• 11 Ríos

Taktyka: 4-2-3-1

widzów: 15800   sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

minuta wynik opis

W pełni zasłużone zwycięstwo Górnika Zabrze. Podopieczni Adama Nawałki zagrali świetny mecz i skuteczni wypunktowali Wiślaków. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

90'+4' 0:2

Koniec meczu!

90'+4' 0:2 Michaił Siwakou (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Strzał rozpaczy Siwakou leci wysoko nad bramką.

90'+2' 0:2 Andrés Ríos (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Dośrodkowanie na głowę Riosa, ale Argentyńczyk główkuje obok prawego słupka bramki Górnika.

90'+1' 0:2 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - żółta kartka

90'+1' 0:2 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulował
Andrés Ríos (Wisła Kraków) - faulowany

Marciniak łapał za koszulkę Riosa.

90' 0:2

Cztery minuty doliczone.

90' 0:2 Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

89' 0:2

Ładne zachowanie kibiców krakowian, którzy cały czas głośno dopingują swój zespół.

88' 0:2

Wyraz bezradności gospodarzy, Siwakou próbował dośrodkować w pole karne, ale trafił w plecy... Riosa.

86' 0:2 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

86' 0:2 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał celny

Sikorski długo zastanawiał się co zrobić z piłką, w końcu uderzył na bramkę, ale dobrze broni Pareiko.

85' 0:2 Michaił Siwakou (Wisła Kraków) - faulował
Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulowany

Sikorski podcięty w środku pola.

84' 0:2 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - żółta kartka

84' 0:2 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował
Maor Melikson (Wisła Kraków) - faulowany

Brzydki faul Sikorskiego, który kopnął Meliksona.

83' 0:2

Zachowanie Sikorskiego przy bramce może budzić uznanie. Napastnik Górnika jest obecnie najlepszym strzelcem swojej drużyny.

81' 0:2 GOL! Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - gol lewą nogą
Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - asysta

GOOL!!! Fantastyczne wykończenie akcji przez Sikorskiego! Piłka trafia do niekrytego Gasparika, który natychmiast odgrywa ją do Sikorskiego, a ten po profesorsku odwraca się i pewnym strzałem pokonuje Pareikę! 2:0 dla Górnika.

81' 0:1 Andrés Ríos (Wisła Kraków) - wejście zawodnika
Maciej Żurawski (Wisła Kraków) - zejście zawodnika

81' 0:1 Michaił Siwakou (Wisła Kraków) - faulował
Róbert Jež (Górnik Zabrze) - faulowany

79' 0:1

Jeż powraca na boisko.

78' 0:1

Jeż zniesiony na noszach po ataku Branco na kostkę pomocnika Górnika Zabrze.

77' 0:1 Gabriel Nowak (Górnik Zabrze) - strzał celny

Coś niesamowitego!! Górnicy mogli przypieczętować zwycięstwo, ale po ogromnym zamieszaniu Nowak nie zdołał skierować piłki do siatki, a tylko w Pareikę!!

76' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

76' 0:1 Gabriel Nowak (Górnik Zabrze) - strzał celny

Bardzo dobry strzał z dystansu Nowaka i Pareiko musiał wyciągnąć się jak długi, by obronić to uderzenie!

75' 0:1 Michał Pazdan (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Michael Bemben (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

74' 0:1 Maor Melikson (Wisła Kraków) - spalony

73' 0:1 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulował

Melikson ściągnięty do parteru przez Marciniaka.

72' 0:1 Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) - żółta kartka

72' 0:1 Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) - faulował
Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulowany

Sobolewski bezpardonowo powstrzymał Marciniaka wślizgiem.

71' 0:1

Goście grają bardzo mądrze, dlatego Wiślacy teraz nie mogą zrobić zbyt wiele.

70' 0:1 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - faulował

68' 0:1 Adam Danch (Górnik Zabrze) - faulował

Melikson wpadł na Dancha.

67' 0:1 Maciej Żurawski (Wisła Kraków) - strzał celny

W końcu Branco dobrze rozegrał piłkę, główkuje Żurawski, ale prosto w ręce Stachowiaka.

66' 0:1 Gabriel Nowak (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

66' 0:1 Michaił Siwakou (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Cóż za sytuacja dla Wisły! Siwakou ledwo po wejściu na boisko mógł zdobyć gola, ale po dośrodkowaniu Małeckiego strąca piłkę głową minimalnie obok słupka!!

65' 0:1 Michaił Siwakou (Wisła Kraków) - wejście zawodnika
Tomáš Jirsák (Wisła Kraków) - zejście zawodnika

65' 0:1 Patryk Małecki (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Małecki chyba próbował dośrodkowania w pole karne, ale wyszedł z tego strzał niecelny.

64' 0:1 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulował
Serge Branco (Wisła Kraków) - faulowany

Faul Marciniak w środku pola.

63' 0:1 Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Zbyt pochopnie podjęta decyzja o strzale przez Gasparika, który leci nad bramką Wisły.

62' 0:1 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował

61' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

61' 0:1 Tomáš Jirsák (Wisła Kraków) - faulował
Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulowany

Kwiek sprytnie sprowokował faul. Przewinił Jirsak.

60' 0:1 Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - strzał celny

Ileż piłek przechodzi prawą stroną Wisły! Teraz Jeż znów idealnie prostopadłym zagraniem obsłużył Gasparika, który w dobrej sytuacji strzela w wychodzącego Pareikę!

58' 0:1 Dragan Paljic (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Palijc z dystansu, ale fatalnie - kilka metrów obok bramki gospodarzy.

57' 0:1

Świetna szansa dla Wisły! Melikson wysuwa piłkę Żurawskiemu, ale ten trafia tylko w jednego z piłkarzy gości!

57' 0:1 (Wisła Kraków) - rzut rożny

Palijc mocno z rzutu wolnego, ale piłka odbita od muru i mamy korner.

56' 0:1 Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - żółta kartka

56' 0:1 Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - faulował
Andraž Kirm (Wisła Kraków) - faulowany

Faul taktyczny Gasparika, który przytrzymywał za rękę Kirma.

55' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Ależ błąd Jaliensa, który przegrywa pojedynek główkowy z Sikorskim. Ten natychmiast ciągnie w stronę bramki Wisły, ale świetnie powstrzymany przez Chaveza!

54' 0:1

Środkowy obrońca krakowian wraca na plac gry.

53' 0:1

Jaliens w starciu z Sikorskim ucierpiał i musi skorzystać z pomocy lekarza.

52' 0:1 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - strzał celny

Kapitalna sytuacja dla Górnika! Jeż idealnie wypuszcza Wodeckiego sam na sam z Pareiką, ten schodzi z piłkę na lewo i mocno strzela w golkipera "Białej Gwiazdy"!

50' 0:1 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - faulował
Kew Jaliens (Wisła Kraków) - faulowany

Jez podcinał próbującego przejąć piłkę Jaliensa.

49' 0:1

Kirm strzela z dystansu... od autu rozpocznie Górnik.

48' 0:1

Bardzo dużo niedokładności w poczynaniach gospodarzy. Teraz Małecki w prosty sposób traci piłkę.

47' 0:1

Początek drugiej części meczu spokojny. Wisła próbuje ataków, a Górnik mądrze się broni.

46' 0:1

Rozpoczynają piłkarze Wisły Kraków.

Obie drużyny już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

45'+2' 0:1

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie to Górnik dość niespodziewanie jest stroną przeważającą i zasłużenie prowadzi 1:0. Zapraszamy na drugą połowę za kilkanaście minut.

45'+2' 0:1 Patryk Małecki (Wisła Kraków) - faulował

"Mały" po kopnięciu piłki przez Bembena dotyka ją ręką.

45'+1' 0:1

Melikson odważnie wchodzi w pole karne Górnika, ale obrona gości świetnie radzi sobie z Izraelczykiem.

45' 0:1

Arbiter dolicza dwie dodatkowe minuty.

45' 0:1 Serge Branco (Wisła Kraków) - faulował
Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - faulowany

Gasparik uciekał Branco, ale ten w porę go powstrzymał.

44' 0:1 (Wisła Kraków) - rzut rożny

Po raz kolejny w narożniku piłkę ustawi Melikson.

43' 0:1 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał celny

Szybka piłka do Sikorskiego. Ten z Jaliensem na plecach zdołał oddać strzał, z którym miał trochę problemów Pareiko.

42' 0:1

Gospodarze w końcu przejmują inicjatywę, długo rozgrywają piłkę na połowie Górnika.

40' 0:1 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - spalony

Jeż złapany na ofsajdzie przez defensywę Wisły.

40' 0:1 Tomáš Jirsák (Wisła Kraków) - strzał celny

Jirsak płasko po ziemi z dystansu, ale pewnie broni Stachowiak.

38' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Po wejściu Branco prawa strona Wisły mocno kuleje. Teraz znów dopuścił do dośrodkowania i Jaliens musiał ratować się wybiciem piłki na rzut rożny.

37' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Danch obija nogi Jaliensa i mamy kolejny korner.

36' 0:1 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Ładna akcja Górnika, Wodecki miał sporo miejsca na dośrodkowanie, ale trafia tylko w Chaveza.

35' 0:1

Cikos opuścił boisko z powodu urazu.

34' 0:1 Patryk Małecki (Wisła Kraków) - faulował
Adam Danch (Górnik Zabrze) - faulowany

Małecki o dziwo przepchnął Dancha i zdaniem arbitra... faulował.

32' 0:1 Patryk Małecki (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Kocioł pod bramką gości! Najpierw wybijają obrońcy, a chwilę później Małecki przewrotką strzela obok słupka!

31' 0:1 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - faulował

Wodecki pociągał z koszulkę. Zawodnik Górnika łagodnie potraktowany przez arbitra, bo mogła być kartka.

31' 0:1 Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Sobolewski... ale wysoko nad bramką Górnika.

30' 0:1 Adam Danch (Górnik Zabrze) - żółta kartka

30' 0:1 Adam Danch (Górnik Zabrze) - faulował
Maciej Żurawski (Wisła Kraków) - faulowany

Danch ostrym wślizgiem w nogi powalił Żurawskiego.

29' 0:1 Serge Branco (Wisła Kraków) - wejście zawodnika
Erik Čikoš (Wisła Kraków) - zejście zawodnika

29' 0:1 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - spalony

Marciniak złapany na spalonym.

29' 0:1 Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - strzał celny

Gasparik mocno, ale dobrze piąstkuje Pareiko.

28' 0:1 Erik Čikoš (Wisła Kraków) - faulował

Cikos dotknął piłkę ręką blisko pola karnego Wisły.

27' 0:1 Dragan Paljic (Wisła Kraków) - strzał celny

Palijc bezpośrednio z rzutu wolnego, ale prosto w Stachowiaka, który łapie futbolówkę.

26' 0:1 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował
Patryk Małecki (Wisła Kraków) - faulowany

Kwiek za bardzo pracował rękami w starciu z Małeckim.

25' 0:1 GOL! Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - gol prawą nogą

GOOL! Fatalny błąd defensywy Wisły i mamy bramkę! Piłka dośrodkowana przez Wodeckiego przechodzi przez niemal całe pole karne, w końcu Cikos podbija ją prosto do Gasparika, a ten nie zastanawiając się długo strzela w długi róg bramki krakowian! 1:0 dla Górnika.

23' 0:0 (Wisła Kraków) - rzut rożny

Tylko rzut rożny po tej akcji! Znów Małecki dobrze zgrywał futbolówkę do partnerów, ale i tym razem nikt nie zdołał skierować jej do bramki.

23' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował
Osmán Chávez (Wisła Kraków) - faulowany

Sikorski walczy z Chavezem przy linii bocznej. Faulowany Honduranin.

21' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował

Sikorski w stylu karate zaatakował Jaliensa. Jednak arbiter nie decyduje się na pokazanie kartki.

20' 0:0

Małecki świetnie ograł Bembena, wszedł w pole karne, dograł idealnie do Kirma, ale ten nie trafił w piłkę! Najlepsza okazja dla Wisły!

18' 0:0 Maciej Żurawski (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Żurawski przed polem karnym Górnika zdecydował się na strzał, ale Stachowiak spokojnie odprowadza piłkę za linię końcową.

17' 0:0 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował

Kwiek zahaczył Meliksona ok. 35. metrów przed bramką Stachowiaka.

16' 0:0 (Wisła Kraków) - rzut rożny

Prosty błąd Bembena i praktycznie za darmo korner dla Wisły.

15' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - spalony

Wodecki dobrze wypatrzył Sikorskiego w polu karnym Wisły, ale napastnik Górnika znów na ofsajdzie.

Sikorski spóźniony i zmarnowana dobra akcja na bramkę.

14' 0:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - żółta kartka

14' 0:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

Bemben zaatakował wślizgiem od tyłu nogi Kirma. Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu.

12' 0:0 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Wodecki znalazł się na lewej stronie, miał trochę miejsca i zdecydował się na uderzenie. Futbolówka mija prawy słupek bramki Pareiki.

11' 0:0 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulował

10' 0:0 Kew Jaliens (Wisła Kraków) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Jaliens strzela, ale obok bramki.

9' 0:0 (Wisła Kraków) - rzut rożny

Niewiele zabrakło, a mielibyśmy bramkę dla Wisły! Melikson zagrał "klepką" z Żurawskim, w końcu uderzył i piłka, gdyby nie rykoszet wpadłaby do bramki!

8' 0:0 Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - faulował
Dragan Paljic (Wisła Kraków) - faulowany

Gasparik chyba pracuje na żółtą kartkę. Teraz znów nie zdążył nad rywalem i musiał ratować się faulem.

8' 0:0

Prawy obrońca Wisły opatrywany przez lekarza. Na chwilę musi opuścić boisko.

7' 0:0 Michal Gašparík (Górnik Zabrze) - faulował
Erik Čikoš (Wisła Kraków) - faulowany

Cikos ładnie urwał się z piłką Gasparikowi, ale skrzydłowy Górnika zahaczył Słoweńca.

5' 0:0

Piłkarze obu drużyn chyba zaskoczeni ogromną ulewą jaka zawitała nad stadion przy Reymonta. Teraz spokojna gra i jednych, i drugich.

3' 0:0

Zagotowało się pod bramką Górnika. Małecki wszedł w pole karne, dograł w stronę Żurawskiego, ale napastnik gospodarzy mimo błędu Jopa nie zdołał oddać strzału na bramkę.

2' 0:0 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - faulował
Tomáš Jirsák (Wisła Kraków) - faulowany

Marciniak w nieprzepisowy sposób powstrzymał Jirsaka.

2' 0:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Bardzo dobry początek gości. Teraz po błędzie jednego z Wiślaków Jeż strzela po długim rogu, ale obok słupka.

1' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Dobre dośrodkowanie Gasparika do Sikorskiego, który ładnie urwał się Chavezowi. Jednak strzał napastnika Górnika niecelny.

1' 0:0

Rozpoczęli zawodnicy Górnika.

Trwa przywitanie drużyn, a w tle słychać hymn Wisły Kraków. Za chwilę początek meczu.

Pan Szymon Marciniak wyprowadza obie drużyny na murawę.

Było upalnie w Krakowie, a teraz mamy dużą ulewę.

Na płycie głównej stadionu w Krakowie pojawiły się koszykarki Wisły Can-Pack Kraków - obecne mistrzynie Polski.

Poznaliśmy już składy obu drużyn na to spotkanie. W wyjściowej "11" Wisły po raz pierwszy od dłuższego wybiegnie Maciej Żurawski. Podstawowy napastnik, Cwetan Genkow nie zdążył wyleczyć kontuzji.

Natomiast podopieczni Adama Nawałki to siódmy zespół ekstraklasy z dorobkiem 32 "oczek". W przedświątecznej kolejce zabrzanie również 0:2 na wyjeździe przegrali z Jagiellonią.

Wisła po 23. kolejkach ma na swoim koncie 44 punkty i nad drugą Jagiellonią ma trzy punkty przewagi. W ostatnim meczu zawodnicy "Białej Gwiazdy" dość niespodziewanie ulegli Śląskowi Wrocław 0:2.

Witamy. Już za kilkanaście minut rozpoczniemy relację z meczu 24. kolejki Ekstraklasy, w który to Wisła Kraków podejmie przy Reymonta drużynę Górnika Zabrze.