• 11 Piech

Taktyka: 4-3-3

sędzia: Robert Małek (Zabrze)

minuta wynik opis

Ruch Chorzów nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy gości i zasłużenie przegrywa spotkanie przed własną publicznością. Tym samym Polonia Bytom odnosi pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej i zdobywa bardzo cenne trzy punkty! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

90'+4' 0:2

Robert Małek kończy spotkanie!

90'+3' 0:2

Polonia spokojnie rozgrywa piłkę i oczekuje na końcowy gwizdek sędziego.

90'+2' 0:2 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał celny

Piech z 5 metrów wprost w Juszczyka!

90' 0:2 GOL! Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) - gol prawą nogą
Marcin Radzewicz (Polonia Bytom) - asysta

Akcja dwójki rezerwowych i mamy podwyższenie wyniku! Radzewicz ponownie ładnie wchodzi w środek pola karnego i odgrywa piłkę do niepilnowanego Podstawka. Napastnik Polonii mając przed sobą jedynie bramakarza posyła futbolówkę obok Perdijicia i przesądza o wyniku spotkania!

89' 0:1 Michal Hanek (Polonia Bytom) - faulował
Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - faulowany

Piech najpierw ogrywa Chomiuka, a następnie zostaje sfaulowany przez Hanka.

88' 0:1 Blažej Vaščák (Polonia Bytom) - wejście zawodnika
Dariusz Jarecki (Polonia Bytom) - zejście zawodnika

87' 0:1 Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) - spalony

Minimalny spalony Podstawka.

86' 0:1

Ruch wygląda na strasznie zagubiony zespół.

84' 0:1 Marcin Radzewicz (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Dobra okazja Polonii! Radzewicz będą na prawym skrzydle wchodzi w pole karne i posyła piłkę nad bramkarzem gospodarzy, ale futbolówka mija długi słupek bramki!

83' 0:1

Stawarczyk stara się opanować futbolówkę, ale z za jego pleców pojawia się Podstawek i gdyby był trochę szybszy to zdołał by opanować piłkę i posłał by ją do bramki Perdijicia!

83' 0:1 Marcin Radzewicz (Polonia Bytom) - strzał celny

Radzewicz oddaje niegroźne uderzenie na bramkę Perdijica, który niespodziewanie ma problemy z opanowaniem piłki...

83' 0:1 Sebastian Olszar (Ruch Chorzów) - spalony

Olszar na ewidentnym spalonym.

82' 0:1

Ruch nie ma już nic do stracenia i będzie grać ustawieniem 4-3-3!

80' 0:1 Paweł Abbott (Ruch Chorzów) - wejście zawodnika
Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów) - zejście zawodnika

78' 0:1 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - faulował
Marek Zieńczuk (Ruch Chorzów) - faulowany

Zieńczuk zostaje popchnięty przez Chomiuka.

77' 0:1

Piech stara się przyjąć piłkę w polu karnym, ale futbolówka źle mu się odbija od klatki piersiowej i z akcją rusza Polonia Bytom.

76' 0:1 Marcin Juszczyk (Polonia Bytom) - żółta kartka
Marcin Juszczyk (Polonia Bytom) - żółta kartka

Juszczyk otrzymuje żółty kartonik za opóźnianie gry.

75' 0:1 Michał Pulkowski (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Pulkowski składa się do uderzenia sprzed pola karnego, ale posyła piłkę wysoko ponad bramką.

75' 0:1 (Ruch Chorzów) - rzut rożny

74' 0:1

Ruch rozgrywa piłkę na połowie rywala.

73' 0:1

Dobra interwencja Stawarczyka, który ubiega Podstawka w polu karnym i zagrywa piłkę do Perdijicia.

72' 0:1 Sebastian Olszar (Ruch Chorzów) - faulował
Błażej Telichowski (Polonia Bytom) - faulowany

Telichowski popchnięty przez Olszara.

70' 0:1

Zieńczuk centruje w pole karne. Piech stara się oddać uderzenie piętą, ale nabija jeszcze Grodzickiego i futbolówka opuszcza boisko.

70' 0:1 Michał Pulkowski (Ruch Chorzów) - wejście zawodnika
Andrej Komac (Ruch Chorzów) - zejście zawodnika

69' 0:1 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulował
Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów) - faulowany

68' 0:1 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - strzał celny

Tymiński mając piłkę w prawym narożniku pola karnego najpierw mija jednego z obrońców, a następnie oddaje kąśliwe uderzenie na bramkę! Broni Perdijić!

67' 0:1 Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) - spalony

Podstawek dał się złapać na spalonym.

67' 0:1

Za mocne podanie do Grzyba i pomimo próby opanowania piłki przez prawoskrzydłowego gospodarzy futbolówka opuszcza plac gry.

65' 0:1 Sebastian Olszar (Ruch Chorzów) - wejście zawodnika
Maciej Jankowski (Ruch Chorzów) - zejście zawodnika

63' 0:1 Željko Đokić (Ruch Chorzów) - faulował
Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) - faulowany

Podstawek faulowany prze lewej linii autowej.

63' 0:1

Będziemy mieć niedługo pierwszą zmianę w Ruchu.

61' 0:1 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulował
Andrej Komac (Ruch Chorzów) - faulowany

Faul w obrębie środka boiska.

59' 0:1 GOL! Błażej Telichowski (Polonia Bytom) - gol lewą nogą
Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - asysta

Polonia wychodzi na prowadzenie! Tymiński zagrywa w pole karne do Telichowskiego. Ten nie daje się złapać na pozycji spalonej i z lewej strony podcina piłkę nad bramkarzem gospodarzy! Ruch - Polonia 0:1!

58' 0:0

Podstawek wbiega w pole karne, ale Grodzicki ze Stawarczykiem zdołali sobie poradzić z napastnikiem gości i zażegnują niebezpieczeństwo.

57' 0:0 Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów) - faulował

Drobne starcie pomiędzy zawodnikami.

56' 0:0

Dośrodkowanie Kobylika mija bramkę gospodarzy.

56' 0:0 Marcin Radzewicz (Polonia Bytom) - wejście zawodnika
Miroslav Barčík (Polonia Bytom) - zejście zawodnika

56' 0:0 Marcin Malinowski (Ruch Chorzów) - faulował
Miroslav Barčík (Polonia Bytom) - faulowany

55' 0:0

Ruch coraz groźniej stara się atakować bramkę Juszczyka, ale nadal nie potrafi stworzyć stuprocentowej sytuacji strzeleckiej.

52' 0:0 Łukasz Tymiński (Polonia Bytom) - faulował
Željko Đokić (Ruch Chorzów) - faulowany

Tymiński przy linii autowej odpycha Dokicia.

51' 0:0 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - faulował

49' 0:0 Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) - żółta kartka

Podstawek przewraca się w polu karnym i domaga się podyktowania jedenastki! Za takie zachowanie zostaje upomniany przez sędziego żółtą kartką.

48' 0:0 Ariel Jakubowski (Ruch Chorzów) - żółta kartka

48' 0:0 Ariel Jakubowski (Ruch Chorzów) - faulował

Barcik wyprzedza Jakubowskiego i ten dopuszcza się faulu na pomocniku Polonii.

47' 0:0 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - faulował

Piech sprowokował rywala, aby ten popełnił przewinienie..

46' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Niecelna próba Piecha.

46' 0:0

Zaczynamy drugą połowę.

46' 0:0 Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom) - wejście zawodnika
Przemysław Trytko (Polonia Bytom) - zejście zawodnika

Po bezbarwnych pierwszych trzech kwadransach w Chorzowie utrzymuje się bezbramkowy remis. Miejmy nadzieję, że druga część gry przyniesie nam więcej emocji.

45'+3' 0:0

Koniec pierwszej połowy.

45'+2' 0:0

Na boisku leży Trytko i sygnalizuję zmianę trenerowi.

45' 0:0

Pierwsza część gry potrwa jeszcze dwie minuty.

43' 0:0 Piotr Stawarczyk (Ruch Chorzów) - faulował
Przemysław Trytko (Polonia Bytom) - faulowany

Stawarczyk nadepnął na nogę Przemysława Trytko.

43' 0:0

Mogło być groźnie pod bramką Juszczyka, ale zawodnicy Ruchu Chorzów wykazali się nieporadnością i będąc w polu karnym nie zdołali nawet oddać uderzenia.

41' 0:0 Lukáš Killar (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z prawego narożnika boiska po któym piłkę nad bramką przenosi Killar.

40' 0:0 (Polonia Bytom) - rzut rożny

Nieporozumienie pomiędzy Stawarczykiem a Perdijiciem.

37' 0:0 (Ruch Chorzów) - rzut rożny

37' 0:0 Marcin Malinowski (Ruch Chorzów) - strzał celny

Malinowski strzela z 30 metrów! Juszczyk stara się sparować piłkę nad poprzeczką, ale czyni to dosyć niepewnie i mało brakowało, aby futbolówka wpadła do bramki Polonii!

36' 0:0

Stawarczyk ładnie ogrywa obrońców w polu karnym, ale zbyt długo zwleka z decyzją co dalej zrobić i ostatecznie fatalnie dośrodkowuje w pole karne...

36' 0:0

Aut dla chorzowian.

34' 0:0

Starcie Stawarczyka z Trytko w polu karnym gospodarzy, ale sędzia ponownie nie reaguje na zaistniałą sytuację.

32' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał celny

Długa piłka do Piecha w pola karne. Napastnik Ruchu stara się ją opanować, ale tylko lekko trąca futbolówkę, która ląduje w rękawicach Juszczyka.

31' 0:0

Jak na razie pomimo przewagi optycznej Ruchu groźniejsze sytuacje stworzyła sobie bytomska Polonia.

29' 0:0 Przemysław Trytko (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Jarecki ubiega Stawarczyka i z prawej strony pola karnego dośrodkowuje w szesnastkę gospodarzy. Futbolówka ląduje na głowie zupełnie niepilnowanego Trytki, ale ten fatalnie pudłuje!

27' 0:0 (Polonia Bytom) - rzut rożny

Złe rozegranie rzutu rożnego i piłkę przejmuje Ruch Chorzów.

27' 0:0 Lukáš Killar (Polonia Bytom) - strzał celny

Kobylik dośrodkowuje piłkę z narożnika boiska wprost na głowę Killara! Jego uderzenie w ostatniej chwili z bramki wybija Grodzicki i będziemy mieć kolejny rzut rożny!

Tymiński zdołał wywalczyć stały fragment gry dla swojej drużyny.

26' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - faulował

Piech walczy o piłkę z Telichowskim przy linii autowej, ale dopuszcza się faulu i sędzia przerywa grę.

24' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Kolejna akcja Piecha! Tym razem oddaje uderzenie z ponad 25 metrów, ale czyni to bardzo niecelnie.

24' 0:0

Piech walczy o piłkę w polu karnym, ale ubiega go Juszczyk i nie pozwala na groźną sytuację w wykonaniu Ruchu!

23' 0:0

Zgranie piłki głową do Juszczyka i Polonia rozpoczyna budowanie akcji ofensywnej.

21' 0:0

Barcik za mocno zagrywa piłkę do Tymińskiego i futbolówka opuszcza plac gry.

19' 0:0 Michal Hanek (Polonia Bytom) - żółta kartka

19' 0:0 Michal Hanek (Polonia Bytom) - faulował
Marcin Malinowski (Ruch Chorzów) - faulowany

Malinowski ucierpiał podczas walki na boisku i będzie musiał zostać opatrzony przez sztab medyczny.

17' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał celny

Jankowski znajdując się tuż przed szesnastką Polonii Bytom zgrywa piłkę do nabiegającego Piecha! Ten oddaje uderzenie bez przyjęcia, ale futbolówka ląduje w rękach Juszczyka!

17' 0:0

Piech zostaje zahaczony w polu karnym przez Killara, ale sędzie nie odgwizduje przewinienia! Gramy dalej!

16' 0:0 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - faulował
Maciej Jankowski (Ruch Chorzów) - faulowany

15' 0:0

Trwa wymiana podań pomiędzy zawodnikami "Niebieskich".

13' 0:0 Marek Zieńczuk (Ruch Chorzów) - spalony

Zieńczuk stara się wyjść na czystą pozycję, ale dał się złapać na pozycji spalonej.

12' 0:0 Dariusz Jarecki (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Jarecki bierze rozpęd, uderza technicznie na bramkę Perdijicia i... przenosi futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

11' 0:0 Marcin Malinowski (Ruch Chorzów) - faulował

Malinowski stara się wybić piłkę spod nóg Trytki, ale zahacza przy okazji swojego rywala. Rzut wolny blisko pola karnego Ruchu!

9' 0:0

Piech ładnie się obrócił z piłką w polu karnym i będą około czterech metrów od linii bramkowej oddaje uderzenie! Strzela jednak w taki sposób, że piłka toczy się wzdłuż linii końcowej boiska i wychodzi na aut.

8' 0:0

Jankowski stara się przedrzeć lewym skrzydłem, ale Hanek wybija mu piłkę spod nóg.

6' 0:0 Michal Hanek (Polonia Bytom) - faulował

Przepychanka podczas walki o piłkę i faulowany zostaje Jankowski.

6' 0:0

Zablokowane dośrodkowanie Kobylika. Od autu goście.

5' 0:0 Andrej Komac (Ruch Chorzów) - faulował
David Kobylík (Polonia Bytom) - faulowany

Faul w środkowej strefie boiska.

4' 0:0 Adrian Chomiuk (Polonia Bytom) - strzał niecelny

Nikt nie zatrzymuje Chomiuka z prawej strony boiska i ten decyduje się na uderzenie. Wysoko ponad poprzeczką.

3' 0:0

Grzyb niecelnie zagrywa piłkę. Od bramki Juszczyk.

2' 0:0

Z prawej strony dośrodkowuje Jakubowski. W polu karnym nie znalazł się żaden z graczy Ruchu i piłkę ze spokojem przejmuje Juszczyk.

1' 0:0

Rozpoczęli goście.

Piłkarze wychodzą na boisko.

"Niebiescy" są na fali wznoszącej i zanotowali trzy zwycięstwa z rzędu i zapewne dzisiaj będą chcieli przedłużyć tę znakomitą passę. Mają ku temu świetną okazję, ponieważ Polonia Bytom nie zaznała smaku zwycięstwa już od siedmiu ligowych spotkań.

Gospodarze z dorobkiem 27 punktów zajmują obecnie dwunastą lokatę w tabeli. Polonia Bytom natomiast znajduje się o dwa miejsca niżej i ma siedem punktów straty do swojego dzisiejszego rywala.

Witamy w pierwszej sobotniej relacji z boisk Ekstraklasy! O godzinie 14.45 dojdzie do najstarszych Derbów Śląska!