Taktyka: 4-1-4-1

sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

minuta wynik opis
90'+5' 0:2

Koniec spotkania! Polonia Warszawa po bramkach Łukasza Piątka i Daniela Gołębiewskiego wygrywa w Bytomiu z tamtejszą Polonią 2:0. Trzy mecze, dziewięć punktów zdobyli gracze z Warszawy od kiedy ich trenerem został Jacek Zieliński. Czy zasłużone zwycięstwo? W drugiej części nieco lepiej może prezentowali się gospodarze, ale warszawianie nie pozwolili im zdobyć choćby honorowego gola.

90'+5' 0:2 Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Jeszcze uderzenie Gancarczyka, nieudane.

90'+5' 0:2 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulował

90'+5' 0:2

Rozpoczyna się piąte minuta doliczonego czasu gry. Przy piłce gracze z Bytomia.

90'+4' 0:2

Złe dośrodkowanie i spokojnie piłkę poza linię końcową "odprowadził" Sebastian Przyrowski.

90'+3' 0:2 (Polonia Bytom) - rzut rożny

90'+3' 0:2 Marcin Radzewicz (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Zablokowany Marcin Radzewicz, ale będzie jeszcze korner.

90'+2' 0:2

Teraz dobrze gracza z Warszawy blokował Mateusz Żytko i Juszczyk rozpocznie od własnej bramki.

90'+2' 0:2

Już sprzątnięte i gra zostaje wznowiona.

90'+1' 0:2

Przerwa w grze, kolejne serpentyny na boisku.

90' 0:2

Cztery minuty. Tyle do drugiej części spotkania dolicza sędzia Hubert Siejewicz.

90' 0:2 Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Szybko próbowali odpowiedzieć gospodarze. Podstawek obok bramki.

90' 0:2 (Polonia Bytom) - rzut rożny

89' 0:2 GOL! Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - gol prawą nogą
Bruno (Polonia Warszawa) - asysta

Gooool! Prostopadłe zagranie Bruno do Gołębiewskiego, ten uderza z pierwszej piłki po ziemi obok bezradnego Juszczyka! Jest już chyba po meczu!

88' 0:1

Dobre wyjście teraz Przyrowskiego, który przerywa akcję przeciwnika pewnym chwytem.

87' 0:1 Błażej Telichowski (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Drugi raz do strzału doszedł Telichowski. Kapitan Bytomia pilnowany przez obrońców strzelił ponad bramką.

85' 0:1 Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Ponownie Gołębiewski i ponownie niecelnie strzela na bramkę Juszczyka.

85' 0:1

Dośrodkowywał Kobylík - fatalnie. Piłka wychodzi poza boisko.

84' 0:1 Patryk Rachwał (Polonia Warszawa) - żółta kartka

Kilka minut po wejściu były gracz GKS-u Bełchatów zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

84' 0:1 Patryk Rachwał (Polonia Warszawa) - faulował
Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - faulowany

83' 0:1 Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Z zerowego niemal kąta zewnętrzną częścią stopy strzelał Gołębiewski. Obok bramki.

83' 0:1

Wyczerpany limit zmian zarówno w jednej jak i drugiej drużynie.

83' 0:1 Patryk Rachwał (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

82' 0:1 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Barčík zwiódł obrońcę, zagrał w pole karne, do piłki doszedł Chomiuk, ale strzelił obok bramki Przyrowskiego.

81' 0:1 Bruno (Polonia Warszawa) - strzał celny

Teraz strzelał Bruno i dobrze w bramce Juszczyk.

80' 0:1 Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Idealna, wyśmienita okazja do podwyższenia prowadzenia dla Daniela Gołębiewskiego! Napastnik Polonii z najbliższej odległości uderza głową ponad bramką!

79' 0:1 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - faulował
Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - faulowany

Nieprzepisowo powstrzymany pomocnik warszawian, który przed momentem pojawił się na boisku.

78' 0:1

Ale świetnie wybijają piłkę obrońcy.

78' 0:1 (Polonia Bytom) - rzut rożny

Będzie korner dla miejscowych.

78' 0:1

Zdecydowanie do ataku ruszają gospodarze. Mają jeszcze nieco ponad 10 minut na doprowadzenie do wyrównania.

77' 0:1 Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Radek Mynář (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

77' 0:1

Teraz okazja po drugiej stronie boiska, ale znów zablokowany Bruno.

76' 0:1 David Kobylík (Polonia Bytom) - strzał celny

Bardzo ładne uderzenie defensywnego pomocnika i dobrze w bramce Przyrowski.

73' 0:1 Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) - wejście zawodnika
Marcin Dziewulski (Polonia Bytom) - zejście zawodnika

73' 0:1

Gotowy do wejścia jest Grzegorz Podstawek i będzie zmiana w składzie drużyny z Bytomia.

72' 0:1 Marcin Radzewicz (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Radzewicz nad bramką i z piątego metra grę wznowi Przyrowski.

71' 0:1 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulował
Marcin Radzewicz (Polonia Bytom) - faulowany

70' 0:1

Teraz było groźnie pod bramką Juszczyka, ale strzał Mierzejewskiego zablokowany.

69' 0:1

Nie ma dzisiaj najlepszego dnia Bruno, kolejny raz piłkę spod nóg wybijają mu obrońcy.

67' 0:1 Bruno (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Co za kiks! Bruno wpadł w pole karne i z 10 metrów uderzył bardzo daleko obok bramki Juszczyka.

66' 0:1

Ale nie zdążył do piłki teraz Barčík i po akcji.

66' 0:1

Małymi "kroczkami" przemieszczają się gracze Roberta Góralczyka w stronę pola karnego Przyrowskiego.

65' 0:1 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - faulował
Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulowany

64' 0:1

Dośrodkowanie Mierzejewskiego i znów dobrze w defensywie bytomianie, którzy wybijają piłkę.

63' 0:1 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulował
Bruno (Polonia Warszawa) - faulowany

63' 0:1 Błażej Telichowski (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Ależ teraz szansa dla Bytomia! Błażej Telichowski przedarł się w polu karnym, strzelał głową i piłka minimalnie minęła słupek! Najlepsza szansa do wyrównania.

62' 0:1 (Polonia Bytom) - rzut rożny

Brzyski nie chciał ryzykować i jeszcze raz z narożnika boiska wznawiają gospodarze.

Zamieszanie pod polem karnym Przyrowskiego i wywalczony rzut rożny.

60' 0:1 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Mierzejewski najpierw w mur, a drugie uderzenie bardzo niecelne.

60' 0:1 Marcin Dziewulski (Polonia Bytom) - żółta kartka

... i będzie żółta kartka także dla pomocnika z Bytomia.

60' 0:1 Marcin Dziewulski (Polonia Bytom) - faulował
Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - faulowany

Ostre wejście nakładką Dziewulskiego...

59' 0:1 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - żółta kartka

59' 0:1 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulował
Blažej Vaščák (Polonia Bytom) - faulowany

57' 0:1 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Ładna akcja Polonii Warszawa i będzie rzut rożny.

56' 0:1

To druga zmiana w zespole z Bytomia.

56' 0:1 Miroslav Barčík (Polonia Bytom) - wejście zawodnika
Dariusz Jarecki (Polonia Bytom) - zejście zawodnika

55' 0:1 Bruno (Polonia Warszawa) - faulował
David Kobylík (Polonia Bytom) - faulowany

Zanosi się na zdecydowanie większą ilość fauli w tej drugiej części spotkania.

53' 0:1 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulował
Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulowany

53' 0:1 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Trałka pozostawiony bez opieki doszedł do strzału głową, ale jego uderzenie przeszła nad poprzeczką.

52' 0:1 Marcin Dziewulski (Polonia Bytom) - faulował

Będzie dobra okazja do dośrodkowania dla przyjezdnych.

50' 0:1 Dariusz Jarecki (Polonia Bytom) - żółta kartka

To pierwsza indywidualna kara w tym meczu.

50' 0:1 Dariusz Jarecki (Polonia Bytom) - faulował
Radek Mynář (Polonia Warszawa) - faulowany

Będzie żółta kartka dla Jareckiego za uderzenie w twarz Radka Mynářa.

48' 0:1

Ładne, prostopadłe zagranie do Tymińskiego, ale szybszy był Radek Mynář, który zgrał spokojnie do Przyrowskiego.

47' 0:1

Teraz Bruno zagrywał wzdłuż pola karnego, ale zdecydowanie zbyt mocno i będzie aut.

46' 0:1 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulował

I już na początku ostre wejście Tymińskiego w nogi Łukasza Trałki.

46' 0:1

Początek drugiej części spotkania.

Roszada również w zespole Roberta Góralczyka.

46' 0:1 Blažej Vaščák (Polonia Bytom) - wejście zawodnika
Robert Wojsyk (Polonia Bytom) - zejście zawodnika

46' 0:1 Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

Będzie zmiana w zespole z Warszawy. Do wejścia przygotowany już jest Daniel Gołębiewski.

W pierwszej części zdecydowanie lepiej prezentuje się drużyna przyjezdna, dominują w każdym elemencie gry, co zostało udokumentowane pięknym i jak najbardziej zasłużonym trafieniem Łukasza Piątka.

45'+1' 0:1

Nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy sędzia Hubert Siejewicz. Po 45 minutach goście z Warszawy prowadzą 1:0 po bramce Łukasza Piątka.

45' 0:1 Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa) - faulował
Dariusz Jarecki (Polonia Bytom) - faulowany

44' 0:1 Adam Kokoszka (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Doszedł do strzału głową Kokoszka, ale obok bramki.

44' 0:1 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

dogrywał w pole karne, obrońcy próbowali wybijać piłkę, ale trafili w Mierzejewskiego i niewiele brakowało, a zaskoczyłoby to Marcina Juszczyka.

44' 0:1 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - faulował
Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulowany

Znów przewinienie prawego obrońcy na skrzydłowym gości.

41' 0:1

Dobrze dogrywał Kobylík, ale równie dobre wyjście z bramki Przyrowskiego.

41' 0:1 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulował

Przesadził teraz reprezentant Polski i będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne.

39' 0:1 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - faulował

39' 0:1

Gdyby Wojsyk nieco wcześniej dopadł do piłki powinno być 1:1!

38' 0:1 (Polonia Bytom) - rzut rożny

Gorąc pod bramką Przyrowskiego. Będzie rzut rożny dla Polonii Bytom!

36' 0:1 (Polonia Bytom) - rzut rożny

Jeszcze jeden korner dla bytomian.

35' 0:1 (Polonia Bytom) - rzut rożny

35' 0:1 Marcin Radzewicz (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Niecelne uderzenie Radzewicza, będzie jeszcze rzut rożny.

35' 0:1

Nieporozumienie Telichowskiego z Wojsykiem i przejmuje piłkę bramkarz.

33' 0:1 Marcin Dziewulski (Polonia Bytom) - faulował

32' 0:1

Kolejne ofensywne wejście Mynářa, ale niedokładne dośrodkowanie.

32' 0:1 Dariusz Jarecki (Polonia Bytom) - faulował
Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa) - faulowany

29' 0:1

Dośrodkowanie Radzewicza w pole karne, zdecydowanie zbyt mocne. Jarecki uratował jeszcze piłkę, ale ostatecznie akcja zakończona bez strzału.

27' 0:1

Uderzenie Sobiecha zablokowane, goście sygnalizują jeszcze, że powinien być rzut rożny, ale sędzia nakazał rozpocząć Juszczykowi od bramki.

24' 0:1 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulował

Jest pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Minęła ponad połowa pierwszej części gry.

22' 0:1

Mierzejewski wprost w ręce Juszczyka.

22' 0:1 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Będzie kolejny rzut rożny dla drużyny Jacka Zielińskiego.

20' 0:1 Radek Mynář (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Teraz sam Mynář próbował uderzać na bramkę, ale uderzenie lewą nogą minęło o kilka metrów słupek.

18' 0:1

Zaraz minie dwadzieścia minut spotkania, a nie było jeszcze żadnego faulu. Bardzo czysty jak na razie mecz w Bytomiu.

17' 0:1 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Jeszcze uderzenie Mierzejewskiego - wysoko ponad bramką.

17' 0:1

Przedzierał się Bruno, ale jego strzał został zablokowany.

16' 0:1 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - strzał celny

Z ostrego kąta uderzenie lewą nogą Mierzejewskiego i broni Juszczyk! Rzut karny próbował wymusić Sobiech, sędzia pozostał niewzruszony.

14' 0:1 GOL! Łukasz Piątek (Polonia Warszawa) - gol prawą nogą
Radek Mynář (Polonia Warszawa) - asysta

Gooool! Łukasz Piątek! Zagranie Mynářa do Piątka i pomocnik warszawian uderzeniem prawą nogą w lewy górny róg bramki nie daje szans Juszczykowi!

12' 0:0

Powracający do gry po kontuzji Mynář próbował dośrodkowywać, ale wprost w ręce bramkarza.

9' 0:0

Niezbyt dobre dośrodkowanie Kobylika, powtórka również nieudana i od bramki Przyrowski.

8' 0:0 (Polonia Bytom) - rzut rożny

O, jak na zawołanie będzie rzut rożny dla drużyny Roberta Góralczyka.

7' 0:0

Pierwsze minuty zdecydowanie na korzyść drużyny z Warszawy. Gospodarze w zasadzie nie zawitali jeszcze w okolice pola karnego Przyrowskiego.

6' 0:0 Adam Kokoszka (Polonia Warszawa) - strzał celny

Bez krycia pozostawiony Adam Kokoszka. Uderzył głową, ale zbyt lekko i spokojnie łapie piłkę Juszczyk.

5' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Złe przyjęcie piłki przez Chomiuka i kolejny rzut rożny.

Dośrodkowanie Trałki zablokowane i będzie drugi rzut rożny dla drużyny ze stolicy.

2' 0:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - spalony

Słabe dośrodkowanie Mierzejewskiego, w dodatku reprezentant Polski był później na pozycji spalonej i piłka dla bytomian.

2' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Nie zdążył obrońca w porę wybić piłki i będzie pierwszy rzut rożny.

1' 0:0

Dośrodkowanie Brzyskiego w pole karne, ale Sobiech nie sięgnął piłki i od bramki grę wznowi Juszczyk.

1' 0:0

Sobiech z Mierzejewskim rozpoczynają spotkanie!

Masa serpentyn rzucona na murawę i zanim sędzia zagwiżdże po raz pierwszy, muszą one zostać sprzątnięte.

Oba zespoły wychodzą już na boisko.

Gracze Jacka Zielińskiego natomiast plasują się trzy pozycje wyżej z 27 punktami na koncie. W ostatniej kolejce warszawianie wygrali z Lechem Poznań 1:0.

Gospodarze jak na razie zajmują 14. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów.

Za kwadrans rozpocznie się spotkanie 22. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Polonią Bytom, a jej imienniczką z Warszawy.