark i sędzia odgwizduje przewiwnienie.

54' 2:1 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - faulował

Klich przewrócony na 40 metrze.

51' 2:1 GOL! Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - gol prawą nogą

Smolarek dopada do piłki i z najbliższej odległości kieruje ją do siatki Kaczmarka! Polonia zdobywa bramkę kontaktową!

51' 2:0 Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa) - strzał celny

Kaczmarek zdołał wybić jedną ręką piłkę zmierzającą do bramki, ale to nie koniec akcji...

51' 2:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Mierzejewski zagrywa w pole karne z rzutu rożnego. Brzyski oddaje uderzenie głową...

51' 2:0

Dudzic mógł wyjść na sytuację sam na sam z bramkarzem, ale źle przyjmuje piłkę i futbolówka trafia do Przyrowskiego!

50' 2:0 Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - strzał celny

Ogromne zamieszanie w polu karnym Cracovii! Najpierw przewraca się Mierzejewski, ale piłkę ostatecznie przejmuje Sobiech i strzela w kierunku bramki! Dobrze broni Kaczmarek!

49' 2:0 Mateusz Klich (Cracovia) - faulował

Brzyski zatrzymany na lewej stronie przez Klicha.

48' 2:0 Alexandru Suvorov (Cracovia) - strzał niecelny

Suvorov strzela z 40 metrów... wysoko nad bramką.

47' 2:0 Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - faulował
Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - faulowany

46' 2:0 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

46' 2:0 Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Radek Mynář (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

46' 2:0

Grę wznowili goście!

Świetne widowisko w Krakowie! Cracovia przeprowadza świetne kombinacyjne akcje i zdobyła jak na razie dwie bramki. Poloniści jednak także groźnie atakują, ale jak na razie nie dopisuje im szczęście. Trafili już dwa razy w poprzeczkę i raz w słupek! Zapraszamy po przerwie!

45'+3' 2:0

Koniec pierwszej połowy!

45'+3' 2:0 GOL! Alexandru Suvorov (Cracovia) - gol lewą nogą

Suvorov przejmuje piłkę na 30 metrze. Żaden z trójki obrońców nie może odebrać mu piłki, zbiega na lewą stronę pola karnego i pięknym technicznym uderzeniem przerzuca piłkę nad bramkarzem Polonii! Cracovia prowadzi 2:0!!! Przyrowski nawet się nie ruszył!

45'+2' 1:0

Dośrodkowanie Mierzejewskiego z lewej strony pola karnego wpada wprost w ręce Kaczmarka.

45'+1' 1:0 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - spalony

45' 1:0

Pierwsza połowa potrwa jeszcze trzy minuty.

44' 1:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulował

Ntibazonkiza mija ponownie Mierzejewskiego. Pomocnik Polonii ostro fauluje szybkiego zawodnika gospodarzy! Powinna być żółta kartka!

43' 1:0 Bruno (Polonia Warszawa) - żółta kartka

43' 1:0 Bruno (Polonia Warszawa) - faulował

Bruno nadepnął Klicha i mamy kolejną kartkę w tym spotkaniu.

42' 1:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - strzał niecelny

Rozmontowana obrona Polonii! Ntibazonkiza schodzi do środka pola karnego, ale jego mocne uderzenie mija bramkę Przyrowskiego!

41' 1:0

Fatalne dośrodkowanie Piątka z prawej flanki. Od bramki Kaczmarek.

39' 1:0 Alexandru Suvorov (Cracovia) - żółta kartka

Suvorov bardzo wolno odsuwa się od piłki ustawionej w miejscu, gdzie faulowany był Mierzejewski i otrzymuje żółtą kartkę za utrudnianie wznowienia gry przez drużynę przyjezdną.

39' 1:0 Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulował
Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulowany

Adrian Mierzejewski nieprzepisowo zatrzymany przez Bartczaka.

38' 1:0 Sławomir Szeliga (Cracovia) - faulował
Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulowany

37' 1:0 (Cracovia) - rzut rożny

Suvorov ucieka Mynarowi, stara się dośrodkować piłkę w pole karne, ale obrońca wybija piłkę na rzut rożny.

36' 1:0

Dudzic walczy o piłkę z Jodłowcem. Aut dla Polonii.

34' 1:0 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Dobija Trałlka, ale bardzo niecelnie!

34' 1:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Mierzejewski strzela z rzutu wolnego i... piłka odbija się od lewego słupka! Nieprawdopodobny pech podopiecznych Jacka Zielińskiego!

33' 1:0 Arkadiusz Radomski (Cracovia) - żółta kartka

32' 1:0 Arkadiusz Radomski (Cracovia) - faulował

Smolarek wychodzi sam na sam! Radomski pociąga go za koszulkę i zawodnik Polonii pada przed polem karnym!

31' 1:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - żółta kartka

Ntibazonkiza wbiega na lewą stronę pola karnego i stara się wymusić rzut karny, ale sędzia nie daje się nabrać!

30' 1:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - strzał niecelny

Oblężenie bramki Polonii zamyka Ntibazonkiza! Jednak jego strzał z ponad 25 metrów mija lewy słupek bramki!

29' 1:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - strzał celny

Dudzic ponownie niepilnowany w polu karny, ale znowu nie potrafi pokonać Przyrowskiego!

Fenomenalne zagranie do Dudzica w pole karne! Strzela on z linii szesnastego metra i broni Przyrowski!

27' 1:0 Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulował

26' 1:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - strzał niecelny

Cracovia wyprowadza fenomenalną kontrę! Dudzic i Ntibazonkiza mieli przed sobą jedynie jednego obrońcę. Dudzic zagrywa futbolówkę na jedenasty metr do zupełnie nie pilnowanego pomocnika Cracovii! Ntibazonkiza mógł zrobić wszystko z piłką, ale zrobił najgorszą rzecz i nie czysto trafia w futbolówkę!

25' 1:0 Hesdey Suart (Cracovia) - faulował

Rozpędzony Burno "zatrzymał się" na Suarcie.

25' 1:0

Smolarek przewrócony na 40 metrze, ale sędzia stosuje przywilej korzyści.

23' 1:0

Klich mija czterech rywali i przedziera się w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału, ponieważ w ostatniej chwili piłkę spod jego nóg wybija Jodłowiec!

22' 1:0 Adam Kokoszka (Polonia Warszawa) - żółta kartka

22' 1:0 Adam Kokoszka (Polonia Warszawa) - faulował

Dudzic przepuszcza sobie piłkę i stara się wyjść na czystą pozycję, ale Kokoszka go fauluje! Pierwszy żółty kartonik w tym meczu!

21' 1:0 Adam Kokoszka (Polonia Warszawa) - faulował

Dudzic stara się przyjąć na środku boiska piłkę, ale zostaje popchnięty przez Kokoszkę.

20' 1:0

Nieporozumienie Dudzica z Ntibazonkizą i akcję ofensywną rozpoczynają goście.

19' 1:0 Sławomir Szeliga (Cracovia) - faulował

17' 1:0 Sławomir Szeliga (Cracovia) - faulował
Łukasz Piątek (Polonia Warszawa) - faulowany

Piątek popychany przez zawodnika gospodarzy.

16' 1:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Druga poprzeczka w tym meczu! Mierzejewski widząc wysuniętego Kaczmarka przerzuca nad nim piłkę będąc na 20 metrze i futbolówka o mały włos wpadła by do bramki!

15' 1:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - strzał niecelny

Mogła paść druga bramka! Poloniści wybijają piłkę poza pole karne, ale Szeliga ofiarnie przejmuje futbolówkę po czym zagrywa ją z prawej strony wprost na głowę Dudzica! Napastnik Cracovii w dogodnej sytuacji przenosi piłkę nad poprzeczką!

14' 1:0 (Cracovia) - rzut rożny

Mynar wybija piłkę poza boisko.

12' 1:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulował
Łukasz Mierzejewski (Cracovia) - faulowany

Starcie dwóch Mierzejewskich. Faulowany zawodnik Cracovii.

11' 1:0 Bruno (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Ale odpowiedź Polonii! SMolarek przedziera się lewą stroną boiska i zagrywa piłkę w pole karne do Bruno. Pomocnik "Czarnych Koszul" oddaje uderzenie z pierwszej piłki i trafia w poprzeczkę!

10' 1:0

Dośrodkowanie Mierzejewskiego z rzutu wolnego pewnie łapie Kaczmarek.

8' 1:0 Mateusz Klich (Cracovia) - faulował

Klich popycha Trałkę w środkowej strefie boiska.

6' 1:0 GOL! Vule Trivunović (Cracovia) - gol lewą nogą
Mateusz Bartczak (Cracovia) - asysta

Zamieszanie w polu karnym. Cracovia nadal utrzymuje się przy piłce, wymienia kilka szybkich podań po których Bartczak wpada w z lewej strony w pole karne i zagrywa piłkę na piąty metr do niepilnowanego Trivunovicia! Ten oddaje uderzenie z lewej nogi i umieszcza piłkę w siatce!

5' 0:0 (Cracovia) - rzut rożny

Ładna kontra Cracovii i po niepewnej interwencji Kokoszki będziemy mieć rzut rożny.

4' 0:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - faulował

Dudzic stara się przejąć piłkę na połowie rywala, ale jego wślizg nie trafia w futbolówkę.

3' 0:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulował

Mierzejewski podcięty przez Ntibazonkize.

2' 0:0 Łukasz Piątek (Polonia Warszawa) - faulował
Alexandru Suvorov (Cracovia) - faulowany

Suvorov stara się wyprowadzić akcję prawym skrzydłem, ale zostaje pociągnięty za koszulkę.

2' 0:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - faulował

Piątek powalony na środku boiska.

1' 0:0

Bruno starał się przedrzeć przez trójkę zawodników Cracovii.

1' 0:0

Daniel Stefański gwiżdże po raz pierwszy!

Znamy już składy. Piłkarze za moment pojawią się na boisku i rozpoczną dzisiejsze spotkanie.

Nadal oczekujemy na podanie składów obu jedenastek.

Gospodarze nie wygrali już od trzech spotkań, ale nie traci nadziei na wywalczenie miejsca w Ekstraklasie na przyszły sezon. "Nic nie jest przesądzone" - mówił Jurij Szatałow przed dzisiejszym spotkaniem.

Witamy w pierwszym sobotnim spotkaniu polskiej Ekstraklasy!Broniąca się przed spadkiem Cracovia podejmować będzie warszawską Polonię.