• 11 Masaryk

Taktyka: 4-2-3-1

widzów: 9054   sędzia: Robert Małek (Zabrze)

minuta wynik opis

Świetny mecz Cracovii szczególnie w drugiej połowie. Zawodnik meczu - zdecydowanie Mateusz Klich, który zdobył dzisiaj gola i zaliczył dwie asysty. Cracovia w dalszym ciągu zmniejsza stratę do bezpiecznej strefy w tabeli. Dziękujemy za uwagę. Dobranoc.

90'+3' 3:0

Koniec spotkania.

90'+3' 3:0 (Korona Kielce) - rzut rożny

Korzym z lewej strony pola karnego, ale znów pewnie Nawotczyński wybija piłkę na rzut rożny.

90'+3' 3:0 Hesdey Suart (Cracovia) - faulował
Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulowany

Wejście nakładką Suarta w Korzyma.

90'+2' 3:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - strzał niecelny

Lech głową próbował zaskoczyć Kaczmarka, ale piłka leci nad bramką Kaczmarka.

90'+1' 3:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - spalony

Minimalny, ale spalony Niedzielana.

90' 3:0

Trzy minuty doliczone.

89' 3:0

Cracovia już nie przegra tego meczu.

88' 3:0

Cracovia już spokojnie kontroluje mecz.

86' 3:0 Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulował

Bartczak faulował w ataku Korzyma.

85' 3:0 Alexandru Suvorov (Cracovia) - wejście zawodnika
Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - zejście zawodnika

84' 3:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - żółta kartka

84' 3:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulował
Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulowany

Brzydki faul Lecha, który ciągnie za koszulkę Ntibazonkizę, który był ostatnim zawodnikiem przed bramką Małkowskiego!

84' 3:0 (Korona Kielce) - rzut rożny

Dobry wślizg Nawotczyńskiego, który wybija piłkę na korner.

82' 3:0 Pavol Masaryk (Cracovia) - strzał niecelny

Znów strzał zawodnika Cracovii, teraz piłka mija bramkę po uderzeniu Masaryka.

82' 3:0 GOL! Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - gol prawą nogą
Mateusz Klich (Cracovia) - asysta

Nokaut Cracovii!!! Krótkie rozegranie rzutu rożnego skrzydłowego Pasów z Klichem. Ten szybko oddaje piłkę do Ntibazonkizy, który pięknym strzałem w środek bramki pokonuje Małkowskiego!

81' 2:0 (Cracovia) - rzut rożny

81' 2:0 Mateusz Klich (Cracovia) - strzał niecelny

Bardzo aktywny Klich, teraz próbował z prawej strony pola karnego. Minimalnie obok słupka bramki Małkowskiego.

80' 2:0

Piłka wrzucona w pole karne Cracovii, ale Niedzielan nie zdołał skierować jej do siatki.

79' 2:0 Hesdey Suart (Cracovia) - faulował
Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - faulowany

Sobolewski faulowany na prawej stronie boiska.

78' 2:0 Pavol Masaryk (Cracovia) - faulował
Edi Andradina (Korona Kielce) - faulowany

Masaryk walczył z Edim o futbolówkę, ale napastnik Cracovii zbyt ostro.

77' 2:0 (Cracovia) - rzut rożny

76' 2:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulował
Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulowany

Walka o spadającą piłkę przez Korzyma i Bartczaka, faulował ten pierwszy.

76' 2:0 Vladimir Boljević (Cracovia) - żółta kartka

75' 2:0 Vladimir Boljević (Cracovia) - faulował
Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulowany

Bardzo ostre wejście od tyłu w nogi Lecha w środku pola.

75' 2:0 Pavol Masaryk (Cracovia) - wejście zawodnika
Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - zejście zawodnika

74' 2:0 Dawid Janczyk (Korona Kielce) - wejście zawodnika
Vlastimir Jovanović (Korona Kielce) - zejście zawodnika

73' 2:0 GOL! Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - gol prawą nogą

Świetna akcja Cracovii i mamy drugiego gola! Klich znakomicie rozprowadził piłkę na prawo do Visnakovsa, który płaskim strzałem po ziemi pokonuje Małkowskiego!

72' 1:0 Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - strzał niecelny

Nikt nie zamyka podania Sobolewskiego i piłka mija pole karne Cracovii.

71' 1:0 Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulował

Bartczak odpychał Lecha na połowie Cracovii.

70' 1:0 Vladimir Boljević (Cracovia) - wejście zawodnika
Sławomir Szeliga (Cracovia) - zejście zawodnika

68' 1:0

Szybka piłka ze środka pola i tym razem zaspała obrona Cracovii. Futbolówka leci w stronę Niedzielana, ale pewnie z bramki wychodzi Kaczmarek.

67' 1:0

Na trybunach głośny doping dla Pasów. Kibice tańczą na trybunach.

66' 1:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - faulował
Mateusz Klich (Cracovia) - faulowany

Klich czyhał na to przewinienie, bowiem Lech lekko zahaczył strzelca jedynej jak dotąd bramki.

65' 1:0

Teraz Cracovia wciągnięta na własną połowę, ale nic z tego na razie nie wynika.

64' 1:0

Cracovia teraz spokojnie rozgrywa piłkę, a Korona jak na razie nie kwapi się do specjalnych ataków.

62' 1:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - spalony

Wracający spod bramki Cracovii, Niedzielan na ofsajdzie.

62' 1:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - strzał celny

Najpierw Markiewicz uderza w mur, a chwilę później Edi strzela prosto w ręce Kaczmarka.

60' 1:0 Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulował

Lech podcinany przez Bartczaka w miejscu z którego można pokusić się o uderzenie na bramkę Kaczmarka.

59' 1:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - faulował

I już pierwsze ostre wejście Niedzielana, jednak na razie sędzia nie karze napastnika Korony kartką.

58' 1:0 Andrzej Niedzielan (Korona Kielce) - wejście zawodnika
Maciej Tataj (Korona Kielce) - zejście zawodnika

58' 1:0 Tomasz Lisowski (Korona Kielce) - żółta kartka

Lisowski wchodzi w nogi od tyłu w Klicha, ale sędzia puszcza grę. Chwilę później jednak wraca do tej sytuacji i mamy żółtą kartkę.

56' 1:0

Piłka dośrodkowana w pole karne Cracovii, dobrze z bramki wychodzi Kaczmarek łapiąc piłkę.

55' 1:0

Trener Sasal posyła do boju swojego najlepszego zawodnika. Zaraz na boisku zamelduje się Andrzej Niedzielan.

54' 1:0

Ntibazonkiza świetnie do Dudzica, ale ciut za mocno i dobrze z bramki wychodzi Małkowski. Mogło być groźnie!

52' 1:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - strzał celny

Dudzic rozpoczął szybką akcję Cracovii, chwilę się zawahał, ale w końcu uderzył i teraz pewnie broni Małkowski.

51' 1:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulował

Edi faulowany przy linii bocznej boiska na połowie Korony.

51' 1:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulował

50' 1:0 GOL! Mateusz Klich (Cracovia) - gol prawą nogą

I mamy gola! Klich uderzył piłkę tak, że ta skozłowała jeszcze przed Małkowskim i wpadła do bramki! 1:0 prowadzą Pasy.

49' 0:0 Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulował

Markiewicz odpychał pomocnika Cracovii. Do bramki Małkowskiego około 20 metrów. Będzie dobra okazja dla gospodarzy.

48' 0:0 (Cracovia) - rzut rożny

Znów kiks zawodnika Korony, który mógł zdobyć bramkę samobójczą!

47' 0:0

Cracovia od początku przejęła inicjatywę. Gospodarze tworzą akcję na połowie Korony.

46' 0:0

I już pierwsza okazja dla Cracovii. Piłka wysoko zawieszona w powietrzu, w końcu spada pod nogi Visnakovsa, ale ten w porę blokowany przez Sobolewskiego.

46' 0:0

Drugą połowę rozpoczynają gospodarze.

45'+1' 0:0

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie wyrównane spotkanie w Krakowie i nie oglądaliśmy bramek. Zapraszamy ponownie za kilkanaście minut.

45' 0:0

Jedna minuta doliczona przez arbitra.

45' 0:0 (Korona Kielce) - rzut rożny

Klich dobrze w defensywie, wybija futbolówkę na rzut rożny.

43' 0:0

Kolejny zawodnik Korony na murawie. Z kolei kontuzja Kuzery to prawdopodobnie uraz ścięgna Achillesa.

42' 0:0 Grzegorz Lech (Korona Kielce) - wejście zawodnika
Kamil Kuzera (Korona Kielce) - zejście zawodnika

40' 0:0

Kuzera doznał urazu i już za chwilę będzie zmiana. Teraz obrońca Korony ustąpił miejsca na swojej pozycji i przeszedł na środek ataku.

39' 0:0

Brazylijczyk jednak dośrodkowuje w pole karne, ale tam Markiewicz nie potrafił skierować piłki głową w stronę bramki.

39' 0:0 Sławomir Szeliga (Cracovia) - faulował
Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulowany

Szeliga przytrzymał Markiewicza i będzie dobra okazja na strzał dla Ediego. Piłka ustawiona z prawej strony pola karnego Cracovii.

37' 0:0 (Cracovia) - rzut rożny

Cracovia nadal na połowie Korony i mamy kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

36' 0:0 Sławomir Szeliga (Cracovia) - faulował

Szeliga podciął Markiewicza.

35' 0:0 Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - żółta kartka

35' 0:0 Paweł Sobolewski (Korona Kielce) - faulował

Dziwna sytuacja. Faul taktyczny Sobolewskiego na skrzydłowym Cracovii, a żółtą kartką ukarany...Lisowski. Jednak po chwili arbiter koryguje swoją decyzję.

34' 0:0 Łukasz Nawotczyński (Cracovia) - faulował
Maciej Tataj (Korona Kielce) - faulowany

Tataj będąc tyłem do bramki Cracovii faulowany przez Nawotczyńskiego.

33' 0:0 (Cracovia) - rzut rożny

33' 0:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - strzał celny

Świetnie złożył się Dudzic do tej piłki i interweniować musiał Małkowski! Dobra okazja dla Cracovii.

32' 0:0 (Cracovia) - rzut rożny

32' 0:0

Bardzo dobrze w grze ustawia się dzisiaj Stano. Teraz znów wygrywa pojedynek główkowy.

30' 0:0

Dwa kwadranse gry za nami. Po pierwszych dobrych minutach, teraz tempo gry spadło.

29' 0:0

Ntibazonkiza odważnie wchodził w pole karne, ale powstrzymany przez defensorów Korony.

27' 0:0 Miloš Kosanović (Cracovia) - faulował

Kosanović sfaulował zastawiającego się Ediego.

26' 0:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulował

Korzym popychał Klicha.

24' 0:0 (Cracovia) - rzut rożny

Interwencja Jovanovicia mogła zakończyć się golem samobójczym! Piłka minimalnie spada nad poprzeczką bramki Małkowskiego!

24' 0:0 Tomasz Lisowski (Korona Kielce) - faulował
Sławomir Szeliga (Cracovia) - faulowany

Lisowski wpadł na będącego z piłką Szeligę.

23' 0:0 Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulował

22' 0:0

Cracovia rozgrywa piłkę na własnej połowie, ale goście nie pozwalają przedostać się gospodarzom na własną połowę.

21' 0:0 Sławomir Szeliga (Cracovia) - strzał niecelny

Ntibazonkiza wchodził w pole karne, dośrodkował, ale piłka wybita na środek. Tam z trudnej pozycji strzela Szeliga. Daleko obok bramki Małkowskiego.

19' 0:0

Głośny doping dla obu drużyn na trybunach stadionu w Krakowie.

18' 0:0

Klich rozprowadził piłkę na prawo do Ntibazonkizy, ale ta nie dochodzi do adresata. W tej sytuacji pomocnik Cracovii mógł pokusić się o strzał.

17' 0:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulował

Ntibazonkiza ostro walczył z Korzymem i pomocnik Korony sprowadzony do parteru przez zawodnika Cracovii.

16' 0:0

Gospodarze próbują skonstruować akcję przy linii bocznej boiska.

15' 0:0 Maciej Tataj (Korona Kielce) - strzał niecelny

Korzym w pole karne, a tam Tataj mimo złej pozycji, będąc tyłem do bramki zdołał jeszcze oddać strzał.

14' 0:0

Goście mimo kontuzji Tataja kontynuują grę. Jednak po chwili piłkarz Korony podniósł się z murawy.

12' 0:0

Znakomite podanie Sobolewskiego do Korzyma, ale odrobinę za mocno i Kaczmarek zażegnał niebezpieczeństwo.

11' 0:0 (Cracovia) - rzut rożny

Nieporozumienie defensywy z Małkowskim i Klich mógł się pokusić o gola, ale ten w porę zablokowany.

10' 0:0

Kuzera walczył w parterze z Dudzicem. Nie ma faulu, ale napastnik Cracovii ucierpiał w tym starciu.

8' 0:0

Cracovia miała przewagę w ostatnich minutach, ale teraz gra nieco się uspokoiła.

7' 0:0

Visnakovs dośrodkowuje, ale Dudzic uprzedzony przez Małkowskiego.

6' 0:0 Maciej Korzym (Korona Kielce) - faulował

Korzym wyciągnął nogę, a Klich się o nią przewrócił.

5' 0:0

Klich wrzuca w pole karne z rzutu wolnego, ale dobrze wychodzi z bramki Małkowski piąstkując tą piłkę.

5' 0:0 Jacek Markiewicz (Korona Kielce) - faulował

Markiewicz zahaczył ręką o twarz skrzydłowego Cracovii.

4' 0:0

Wrzutka w pole karne Korony, ale wychodzi do tej piłki Kaczmarek.

3' 0:0 Mateusz Klich (Cracovia) - strzał niecelny

Odważne wejście Klicha w pole karne i ten ładny strzał mija bramkę minimalnie! Świetny początek spotkania.

2' 0:0 Edi Andradina (Korona Kielce) - strzał niecelny

Bezpośrednie uderzenie Ediego i pierwsze poważne ostrzeżenie Cracovii! Fubolówka po poprzeczce wychodzi poza boisko.

1' 0:0 Sławomir Szeliga (Cracovia) - faulował
Kamil Kuzera (Korona Kielce) - faulowany

Szeliga powstrzymał Kuzerę niedaleko pola karnego Cracovii.

1' 0:0

Rozpoczyna Korona.

Z głośników płynie hymn Cracovii Kraków. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

Obie jedenastki już na murawie. Na trybunach mamy również kibiców Korony Kielce.

Kilku nieobecnych także w Cracovii, gdzie nie zagra m.in. Arkadiusz Radomski, który nabawił się kontuzji mięśni brzucha.

Jak już wspomniałem, sporo roszad w składzie Korony. Dzisiaj na ławce rezerwowych m.in. Andrzej Niedzielan, który ostatnio narzekał na drobny uraz.

Cracovia uskrzydlona zwycięstwem nad Lechem Poznań (1:0) będzie chciała postawić kolejny krok do wydostania się ze strefy spadkowej. Z kolei gracze Korony, zdziesiątkowani głównie przez kontuzje tydzień temu zremisowali 3:3 z Polonią Bytom. Podopieczni Marcina Sasala zajmują obecnie siódme miejsce.

Już za nieco ponad 15 minut rozpoczniemy relację z ostatniego sobotniego spotkania Ekstraklasy. W Krakowie miejscowa Cracovia podejmie drużynę Korony Kielce.