Taktyka: 4-2-3-1

sędzia: Robert Małek (Zabrze)

minuta wynik opis
90'+4' 1:0

Koniec spotkania! Po samobójczym trafieniu w doliczonym czasie gry Macieja Tataja GKS zdobywa 3 punkty! Szczerze powiedziawszy ani jedni, ani drudzy na zwycięstwo dzisiaj nie zasłużyli. Uśmiechnęło się jednak nieco szczęście do gospodarzy i punkty zostają w Bełchatowie. Dziękujemy za śledzenie relacji!

90'+3' 1:0 Pavol Staňo (Korona Kielce) - żółta kartka

Za przepychanki ukarany jeszcze Staňo.

90'+3' 1:0 Mate Lacić (GKS Bełchatów) - żółta kartka

I jeszcze jedna kartka.

90'+3' 1:0 Mate Lacić (GKS Bełchatów) - faulował
Maciej Tataj (Korona Kielce) - faulowany

90'+1' 1:0 ikona gol samobójczy Maciej Tataj (Korona Kielce) - gol sambójczy
Grzegorz Kuświk (GKS Bełchatów) - asysta

Goooooool! A jednak! Samobójcze trafienie Macieja Tataja! Dośrodkowanie w pole karne, tam zgrał jeszcze piłkę Kuświk i Tataj głową w sam róg bramki pokonuje własnego bramkarza!

90' 0:0 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - żółta kartka

Podobnie grający dzisiaj na lewej obronie Maciej Małkowski.

90' 0:0 Vlastimir Jovanović (Korona Kielce) - żółta kartka

Kartonikiem za dyskusje z sędzią ukarany Jovanović.

90' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - faulował
Łukasz Bocian (GKS Bełchatów) - faulowany

Dał się teraz wyprzedzić Edi i musiał faulować.

89' 0:0

Jeszcze jedna centra Ediego. Wyszedł z tego strzał, ale niezbyt groźny. Nie ma dzisiaj najlepszego dnia Brazylijczyk.

89' 0:0 Grzegorz Baran (GKS Bełchatów) - faulował
Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulowany

87' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - faulował
Marcus Vinícius (GKS Bełchatów) - faulowany

87' 0:0

Świetna szansa dla Korony! Vuković jednak minimalnie za mocno prostopadle podawał do Korzyma. To mogła być piłka meczowa.

86' 0:0

Pięć minut pozostaje do zakończenia regulaminowego czasu gry. Czy któryś z zespołów zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

85' 0:0 Dirceu (Korona Kielce) - faulował
Grzegorz Kuświk (GKS Bełchatów) - faulowany

Kontra bełchatowian wstrzymana przewinieniem Dirceu.

83' 0:0

Nie wiem czy Vuković próbował dośrodkowywać, czy też strzelać. W każdym bądź razie znów dobrze między słupkami Łukasz Sapela.

83' 0:0 Mate Lacić (GKS Bełchatów) - faulował

81' 0:0

W ostatnim momencie interweniował Sapela. Bez opieki pozostawiony Korzym i dobrze golkiper GKS-u.

81' 0:0 Grzegorz Baran (GKS Bełchatów) - faulował
Aleksandar Vuković (Korona Kielce) - faulowany

Przy pierwszym kontakcie z piłką od razu faulowany były gracz Legii Warszawa.

80' 0:0

Wyczerpany limit zmian w obu zespołach. Na boisku zameldował się Aleksandar Vuković.

80' 0:0 Aleksandar Vuković (Korona Kielce) - wejście zawodnika
Grzegorz Lech (Korona Kielce) - zejście zawodnika

80' 0:0

Uh... Trafiony piłką w głowę Baran. Na szczęście już wszystko w porządku.

78' 0:0

A wcześniej dośrodkowanie Ediego z rzutu wolnego wybił bardzo pewny dzisiaj Marcin Drzymont.

78' 0:0 Vlastimir Jovanović (Korona Kielce) - faulował
Pawieł Komołow (GKS Bełchatów) - faulowany

Wrócił teraz na swoją połowę Komołow i wywalczył piłkę po faulu Jovanovicia.

77' 0:0

Druga zmiana również w Koronie. Kuleje tam schodząc z boiska Piotr Malarczyk.

77' 0:0 Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - wejście zawodnika
Piotr Malarczyk (Korona Kielce) - zejście zawodnika

77' 0:0 Grzegorz Baran (GKS Bełchatów) - faulował
Edi Andradina (Korona Kielce) - faulowany

77' 0:0 Grzegorz Fonfara (GKS Bełchatów) - faulował
Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulowany

75' 0:0

Ostatnia roszada w zespole Macieja Bartoszka. Z boiska schodzi były reprezentant Polski - Marcin Żewłakow.

75' 0:0 Grzegorz Kuświk (GKS Bełchatów) - wejście zawodnika
Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - zejście zawodnika

75' 0:0

Nie sięgnął piłki Komołow i rozpocznie Małkowski.

73' 0:0 Piotr Malarczyk (Korona Kielce) - faulował
Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - faulowany

Wymusić teraz przewinienie chciał Żewłakow. Nabrał się na to wszystko Malarczyk.

73' 0:0 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - faulował
Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - faulowany

73' 0:0 Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - faulował

72' 0:0

Pierwsza roszada w drużynie Marcina Sasala.

72' 0:0 Maciej Tataj (Korona Kielce) - wejście zawodnika
Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - zejście zawodnika

70' 0:0

Żewłakow do Małkowskiego, ten drugi przewraca się w polu karnym, ale na pewno przewinienia nie było.

69' 0:0

Nie ryzykował Baran i wybił futbolówkę poza linię boczną.

68' 0:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - żółta kartka

Jak najbardziej słuszny kartonik dla gracza "złocisto-krwistych".

68' 0:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulował
Grzegorz Fonfara (GKS Bełchatów) - faulowany

Brzydki faul Lecha no i doigrał się gracz Korony.

67' 0:0 Łukasz Bocian (GKS Bełchatów) - wejście zawodnika
Szymon Sawala (GKS Bełchatów) - zejście zawodnika

65' 0:0

Dobre zagranie Ediego, ale jeszcze lepiej we własnym polu karnym Marcin Drzymont wyjaśniający sytuację.

64' 0:0 (Korona Kielce) - rzut rożny

Do narożnika wędruje już Edi.

63' 0:0 Szymon Sawala (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

Ależ to była okazja dla gospodarzy! Z pięciu metrów nie trafia w bramkę Sawala! Małkowski dogrywał z rzutu wolnego, tam zgrywał jeszcze Nowak i fatalnie przestrzelił pomocnik gospodarzy.

62' 0:0 Dirceu (Korona Kielce) - faulował

62' 0:0 Pawieł Komołow (GKS Bełchatów) - wejście zawodnika
Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów) - zejście zawodnika

61' 0:0

Ogromne zamieszanie pod bramką Małkowskiego. Nowak był bliski oddania strzału, ale nie trafił dobrze w piłkę.

60' 0:0 Dirceu (Korona Kielce) - faulował

W kleszcze wzięty Marcus i będzie rzut wolny z okolic narożnika boiska.

58' 0:0 Dawid Nowak (GKS Bełchatów) - strzał celny

Anemiczny nieco strzał Nowaka. Bez jakichkolwiek problemów interweniuje Małkowski.

57' 0:0

Ładnie zabrał się z piłką Grzegorz Lech, ale już podanie w jego wykonaniu pozostawało wiele do życzenia. Z piątego metra rozpocznie Sapela.

55' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - faulował

Bardzo wysoko podniesiona noga Ediego. Uderzony w klatkę piersiową Marcus i będzie rzut wolny.

53' 0:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - strzał celny

Jest celne uderzenie gości. Edi prostopadle dograł do Korzyma, ten miał przed sobą tylko bramkarza, strzelił, ale świetnie między słupkami Sapela!

51' 0:0

Leży w polu karnym Mateusz Cetnarski. Sędzia Robert Małek nakazuje grać dalej. Gracz GKS-u sugerował, że był faulowany przez Hernâniego.

50' 0:0

Nie zanosi się jak na razie na to, by obraz gry w tej drugiej połowie uległ diametralnie zmianie.

49' 0:0 Piotr Malarczyk (Korona Kielce) - faulował
Grzegorz Baran (GKS Bełchatów) - faulowany

Nakładką teraz wszedł w Barana Piotr Malarczyk. Bardziej w tym starciu ucierpiał faulujący. Potrzebna jest pomoc lekarzy.

48' 0:0

Leżał chwilę na boisku Edi Andradina, ale już wszystko w porządku.

47' 0:0

Fatalnie. Wprost na głowę pierwszego obrońcy - Mate Lacicia.

47' 0:0 Marcus Vinícius (GKS Bełchatów) - faulował
Dirceu (Korona Kielce) - faulowany

Dośrodkowywać będzie Paweł Sobolewski.

46' 0:0 Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - spalony

Znów nie wyczuł momentu wyjścia do piłki Żewłakow.

46' 0:0

Rozpoczęli przyjezdni.

Wychodzą już również gospodarze.

Kielczanie pojawiają się już na murawie.

Nie rozpieszczają kibiców zgromadzonych na stadionie w Bełchatowie zarówno jedni jak i drudzy. W zasadzie poza szansą Andrzeja Niedzielana, którego strzał sprzed linii wybił Drzymont groźnych akcji nie było. Miejmy nadzieję, że drugie 45 minut będzie znacznie ciekawsze.

45'+2' 0:0

Koniec pierwszej połowy. GKS bezbramkowo remisuje z Koroną.

45'+1' 0:0 Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - żółta kartka

Niepotrzebne przewinienie Sobolewskiego i pierwsza żółta kartka w tym meczu. To oznacza, że w kolejnym spotkaniu będzie on musiał pauzować.

45'+1' 0:0 Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - faulował

45' 0:0

Minutę dolicza sędzia Robert Małek.

45' 0:0

Bardzo niecelne zagranie Małkowskiego i będzie aut dla gości.

45' 0:0

Edi do Dirceu, ale ten fatalnie przyjął sobie piłkę i po akcji.

44' 0:0 Maciej Małkowski (GKS Bełchatów) - faulował

44' 0:0

Za głęboko Małkowski, wprost w ręce... Małkowskiego.

43' 0:0

Ależ niewiele teraz brakło. Edi posłał piłkę wzdłuż pola karnego, nie sięgnął jej Niedzielan. Futbolówka podbiła się jeszcze na kępce trawy i zabrakło centymetrów!

41' 0:0

Teraz chwila gry bez jakiegokolwiek pomysłu. Dalekie piłki posyłane przez stoperów na drugą stronę boiska i to zarówno Bełchatowa i Korony.

39' 0:0 Marcus Vinícius (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

Nie mogą wstrzelić się zarówno jedni jak i drudzy. Nieudana próba Marcusa.

39' 0:0

Źle wykonany rzut z autu przez Marcina Żewłakowa. Piłka dla Korony.

38' 0:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulował
Dawid Nowak (GKS Bełchatów) - faulowany

I jeszcze jedno przewinienie Grzegorza Lecha.

37' 0:0 Mate Lacić (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

Najwyżej w polu karnym wyskoczył Lacić, doszedł do uderzenia głową, znów niecelnie.

37' 0:0 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

Według arbitra Małkowski łapał piłkę już za linią końcową i od narożnika wznowią miejscowi.

36' 0:0 Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

Miał miejsce na 20. metrze Cetnarski, zdecydował się na strzał, tuż obok bramki.

35' 0:0

Edi "klepnął" z Lechem, próbował dośrodkowywać, ale zbyt głęboko.

34' 0:0 (Korona Kielce) - rzut rożny

Nieporozumienie w obronie GKS-u i kolejny rzut rożny.

33' 0:0 Dawid Nowak (GKS Bełchatów) - strzał celny

Pierwsze celne uderzenie gospodarzy w tym spotkaniu. Dawid Nowak zza pola karnego próbował technicznie, wprost w Małkowskiego.

32' 0:0

Korzym próbował minąć obrońców, ale zagubił się trochę w dryblingu i Marcus wybił na aut.

31' 0:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - strzał niecelny

Korzym spokojnie odwrócił się w polu karnym, zdecydował się na strzał, na szczęście bełchatowian - niecelny.

30' 0:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - faulował
Marcin Drzymont (GKS Bełchatów) - faulowany

30' 0:0 Marcin Żewłakow (GKS Bełchatów) - spalony

Minimalny spalony byłego reprezentanta Polski.

30' 0:0

Korzym teraz posłał prostopadłą piłkę do Niedzielana, minimalnie za mocno i interwencja Sapeli.

29' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - strzał niecelny

Brazylijczyk bardzo niecelnie.

28' 0:0 Grzegorz Baran (GKS Bełchatów) - faulował
Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - faulowany

Przewinienie Barana 25 metrów od bramki Sapeli. Do uderzenie już przygotowuje się Edi Andradina.

25' 0:0

Cetnarski zza pola karnego, jego strzał jednak zablokowany.

25' 0:0 (GKS Bełchatów) - rzut rożny

Tym razem korner dla bełchatowian po błędzie obrońcy.

24' 0:0 Hernâni (Korona Kielce) - faulował

23' 0:0

Co raz śmielej zaczynają atakować kielczanie.

21' 0:0

Ależ szansa Korony! Edi idealnie wypuścił Andrzeja Niedzielana, ten uderzył, ale z linii bramkowej piłkę wybił Marcin Drzymont.

21' 0:0

Zbyt krótkie dośrodkowanie Cetnarskiego i obrońcy spokojnie wybijają piłkę.

20' 0:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulował

Kolejne już przewinienie Grzegorza Lecha w środkowej strefie boiska.

19' 0:0 (Korona Kielce) - rzut rożny

Dobry rajd Korzyma, Fonfara nie ryzykował i będzie kolejny korner dla Korony.

18' 0:0 Szymon Sawala (GKS Bełchatów) - strzał niecelny

Z dystansu Sawala, ale wysoko ponad bramką.

16' 0:0 Pavol Staňo (Korona Kielce) - faulował
Łukasz Sapela (GKS Bełchatów) - faulowany

Sędzia uznał, że stoper Korony faulował w tej sytuacji Sapelę.

15' 0:0 Szymon Sawala (GKS Bełchatów) - faulował
Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulowany

13' 0:0

Małkowski dogrywał tą piłkę, ale żaden z jego partnerów nie był w stanie zmienić jej toru lotu i zaskoczyć bramkarza.

12' 0:0 Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - faulował

Będzie dobra okazja do groźnego dośrodkowania.

10' 0:0 Marcus Vinícius (GKS Bełchatów) - faulował

9' 0:0

Za mocna piłka do Marcusa da Silvy i od bramki wznowi grę Małkowski.

8' 0:0

Korona jak na razie nie kwapi się do tego, by prowadzić grę. Częściej przy piłce podopieczni Macieja Bartoszka.

7' 0:0 Dawid Nowak (GKS Bełchatów) - spalony

6' 0:0

Zbyt głębokie dośrodkowanie Ediego i wyjaśniają sytuacją obrońcy.

6' 0:0 (Korona Kielce) - rzut rożny

6' 0:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - strzał niecelny

Korzym mógł podawać do będącego na czystej pozycji Niedzielana, zdecydował się na strzał, ten został jeszcze przyblokowany i będzie tylko rzut rożny.

5' 0:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulował

Pierwsze przewinienie w tym meczu.

3' 0:0

Teraz dłuższy okres przy piłce bełchatowianie, ale wciąż bez strzału.

2' 0:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - strzał niecelny

Pierwszy strzał w tym meczu, ale uderzenie głową Niedzielana daleko obok bramki.

1' 0:0

Rozpoczął GKS!

Sędzia Robert Małek wyprowadził oba zespoły na murawę.

W zespole Bełchatowa na nietypowej dla siebie pozycji zagra Maciej Małkowski - dzisiaj prawy obrońca.

Dla obu zespołów punkty są bardzo ważne, bo wciąż jeszcze nie jest przesądzone kto awansuje do europejskich pucharów. Do trzeciej Lechii Gdańsk strata wynosi zaledwie cztery oczka.

Tyle samo punktów mają gracze Marcina Sasala, ale dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów zajmuje 10. pozycję. W minionej kolejce Korona na własnym boisku przegrała 1:0 z Ruchem Chorzów.

Gospodarze tego spotkania plasują się na 12. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów. Tydzień temu gracze Macieja Bartoszka zremisowali bezbramkowo z obecnym jeszcze Mistrzem Polski - Lechem Poznań.

Za niespełna pół godziny rozpocznie się spotkanie 24. kolejki Ekstraklasy pomiędzy GKS-em Bełchatów, a kielecką Koroną.