• 11 Piech

Taktyka: 4-2-3-1

sędzia: Marcin Szulc (Warszawa)

minuta wynik opis

Po wielu przeciwnościach losu Ruch Chorzów ostatecznie pokonuje Górnika Zabrze 3:0! 94 Derby Śląska z pewnością na długo zapadną w pamięci kibiców chociażby z powodu opadów śniegu, a także awarii zasilania na stadionie. Dziękujemy z spędzony z nami wieczór i zapraszamy na jutrzejsze relacje!

90'+12' 3:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - strzał celny

Jeż miał ostatnią okazję na zdobycie bramki honorowej, ale jego uderzenie z ponad 20 metrów broni Perdijić! Sędzia kończy spotkanie!

90'+10' 3:0

Mecz zostanie zakończony za dwie minuty.

90'+10' 3:0 Rafał Pietrzak (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

90'+9' 3:0 Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów) - wejście zawodnika
Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów) - zejście zawodnika

90'+8' 3:0

Abbot miał szansę na minięcie bramkarza i zdobycie czwartej bramki dla Ruchu, ale nie sięgnął piłki, która źle się odbiła na śnieżnej murawie!

90'+6' 3:0 Marek Zieńczuk (Ruch Chorzów) - strzał celny

Zieńczuk z daleka i z problemami interweniuje Stachowiak!

90'+5' 3:0 Paweł Abbott (Ruch Chorzów) - strzał celny

Następnie stara się jeszcze dobić swoje uderzenie, ale broni Stachowiak!

90'+5' 3:0 Paweł Abbott (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Ogromne zamieszanie w polu karnym Górnika! Abbot strzela najpierw w słupek...

90'+5' 3:0 (Ruch Chorzów) - rzut rożny

90'+4' 3:0

Piech żegnany jest przez kibiców oklaskami.

90'+4' 3:0 Paweł Abbott (Ruch Chorzów) - wejście zawodnika
Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - zejście zawodnika

90'+3' 3:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - faulował

Zagranie ręką.

90'+2' 3:0

Piłkarze wyglądają już jakby czekali na ostatni gwizdek sędziego. Spotkanie to potrwa jednak jeszcze przynajmniej kilka minut.

90'+1' 3:0 Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów) - faulował
Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulowany

Grodzicki popycha Sikorskiego.

89' 3:0 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

88' 3:0

Na boisku pojawi się Marciniak.

87' 3:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował
Andrej Komac (Ruch Chorzów) - faulowany

Komac sponiewierany przez Sikorskiego.

87' 3:0

Górnik stracił już wiarę w korzystny rezultat.

84' 3:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował
Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów) - faulowany

83' 3:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

83' 3:0 Andrej Komac (Ruch Chorzów) - wejście zawodnika
Maciej Jankowski (Ruch Chorzów) - zejście zawodnika

80' 3:0

Jop wybija piłkę poza boisko, ponieważ w jednym ze starć ucierpiał Kwiek.

79' 3:0 Gábor Straka (Ruch Chorzów) - faulował
Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - faulowany

Magiera stara się przedrzeć przez dwójkę zawodników i zostaje sfaulowany.

77' 3:0

Górnik Zabrze walczy o bramkę honorową.

76' 3:0 Gábor Straka (Ruch Chorzów) - faulował

75' 3:0

Bonin zastopowany przez Szyndrowskiego.

73' 3:0 GOL! Marcin Malinowski (Ruch Chorzów) - gol prawą nogą

3:0!!! Ruch nokautuje Górnika! Jop wybija piłkę głową z pola karnego, ale Malinowski nabiega na 30 metr i podaje potężne uderzenie, które ląduje tuż pod poprzeczką!

71' 2:0 GOL! Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - gol prawą nogą
Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów) - asysta

Strata zabrzan przed włąsnym polem karnym. Piech otrzymuje prostopadłe podanie w pole karne i z ostrego kąta pokonuje Stachowiaka! Ruch - Górnik 2:0!

71' 1:0 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - strzał celny

69' 1:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - faulował
Gábor Straka (Ruch Chorzów) - faulowany

68' 1:0 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował
Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - faulowany

Piech ewidentnie faulowany przez Kwieka.

67' 1:0 Marcin Malinowski (Ruch Chorzów) - faulował
Róbert Jež (Górnik Zabrze) - faulowany

67' 1:0

Zahorski za słabo do Jeża.

65' 1:0 Marek Zieńczuk (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Zieńczuk wyskoczył do główki, ale nieczysto trafia w futbolówkę.

63' 1:0

Zahorski mógł szybko wyrównać wynik spotkania, ale będąc w polu karnym zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę!

61' 1:0 GOL! Marek Zieńczuk (Ruch Chorzów) - gol prawą nogą

Stachowiak wypuszcza z rąk piłkę do której dopada Zieńczuk i umieszcza ją w pustej bramce! Ruch obejmuje prowadzenie!

61' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał celny

Piech znowu jest w sytuacji sam na sam, ale fatalnie strzela na bramkę Stachowiaka. Bramkarz Górnika jednak źle interweniuje...

60' 0:0

Miejmy nadzieję, że limit pecha został już na dzisiaj wyczerpany.

59' 0:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

57' 0:0

Druga połowa jest już ponownie wznowiona.

Piłkarze Ruchu czekają w tunelu.

Jupitery ponownie działają!

Marcin Szulc zapowiada, że jeżeli w przeciągu 30 minut światła zostaną naprawione to spotkanie zostanie wznowione.

Piłkarze schodzą do szatni. Nie wiadomo czy spotkanie zostanie wznowione czy też przerwane.

Kibice oświetlają stadion telefonami komórkowymi.

Zbiegło się to z efektowną oprawą kibiców Ruchu Chorzów, którzy oświetlili ciemny stadion racami.

49' 0:0

Na stadionie nagle zgasły jupitery! Kolejna przerwa w grze!

48' 0:0 (Ruch Chorzów) - rzut rożny

47' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał celny

Jankowski świetnie zagrywa prostopadłą piłkę do Piecha! Napastnik Ruchu ma przed sobą tylko bramkarza, który dobrze skraca mu kąt. Będziemy mieć jedynie rzut rożny!

46' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Strzał na rozgrzanie - daleko obok bramki.

46' 0:0

W końcu rozpoczynamy drugą połowę!

Nadal trwa odśnieżanie i malowanie linii boiska...

Piłkarze wychodzą z szatni i wracają na boisko.

Boisko jest cały czas odśnieżane. Druga połowa także zostanie rozpoczęta z małym opóźnieniem.

Po pierwszych trzech kwadransach gry toczonej w fatalnych warunkach atmosferycznych utrzymuje się bezbramkowy remi. Pomimo opadów śniegu Ruch prezentuje ofensywny futbol i zdecydowanie przeważa na boisku. Zapraszamy po przerwie.

45'+2' 0:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - spalony

Spalony zawodnika gości. Sędzia kończy pierwszą połowę!

45' 0:0 (Ruch Chorzów) - rzut rożny

Zmarnowany stały fragment gry.

44' 0:0

Jop dobrze interweniuje podczas rajdu Grzyba. Aut dla Ruchu.

42' 0:0

Jankowski zbyt głęboko dośrodkowuje w pole karne.

40' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Mocne i niecelne uderzenie z ponad 35 metrów.

39' 0:0

Piech mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale świetnie w obronie zachował się Przybylski!

38' 0:0 Gábor Straka (Ruch Chorzów) - żółta kartka

38' 0:0 Gábor Straka (Ruch Chorzów) - faulował
Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulowany

Kwiek mija Strakę, ale ten nie odpuszcza i przy próbie odbioru piłki podcina zawodnika Górnika.

38' 0:0

Atak pozycyjny Ruchu przerwany przez Banasia.

36' 0:0 (Górnik Zabrze) - rzut rożny

34' 0:0 Gábor Straka (Ruch Chorzów) - faulował
Michał Pazdan (Górnik Zabrze) - faulowany

Pazdan popychany w trakcie walki o piłkę.

33' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Piech strzela na bramkę będąc przy linii końcowej pola karnego i trafia jedynie w boczną siatkę.

32' 0:0 Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Jeż świetnie przerzuca piłkę na prawą stronę pola karnego do niepilnowanego Bonina. Pomocnik Górnika oddaje uderzenie z pierwszej piłki i przenosi futbolówkę nad poprzeczką Perdijicia!

31' 0:0

Kontratak Ruchu zatrzymany w okolicy środka boiska.

29' 0:0

Na boisku panuje totalny chaos.

27' 0:0

Kolejna akcja Ruchu! Grzyb znalazł się po prawej stronie pola karnego i z ostrego kąta stara się zagrywać piłkę do wbiegającego kolegi. Refleksem popisał się Stachowiak i w ostatniej chwili wybija nogą futbolówkę z dala od swojej jedenastki!

26' 0:0 Maciej Jankowski (Ruch Chorzów) - spalony

25' 0:0 Maciej Jankowski (Ruch Chorzów) - strzał niecelny

Jankowski przedziera się lewym skrzydłem. Dwójka obrońców stara się go powstrzymać wślizgiem, ale młody zawodnik przeskakuje nad nimi! Znajduje się na skraju pola karnego, ale jego techniczne uderzenie mija dalszy słupek bramki!s

24' 0:0

Zieńczuk ambitnie walczy o piłkę w polu karnym Górnika, ale nie zdołał jej opanować i grę od bramki rozpocznie Stachowiak.

23' 0:0

Grzyb w polu karnym! Strzela i... trafia wprost w obrońców.

23' 0:0

Był to pierwsze celne uderzenia w tym spotkaniu.

22' 0:0 Róbert Jež (Górnik Zabrze) - strzał celny

W odpowiedzi Jez, ale także trafia wprost w bramkarza.

21' 0:0 Marek Zieńczuk (Ruch Chorzów) - strzał celny

Zieńćzuk oddaje bezpośrednie uderzenie z ponad 25 metrów, które ląduje w rękach Stachowiaka.

20' 0:0 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował
Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów) - faulowany

20' 0:0

Doszło do ostrego starcia. Na boisku leży trzech piłkarzy.

18' 0:0

Mogło być groźnie. Perdijić chciał złapać futbolówkę zagraną w pole karne, ale piłka odbiła się od śniegu i minęła bramkarza Ruchu. Ostatecznie opuściła jednak boisko i obyło się bez większego zagrożenia.

15' 0:0 Marek Szyndrowski (Ruch Chorzów) - faulował

Ruch nadal nie może odebrać piłki.

14' 0:0

Górnik stara się przedostać pod pole karne gospodarzy.

12' 0:0

Jankowski stara się dograć z lewego skrzydła futbolówkę w pole karne, ale podczas brania zamachu piłkarz Ruchu poślizgnął się i stracił równowagę.

11' 0:0 Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - faulował

Zahorski lekko podcina rywala.

10' 0:0

Jankowski stara się dośrodkować w kierunku Grzyba, ale piłkę przechwytuje Stachowiak.

9' 0:0 Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów) - żółta kartka

9' 0:0 Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów) - faulował
Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulowany

Spóźniony wślizg Gordzickiego, po którym na boisko upada Bemben.

8' 0:0

Na murawie pokrytej śniegiem trudno jest piłkarzom rozegrać szybką i składną akcję.

6' 0:0

Jop wybija piłkę na aut.

5' 0:0 (Ruch Chorzów) - rzut rożny

Groźna sytuacja Ruchu, zakończona jedynie rzutem rożnym.

4' 0:0 Piotr Stawarczyk (Ruch Chorzów) - faulował

Zdecydowana interwencja Stawarczyka.

3' 0:0

Zablokowane dośrodkowanie Bonina z prawej strony boiska. Aut dla gości.

2' 0:0

Całe boisko pokryte jest śniegiem, a piłkarze rozgrywają dzisiejszy mecz pomarańczową futbolówką.

1' 0:0 Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów) - faulował

Kwiek popychany w okolicy środka boiska.

1' 0:0

Rozpoczynamy Derby Śląska!

Piłkarze są już na boisku i niebawem rozpoczną dzisiejszą rywalizację.

W Chorzowie mamy obfite opady śniegu i aktualnie trwa jeszcze odśnieżanie murawy. Z tego powodu początek spotkania zostanie opóźniony przynajmniej o pięć minut.

Górnik Zabrze jest zdecydowanie wyżej w tabeli, aniżeli dzisiejsi gospodarze. Podopieczni Adama Nawałka zajmują 5 lokatę, natomiast "Niebiescy" znajdują się dopiero na trzynastym miejscu. Różnica pomiędzy zespołami wynosi jednak zaledwie sześć punktów.

Witamy w 94 Wielkich Derbach Śląska! Już za piętnaście minut na murawie pojawią się zawodnicy Ruchu Chorzów oraz Górnika Zabrze.