• 11 Sikorski

Taktyka: 4-2-3-1

sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

minuta wynik opis

Górnik Zabrze dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansował na piąte miejsce w tabeli i ma obecnie dwa punkty do drugiej Jagiellonii! Cracovia natomiast odnosi pierwszą porażkę na wiosnę i nadal ma cztery oczka mniej niż przedostatnia Arka Gdynia. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

90'+5' 1:0

Fatalne dośrodkowanie Klicha i mamy koniec spotkania!

90'+5' 1:0 (Cracovia) - rzut rożny

Ostatnia akcja Cracovii.

90'+4' 1:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Strzał wysoko ponad bramką.

90'+4' 1:0

Cała jedenastka Górnika we własnym polu karnym. Dośrodkowanie przejmuje Stachowiak!

90'+3' 1:0 (Cracovia) - rzut rożny

Cracovia jeszcze nie rezygnuje...

90'+3' 1:0 Mariusz Jop (Górnik Zabrze) - faulował
Pavol Masaryk (Cracovia) - faulowany

90'+2' 1:0

Świetna okazja dla Górnika! Sikorski ponownie znajduje się w polu karnym i stara się odegrać piłkę do Jeża, jednak spóźnia się z zagraniem i marnuje znakomitą okazję na podwyższenie wyniku!

90'+1' 1:0

Od bramki Stachowiak.

90'+1' 1:0

Sędzia doliczył jeszcze 4 minuty!

90' 1:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - strzał celny

Odpowiedź Górnika! Sikorski dobrze zachował się w polu karnym i zagrywa na środek szesnastki do Jeża, ten oddaje techniczny strzał, ale dobrze zachowuje się Kaczmarek!

89' 1:0 Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - strzał niecelny

Visnakovs z narożnika pola karnego przenosi piłkę nad poprzeczką!

87' 1:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

87' 1:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

86' 1:0 Alexandru Suvorov (Cracovia) - wejście zawodnika
Vule Trivunović (Cracovia) - zejście zawodnika

86' 1:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

86' 1:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Sikorski świetnie zagrywa piłkę w pole karne do niepilnowanego Jeża, ale ten będąc w polu karnym nie potrafi pokonać bramkarza Cracovii!

85' 1:0 (Cracovia) - rzut rożny

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Klicha.

84' 1:0 Michał Pazdan (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

82' 1:0 Gabriel Nowak (Górnik Zabrze) - strzał celny

Nowak strzela sprzed pola karnego! Piłka leci w środek bramki i bez problemów bramkarz Cracovii.

81' 1:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał celny

Banaś zagrywa piłkę do Sikorskiego i po uderzeniu z 5 metrów ponownie fenomenalną interwencją popisuje się Kaczmarek!

80' 1:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

80' 1:0 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - strzał celny

Magiera stara się zaskoczyć Kaczmarka bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego! Bramkarza Cracovii z wielkim trudem zdołał sparować piłkę!

79' 1:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Ładna kombinacyjna akcja zabrzan po której Kosanović wybija piłkę na rzut rożny.

79' 1:0

Cracovia dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

77' 1:0 Gabriel Nowak (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

77' 1:0 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - faulował
Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - faulowany

76' 1:0 Miloš Kosanović (Cracovia) - faulował
Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - faulowany

Faul w środkowej strefie boiska.

75' 1:0 Pavol Masaryk (Cracovia) - wejście zawodnika
Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - zejście zawodnika

74' 1:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał celny

Powinna paść bramka na 2:0! Bemben zagrywa idealną piłkę w pole karne. Sikorski ubiega obrońców i oddaje groźne uderzenie głową, ale świetnym refleksem popisuje się Kaczmarek i nie dopuszcza do kolejnej straty bramki!

73' 1:0 Andraž Struna (Cracovia) - faulował
Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - faulowany

Rzut wolny pod polem karnym Cracovii. Zmarnowany przez piłkarzy Górnika.

72' 1:0 Mateusz Klich (Cracovia) - strzał niecelny

Klich znajduje się na 35 metrze i strzela na bramkę Stachowiaka. Bardzo niecelnie...

70' 1:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - faulował
Vule Trivunović (Cracovia) - faulowany

Jeż stara się odebrać piłkę obrońcy Cracovii, jednak ucieka się przy tym do nieczystego zagrania.

70' 1:0 Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Śmiała i niecelna próba zaskoczenia bramkarza z ponad 30 metrów w wykonania Bonina.

69' 1:0

Cracovia nie jest w stanie sforsować defensywy gospodarzy.

68' 1:0 Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze) - faulował
Hesdey Suart (Cracovia) - faulowany

67' 1:0

Szansa na kontrę Górnika, ale Suart ubiega Bonina na prawej stronie boiska.

67' 1:0 (Cracovia) - rzut rożny

Magiera wybija futbolówkę poza boisko.

66' 1:0 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - faulował
Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulowany

Przerwana akcja Cracovii na linii środkowej boiska.

65' 1:0

Trivuonović powraca już na boisko.

64' 1:0

Cracovia będzie grać na razie w dziesiątkę.

63' 1:0

Chwilowa przerwa w grze. Trivunović leży na boisku. Najprawdopodobniej nabawił się kontuzji.

62' 1:0 Miloš Kosanović (Cracovia) - strzał niecelny

Kosanović posyła piłkę przez mur piłkarzy Górnika i futbolówka minimalnie przelatuje obok lewego słupka bramki!

61' 1:0 Mariusz Jop (Górnik Zabrze) - faulował
Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - faulowany

Faul 20 metrów od bramki Górnika.

61' 1:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Kolejne zagrożenie pod bramką Cracovii! Tym razem Sikorski oddaje mocne uderzenie z prawego narożnika pola karnego. Piłka przelatuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kaczmarka!

59' 1:0

Kolejne za mocne dośrodkowanie piłkarzy Cracovii. Piłkę przejmuje Stachowiak.

58' 1:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Piotr Gierczak (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

56' 1:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Struna blokuje zagranie Wodeckiego.

56' 1:0

Było groźnie! Sikorski składa się do strzału w polu karnym, ale w ostatniej chwili jego uderzenie blokuje Jovanović!

55' 1:0

Bardzo niecelne dośrodkowanie Suarta...

55' 1:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

53' 1:0 Miloš Kosanović (Cracovia) - strzał niecelny

Nieudana próba oddania uderzenia głową.

52' 1:0 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - żółta kartka

52' 1:0 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - faulował
Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulowany

52' 1:0

Szeliga musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kostki.

51' 1:0

Magiera świetnie zatrzymuje Ntibazonkizę.

50' 1:0 Vladimir Boljević (Cracovia) - strzał niecelny

Pierwsza akcja rezerwowego Cracovii! Boljević oddaje uderzenie z ponad 25 metrów i piłka minimalnie przelatuje obok prawego słupka Stachowiaka!

48' 1:0 Vladimir Boljević (Cracovia) - wejście zawodnika
Sławomir Szeliga (Cracovia) - zejście zawodnika

47' 1:0

Ntibazonkiza stara się minąć jednego z obrońców, ale ostatecznie traci piłkę. Od bramki Stachowiak.

46' 1:0

Rozpoczynamy drugą część gry.

Piłkarze wracają na boisko.

Po niezbyt porywających trzech kwadransach Górnik Zabrze prowadzi 1:0 po trafieniu Daniela Sikorskiego. Zapraszamy po przerwie!

45'+3' 1:0

Koniec pierwszej połowy.

45'+2' 1:0

Od autu jeszcze gospodarze.

45'+1' 1:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował

45' 1:0

Ogromne zamieszanie w polu karnym! Żaden piłkarz Cracovii nie potrafi opanować piłki na piątym metrze i sytuację wyjaśniają obrońcy!

44' 1:0 Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - strzał niecelny

Błąd w ustawieniu obrony Górnika! Niepilnowany Visnakovs obraca się przed polem karnym z piłką i oddaje groźne uderzenie na bramkę Stachowiaka!

43' 1:0

Ntibazonkiza zatrzymany tuż przed polem karnym!

41' 1:0 Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Bonin zauważa wysuniętego Kaczmarka, lobuje... i nie trafia w bramkę!

41' 1:0 Piotr Gierczak (Górnik Zabrze) - faulował
Sławomir Szeliga (Cracovia) - faulowany

40' 1:0 Mateusz Klich (Cracovia) - faulował

Nakładka w wykonaniu Klicha.

40' 1:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał celny

Techniczne uderzenie Sikorskiego wprost w środek bramki!

38' 1:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulował

Ntibaznonkiza stara się przyjąć górną piłkę, ale pomaga sobie przy tym ręką.

37' 1:0 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Wodecki świetnie wchodzi w prawy narożnik pola karnego i... fatalnie uderza. Od autu Cracovia.

36' 1:0

Magiera przerywa akcję Cracovii poprzez wybicie piki na aut.

35' 1:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - spalony

35' 1:0

Stachowiak dobrze interweniuje i przejmuje dośrodkowanie z lewego skrzydła.

33' 1:0 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Magiera mija obrońcę z lewej strony pola karnego i oddaje uderzenie lewą nogą z ostrego kąta. Trafia jedynie w boczną siatkę!

32' 1:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Bartczak źle asekurował piłkę i przypadkowo wybija ją na rzut rożny.

32' 1:0

Struna wybija piłkę na aut.

31' 1:0

Wszystko jest już w porządku i gra zostaje wznowiona.

29' 1:0

Szeliga przypadkowo dostał w twarz z piłki i aktualnie leży na boisku.

28' 1:0 Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - faulował

Nieczysty wślizg Zahorskiego.

26' 1:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

26' 1:0 Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - strzał niecelny

Visnakovs decyduje się na strzał z prawej nogi. Piłka jednak mija w bezpiecznej odległości bramkę Stachowiaka.

25' 1:0 Mateusz Klich (Cracovia) - strzał niecelny

Bardzo niecelne uderzenie Klicha.

24' 1:0

Stachowiak świetnie wychodzi z bramki i ubiega Visnakovsa!

24' 1:0

Nieudane dośrodkowanie Klicha trafia w ręce Stachowiaka.

23' 1:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

Kolejne przewinienie defensora Górnika.

22' 1:0 Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - faulował
Miloš Kosanović (Cracovia) - faulowany

21' 1:0

Dudzic schodzi do końcowej linii pola karnego i zagrywa piłkę w kierunku Ntibazonkizy. W ostatniej chwili futbolówkę wybijają obrońcy!

20' 1:0 Piotr Gierczak (Górnik Zabrze) - faulował

18' 1:0 GOL! Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - gol prawą nogą
Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze) - asysta

Górnik obejmuje prowadzenie! Bonin świetnie zagrywa głową do wychodzącego na czystą pozycję Sikorskiego! Napastnik gospodarzy z pełnym spokojem mija Kaczmarka i umieszcza piłkę w pustej bramce!

16' 0:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - strzał niecelny

Kontra Cracovii! Piłkarze gości wychodzą trójką zawodników i kończą akcję strzałem z 25 metrów. Niecelnie...

15' 0:0

Kosanović ubiega Zahorskiego. Od autu Górnik.

14' 0:0

ładna próba rozegrania piłki przez Cracovię, ale Klich za mocno zagrywa do Ntibazonkizy i futbolówka wychodzi na aut.

14' 0:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

Atak od tyłu na nogi zawodnika gości.

12' 0:0 Piotr Gierczak (Górnik Zabrze) - faulował

Szeliga podcięty na środku boiska.

11' 0:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

Zagranie ręką.

10' 0:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulował
Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze) - faulowany

Wślizg lewoskrzydłowego Cracovii.

9' 0:0

Kaczmarek stara się przejąć dośrodkowanie z lewej strony, ale fatalnie łapie piłkę i wypuszcza ją z rąk. Na szczęście dla gości żaden z zawodników Górnika nie znalazł się w pobliżu i obrońcy Cracovii ze spokojem opanowali sytuację.

8' 0:0 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Magiera oddaje bardzo niecelne uderzenie na bramkę Kaczmarka.

7' 0:0

Bemben popełnia prosty błąd w przyjęciu piłki i futbolówka opuszcza boisko.

6' 0:0

Zbyt głęboka wrzutka w szesnastkę Cracovii i piłkę przejmuje Kaczmarek.

4' 0:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

Zahorski wywalczył rzut rożny, po którym Magiera wrzuca piłkę w pole karne. Żaden z zawodników nie zdołał oddać strzału i od bramki rozpocznie Kaczmarek.

3' 0:0 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z prawej strony boisko do nabiegającego Wodeckiego. Jego uderzenie głową przelatuje jednak wysoko nad poprzeczką.

2' 0:0

Faulowany Sikorski, ale sędzia stosuje przywilej korzyści.

1' 0:0

Zaczynamy!

Zawodnicy wychodzą na boisko.

Gospodarze już od dwóch spotkań nie potrafią zdobyć kompletu punktu. Do tego w ostatniej kolejce przegrali Wielkie Derby Śląska i z pewnością będą chcieli się zrehabilitować swoim kibicom za tamtą porażkę. W wypadku ewentualnego zwycięstwa Górnik może awansować na piąte miejsce w tabeli.

Podopieczni Jurija Szatałowa nie zaznali goryczy porażki już od pięciu spotkań i dzięki temu ich strata do przedostatniej Arki Gdynia wynosi jedynie cztery oczka.

Witamy w dzisiejszej relacji! Gospodarze zajmujący obecnie ósmą lokatę w tabeli podejmować będą ostatnią Cracovię.