Taktyka: 4-4-1-1

sędzia: Paweł Gil (Lublin)

minuta wynik opis
90'+6' 1:0

Koniec meczu! Polonia Warszawa po bramce Artura Sobiecha wygrywa na Konwiktorskiej z aktualnym jeszcze Mistrzem Polski - Lechem Poznań 1:0. Oddala się miejsce gwarantujące grę w pucharach dla drużyny z Poznania. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne!

90'+5' 1:0 Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Bruno (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

90'+4' 1:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulował
Marcin Kikut (Lech Poznań) - faulowany

90'+3' 1:0 Rafał Murawski (Lech Poznań) - druga żółta kartka (czerwona)

Mało rozsądnie zachował się teraz Murawski, który mając na koncie już żółty kartonik odepchnął przeciwnika i sędzia pokazał mu czerwony kartonik.

90'+3' 1:0 Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - żółta kartka

90'+3' 1:0 Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - faulował
Dimitrije Injac (Lech Poznań) - faulowany

90'+2' 1:0

Dopiero druga zmiana gospodarzy. Za chwilę zanosi się jeszcze jedna, ażeby ukraść kolejne cenne sekundy dla Lecha.

90'+2' 1:0 Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

90'+2' 1:0 Semir Štilić (Lech Poznań) - strzał niecelny

Injac zagrał do Štilića, ale metr obok bramki.

90' 1:0

Cztery minuty - tyle do drugiej części dolicza Paweł Gil.

90' 1:0 Marcin Kikut (Lech Poznań) - żółta kartka

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul na Brzyskim ukarany Marcin Kikut.

90' 1:0 Marcin Kikut (Lech Poznań) - faulował
Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa) - faulowany

89' 1:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulował

89' 1:0 Semir Štilić (Lech Poznań) - faulował
Bruno (Polonia Warszawa) - faulowany

88' 1:0

Zakręcił Štilić, ale skutecznie jeden z obrońców i od bramki Przyrowski.

87' 1:0 Bruno (Polonia Warszawa) - faulował
Luis Henríquez (Lech Poznań) - faulowany

87' 1:0

Przepychanki na Konwiktorskiej, ale sędzie szybko zahamował popędy piłkarzy.

86' 1:0 Semir Štilić (Lech Poznań) - żółta kartka

86' 1:0 Rafał Murawski (Lech Poznań) - żółta kartka

86' 1:0 Bruno (Polonia Warszawa) - żółta kartka

Teraz seria żółtych kartek.

85' 1:0 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - faulował
Semir Štilić (Lech Poznań) - faulowany

83' 1:0 GOL! Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - gol lewą nogą
Bruno (Polonia Warszawa) - asysta

Gooooool! Adrian Mierzejewski świetnie wyszedł z lewej strony, wrzucił w pole karne, piłkę głową zgrał Bruno i Sobiech uderzeniem z powietrza z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki!

81' 0:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - spalony

Aż trzech piłkarzy Polonii było bliżej bramki od ostatniego obrońcy.

81' 0:0

Ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Czy któraś z drużyn zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

80' 0:0 Semir Štilić (Lech Poznań) - strzał niecelny

Prawą nogą zza pola karnego uderzał Bośniak, ponad bramką.

79' 0:0 Marcin Kikut (Lech Poznań) - faulował

Ręką zagrywał prawy obrońca Lecha.

78' 0:0

Ostatnia zmiana w zespole prowadzonym przez Bakero.

78' 0:0 Vojo Ubiparip (Lech Poznań) - wejście zawodnika
Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - zejście zawodnika

76' 0:0 Bruno (Polonia Warszawa) - faulował

76' 0:0 Dimitrije Injac (Lech Poznań) - faulował
Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulowany

W zalążku atak miejscowych przerwany przez Injaca.

74' 0:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - spalony

Szybko wznowiona gra, ale na minimalnym spalonym był kapitan Polonii.

74' 0:0 Ivan Đurđević (Lech Poznań) - faulował
Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - faulowany

73' 0:0 Jakub Wilk (Lech Poznań) - wejście zawodnika
Tomasz Mikołajczak (Lech Poznań) - zejście zawodnika

73' 0:0 Rafał Murawski (Lech Poznań) - faulował
Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulowany

72' 0:0

Pewniak Jose Mari Bakero przed tym spotkaniem mimo wszystko może zaliczyć ten występ in plus.

72' 0:0

Do wejścia przygotowany jest już również Jakub Wilk.

71' 0:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulował
Ivan Đurđević (Lech Poznań) - faulowany

70' 0:0

Pierwsza roszada również w zespole Jacka Zielińskiego. Boisko opuścił Łukasz Piątek, a w jego miejsce Andreu.

70' 0:0 Dimitrije Injac (Lech Poznań) - wejście zawodnika
Manuel Arboleda (Lech Poznań) - zejście zawodnika

70' 0:0 Andreu Mayoral (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Łukasz Piątek (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

70' 0:0

Schodzi z boiska Arboleda. W jego miejsce Dimitrije Injac.

69' 0:0 Bruno (Polonia Warszawa) - faulował
Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - faulowany

69' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Jest kolejny stały fragment gry dla miejscowych.

67' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Nie ryzykował Bartosz Bosacki i wybił piłkę poza linię końcową.

65' 0:0 Manuel Arboleda (Lech Poznań) - żółta kartka

Hm... żółtą kartką ukarany również Kolumbijczyk. Ale za co? Nie wiemy. Może za prowokowanie?

63' 0:0 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - czerwona kartka

Nie wytrzymał nerwowo gracz Polonii i słusznie wyrzucony z boiska.

63' 0:0 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - faulował
Manuel Arboleda (Lech Poznań) - faulowany

Wyrzucony z boiska Smolarek! Z pięści uderzony w brzuch Manuel Arboleda.

62' 0:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

62' 0:0 Siarhiej Krywiec (Lech Poznań) - strzał celny

Groźne uderzenie z wolnego Kriwca! Blisko przelobowania Przyrowskiego był Białorusin. Ostatecznie będzie tylko rzut rożny.

61' 0:0 Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa) - faulował

Znów dobrze zastawił się Ślusarski, który już wrócił na boisko. Obrońca Czarnych koszul musiał ratować się faulem.

60' 0:0 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - faulował

Kolejne przewinienie na Kolumbijczyku. Ewidentnie łokciem atakował Smolarek.

59' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Brzyski wywalczył teraz rzut rożny dla Polonii.

58' 0:0 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - spalony

57' 0:0

Poza boiskiem Bartosz Ślusarski. Rozbity nos napastnika Kolejorza. Lekarze starają się zatamować krew.

56' 0:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

I jeszcze raz Štilić. Tym razem pewnie Przyrowski, który chwilę wcześniej został trafiony ręką przez Arboledę.

55' 0:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

Dobre dogranie Štilića i jeszcze jeden korner, z drugiej strony boiska.

54' 0:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

54' 0:0 Rafał Murawski (Lech Poznań) - strzał niecelny

Piłka po rykoszecie opuszcza boisko i będzie jeszcze rzut rożny.

54' 0:0 Marcin Kikut (Lech Poznań) - strzał niecelny

Ładnie zwiódł obrońcę Kikut, uderzył lewą nogą, ale trochę mu zabrakło.

53' 0:0

Dalekie, ryzykowne wyjście z bramki Przyrowskiego, na szczęście dla golkipera warszawian nie zdołali wykorzystać tego piłkarze Bakero.

52' 0:0 Rafał Murawski (Lech Poznań) - faulował

52' 0:0 Adam Kokoszka (Polonia Warszawa) - faulował

Dośrodkowanie Štilića pada łupem pierwszego z obrońców.

50' 0:0

Długie i wysokie dośrodkowanie z lewej flanki, piłka wpada w ręce Przyrowskiego.

49' 0:0

Leżał chwilę na murawie Brzyski, który ucierpiał w jednym ze starć. Na szczęście wygląda na to, że to nic poważnego.

48' 0:0 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - faulował

Ręką zagrywał reprezentant Polski.

47' 0:0

Teraz była akcja po drugiej stronie boiska. Podobnie jak przed chwilą Sobiech - Ślusarski nie opanował futbolówki.

46' 0:0 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulował

46' 0:0

Znakomita szansa Sobiecha! Zagranie Bruno wzdłuż pola karnego do napastnika Polonii, ten nie trafia jednak czysto w piłkę!

46' 0:0

Bez zmian w obu zespołach. Czarne koszule rozpoczynają drugą część spotkania.

Po bardzo ciekawym początku w ostatnim kwadransie gra toczyła się często w środkowej strefie boiska. Okazje w pierwszej połowie mieli i jedni i drudzy, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Miejmy nadzieję, że w drugich 45 minutach Polonia i Lech zaatakują jeszcze odważniej.

45'+2' 0:0

Koniec pierwszej części spotkania!

45'+1' 0:0

Dobre wyjście Sobiecha, ale kolejna dobra interwencja Arboledy, który zablokował to dośrodkowanie.

45' 0:0

O minutę przedłuża pierwszą część spotkania pan Paweł Gil.

44' 0:0

Gracze Polonii bez ryzyka - któryś już raz wybijają daleko w trybuny.

43' 0:0 Bruno (Polonia Warszawa) - strzał celny

Z linii pola karnego uderzał Bruno po podaniu Mierzejewskiego. Wprost w ręce Kotorowskiego.

42' 0:0 Bruno (Polonia Warszawa) - faulował

41' 0:0 Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - spalony

Minimalnie za szybko wybiegł Ślusarski przed obrońców.

40' 0:0

Kolumbijczyk wygwizdywany przez kibiców miejscowych. To jednak nie robi na nim żadnego wrażenia.

39' 0:0

Arboleda wciąż lekko kuleje. Cały czas odczuwa skutki wejścia Sobiecha.

38' 0:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

Štilić uderzał z powietrza. Znów zablokowany strzał Lechitów.

36' 0:0 Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - żółta kartka

Tylko żółty kartonik dla napastnika z Warszawy.

35' 0:0 Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - faulował

Korkami w kolano trafiony Arboleda. Brutalne zagranie Sobiecha.

34' 0:0

Po raz drugi w odstępie dwóch minut Kokoszka oddala zagrożenie wybijając piłkę daleko na aut.

33' 0:0

Teraz przeszła piłka przez całą szerokość boiska. Z lewej strony dośrodkowywał Henriquez. Od autu rozpoczną Poloniści.

30' 0:0

Kolejna okazja Lecha. Zagranie Kriwca do Ślusarskiego. Ten źle jednak przyjmował piłkę i rozpocznie Przyrowski.

29' 0:0

Wzdłuż linii pola karnego zagrał Brzyski, żaden z piłkarzy ofensywnych drużyny z Poznania nie zdołał skierować futbolówki do siatki.

28' 0:0

Nie zdecydował się na łapanie piłki Kotorowski. Przy tej interwencji trafiony został Łukasz Trałka. Na szczęście dla Polonii wszystko już w porządku z byłym piłkarzem Lechii.

27' 0:0 Ivan Đurđević (Lech Poznań) - faulował

26' 0:0 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulował

Dośrodkowywał Kriwiec, zbyt lekko. Piłka pada łupem formacji defensywnej gospodarzy.

25' 0:0 Tomasz Mikołajczak (Lech Poznań) - faulował

24' 0:0

... Ślusarski podał na wolne pole do Kriwca, ten zszedł do środka, ale został zablokowany. Później próbował Murawski, również nieskutecznie. Najlepsza chyba sytuacja Lecha.

24' 0:0 Rafał Murawski (Lech Poznań) - faulował

Ogromne zamieszanie pod polem karnym Polonistów. Wszystko zaczęło się od kontrataku Lecha...

22' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Teraz dobrze Mierzejewski i pomocnik Polonii wywalczył korner.

22' 0:0 Siarhiej Krywiec (Lech Poznań) - strzał niecelny

Zza pola karnego z woleja Kriwiec, metr obok bramki.

21' 0:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

Dobra akcja Lecha. W ostatniej chwili obrońcy wybijają piłkę spod nóg Štilića.

18' 0:0 Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - strzał celny

Któryś już raz w tym meczu dobrze zastawił się Ślusarski w polu karnym. Odwrócił się z piłką i oddał celny strzał, tyle, że był on zbyt lekki by zaskoczyć Przyrowskiego.

17' 0:0

Tym razem Arboleda skutecznie powstrzymał Smolarka.

15' 0:0

Kwadrans meczu za nami. W Warszawie silny wiatr momentami utrudniający grę. Mimo tego, na pewno nie można powiedzieć, że mecz jest nudny.

13' 0:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

Wreszcie do głosu doszli goście. Mikołajczak dograł do Kriwca, obrońca wybija piłkę na rzut rożny.

12' 0:0

Kotorowski wykazał się teraz sprytem i przyblokował Mierzejewskiego. Bramkarz Lecha rozpocznie od własnej bramki.

10' 0:0

Jodłowiec nabił Kriwca i piłka trafia wprost pod nogi Przyrowskiego.

9' 0:0

Osiem minut za nami, a przymierzany do reprezentacji Polski Manuel Arboleda ma już na swoim koncie dwa poważne błędy.

8' 0:0 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Niecelne uderzenie głową pomocnika Polonii.

7' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

7' 0:0 Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - strzał celny

Dobitkę Smolarka również odbija bramkarz!

7' 0:0 Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - strzał celny

Ależ okazja Polonii! Katastrofalny błąd Arboledy, Sobiech wychodzi sam na sam i trafia w Kotorowskiego!

5' 0:0 Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa) - faulował
Tomasz Mikołajczak (Lech Poznań) - faulowany

Będzie dobra okazja do dośrodkowania dla Semira Štilića.

4' 0:0

Ewidentny faul Arboledy na Mierzejewskim, ale... sędzia nakazuje grać dalej.

2' 0:0 Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - faulował
Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - faulowany

1' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

1' 0:0

Znakomita okazja dla Polonii! Strzał Jodłowca zablokował jeden z obrońców Lecha.

1' 0:0 Siarhiej Krywiec (Lech Poznań) - faulował
Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - faulowany

1' 0:0

I rozpoczęli goście! Polonia w czarnych koszulkach, białych spodenkach. Goście na biało-niebiesko.

Jeszcze minuta ciszy w związku z przypadającą na 10. kwietnia pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej.

Oba zespoły wyprowadzane przez Pawła Gila pojawiają się na murawie.

Polonia zajmuje na razie odległe 13. miejsce w ligowej tabeli. Lech plasuje się na 7. pozycji z dorobkiem 29 punktów.

Trenerem Polonii jest Jacek Zieliński, do niedawna jeszcze szkoleniowiec Lecha. Gości prowadzi natomiast Jose Mari Bakero, który na początku sezonu prowadził drużynę ze stolicy.

Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie 21. kolejki Ekstraklasy. Polonia Warszawa na stadionie przy ul. Konwiktorskiej podejmować będzie Lecha Poznań.