Taktyka: 4-2-3-1

sędzia: Paweł Gil (Lublin)

minuta wynik opis
90'+4' 1:0

Koniec meczu! Cracovia wygrywa sensacyjne z Lechem 1:0! Trzeba oddać, że to zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone! Pasy nadal w walce o utrzymanie! Dziękujemy za uwagę!

90'+4' 1:0 Bartosz Bosacki (Lech Poznań) - faulował
Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulowany

Bosacki faulował przy wyskoku do piłki Bartczaka.

90'+3' 1:0 Marcin Kikut (Lech Poznań) - faulował
Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - faulowany

Kikut fauluje Ntibazonkizę przy bocznej linii.

90'+2' 1:0 Pavol Masaryk (Cracovia) - strzał niecelny

Masaryk uderza z dystansu, ale daleko od bramki Kotorowskiego.

90' 1:0

Sędzia dolicza cztery minuty.

90' 1:0 Alexandru Suvorov (Cracovia) - wejście zawodnika
Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - zejście zawodnika

89' 1:0 Vladimir Boljević (Cracovia) - wejście zawodnika
Mateusz Klich (Cracovia) - zejście zawodnika

86' 1:0 Arkadiusz Radomski (Cracovia) - faulował
Artjoms Rudņevs (Lech Poznań) - faulowany

Radomski fauluje Rudnevsa 30 metrów od bramki Kaczmarka.

84' 1:0 Mateusz Możdżeń (Lech Poznań) - faulował
Hesdey Suart (Cracovia) - faulowany

Możdżeń zahaczył Suarta w środkowej strefie boiska.

83' 1:0 Semir Štilić (Lech Poznań) - spalony

Małe zagrania bilardowe w polu karnym Pasów, a w ostateczności na spalonym Stilić.

81' 1:0 Pavol Masaryk (Cracovia) - wejście zawodnika
Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - zejście zawodnika

79' 1:0 Mateusz Możdżeń (Lech Poznań) - wejście zawodnika
Dimitrije Injac (Lech Poznań) - zejście zawodnika

79' 1:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - faulował
Manuel Arboleda (Lech Poznań) - faulowany

Dudzic odpychał przy linii bocznej Arboledę.

77' 1:0

Uderzenie Ślusarskiego, piłka odbiła się od Radomskiego. Do piłki, która leciała na siódmy metr wybiegł Kaczmarek i Rudnevs, a ostatecznie ten pierwszy wyprzedził Łotysza.

75' 1:0 Mateusz Klich (Cracovia) - faulował
Dimitrije Injac (Lech Poznań) - faulowany

Klich zahaczył Injacia w środkowym kole.

72' 1:0

Ładna akcja Cracovii! Suart do Dudzica, ten do Klicha, jednak młody gracz Pasów zbyt długo się zastanawiał i stracił piłkę na rzecz Durdevicia!

70' 1:0 Artjoms Rudņevs (Lech Poznań) - strzał celny

Kolejna szansa dla Lecha! Dośrodkowanie z lewej strony Henriqueza, Rudnevs uderza z szóstego metra - jednak Kaczmarek zatrzymuje piłkę na linii bramkowej!

67' 1:0 Dimitrije Injac (Lech Poznań) - strzał niecelny

Injac uderza sprzed pola karnego, ale wysoko nad bramką.

66' 1:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

Ponownie Bośniak, ale górą gracze Pasów.

Dośrodkowanie Stilica... ale wybija Kosanović futbolówkę na jeszcze jeden rzut rożny.

65' 1:0 Ivan Đurđević (Lech Poznań) - wejście zawodnika
Vojo Ubiparip (Lech Poznań) - zejście zawodnika

65' 1:0 Luis Henríquez (Lech Poznań) - wejście zawodnika
Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań) - zejście zawodnika

63' 1:0 Artjoms Rudņevs (Lech Poznań) - spalony

Ślusarski zagrał głową piłkę do Rudnevsa, ale Łotysz został złapany na spalonym.

62' 1:0 Mateusz Klich (Cracovia) - strzał celny

Klich uderza bezpośrednio z rzutu wolnego, futbolówka zrobiła kozioł przed Kotorowskim, ale bramkarz Lecha nie miał problemów ze złapaniem piłki.

62' 1:0 Manuel Arboleda (Lech Poznań) - żółta kartka

Żółta kartka dla Kolumbijczyka za ten faul taktyczny.

61' 1:0 Manuel Arboleda (Lech Poznań) - faulował

Arboleda fauluje tuż przed narożnikiem pola karnego Ntibazonkizę.

60' 1:0

Lech zaczął dominować, ale Cracovia mądrze broni swojej jednobramkowej przewagi.

57' 1:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - spalony

Długa piłka na Dudzica, ale pułapka ofensywna Lecha została dobrze założona.

56' 1:0 Vojo Ubiparip (Lech Poznań) - faulował
Łukasz Nawotczyński (Cracovia) - faulowany

Ubiparip fauluje przy wyskoku do piłki Nawotczyńskiego.

55' 1:0 Mateusz Klich (Cracovia) - strzał celny

... Klich dobija wślizgiem, ale Kotorowski rehabilituje się i broni dobitkę młodego gracza Pasów!

55' 1:0 Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - strzał celny

Visnakovs wbiegł prawą stroną pola karnego i oddał strzał po długim rogu. Kotorowski odbija piłkę przed siebie...

54' 1:0 Dimitrije Injac (Lech Poznań) - faulował
Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - faulowany

Injac ostro wszedł w Visnakovsa, lecz było to przypadkowe starcia dwóch zagranicznych graczy.

52' 1:0 Andraž Struna (Cracovia) - faulował
Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - faulowany

Faul na połowie Pasów.

49' 1:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - spalony

Dośrodkowanie z prawej strony Visnakovsa, najwyżej wyskoczył Dudzic, ale futbolówka przeleciała tuż obok krótkiego rogu Kotorowskiego!

48' 1:0 Andraž Struna (Cracovia) - faulował

Struna odpychał lekko zastawiającego się Ślusarskiego.

47' 1:0 Dimitrije Injac (Lech Poznań) - faulował

Injac zahaczył uciekającego Suarta.

46' 1:0

Początek drugiej połowy.

45'+1' 1:0

Koniec pierwszej połowy! Bardzo ciekawe 45 minut zobaczyli kibice w pierwszej połowie. Pasy nieoczekiwanie prowadzą 1:0 po bramce Kilicha! Czekamy na drugie tak emocjonujące 45 minut.

45'+1' 1:0 Semir Štilić (Lech Poznań) - strzał niecelny

Podanie Ślusarskiego do Stilicia, który wbiegł w pole karne i uderzył po krótkim rogu - boczna siatka!

45' 1:0

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45' 1:0 Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - strzał celny

Mogło być 2:0 dla Cracovii! Ntibazonkiza zagrywa na prawą stronę pola karnego do Visnakovsa - Łotysz uderza z woleja, ale piękną interwencją popisuje się Kotorowski!

44' 1:0 Arkadiusz Radomski (Cracovia) - faulował
Rafał Murawski (Lech Poznań) - faulowany

Faul Radomskiego w środkowej strefie boiska na Murawskim.

43' 1:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

Dośrodkowanie Ślusarskiego zablokowane i będzie rzut rożny dla Lecha.

42' 1:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

Dośrodkowanie Stilicia, ale wybili piłkę defensorzy Cracovii.

41' 1:0 Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - strzał celny

Dośrodkowanie z prawej strony Rudnevsa, wielki błąd Struny - Ślusarski uderza po krótkim rogu, jednak Kaczmarek odbija piłkę na korner!

40' 1:0 Miloš Kosanović (Cracovia) - strzał niecelny

... najwyżej wyskoczył Kosanović, ale uderzył wysoko nad poprzeczką!

40' 1:0 (Cracovia) - rzut rożny

Dośrodkowanie...

39' 1:0 Arkadiusz Radomski (Cracovia) - strzał celny

... futbolówka wylądowała ostatecznie przed polem karnym do Radomskiego, który uderzył z woleja - Kotorowski odbija piłkę na korner!

39' 1:0 (Cracovia) - rzut rożny

Dośrodkowanie w pole karne...

37' 1:0

Dośrodkowanie Kikuta z prawej strony niebezpiecznie zmierzało w okolice okienka bramki Kaczmarka, lecz futbolówka przeleciała nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki.

35' 1:0

Ntibazonkiza leży na murawie po zagraniu piłki na lewą stronę do Dudzica.

33' 1:0 Mateusz Klich (Cracovia) - faulował

Arboleda został odepchnięty przez Klicha.

32' 1:0 Aleksejs Višņakovs (Cracovia) - spalony

Ładna kombinacyjna akcji Cracovii, ale Visnakovs został złapany na spalonym.

30' 1:0 Dimitrije Injac (Lech Poznań) - strzał celny

Injac miał wiele miejsce na 25 metrów od bramki Kaczmarka. Uderzenie Serba jednak w ładnym stylu wyłapał dobrze dysponowany dzisiejszego dnia Kaczmarek.

28' 1:0 GOL! Mateusz Klich (Cracovia) - gol lewą nogą
Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - asysta

Gol dla Cracovii! Dudzic podał do Klicha. Młody pomocnik gospodarzy uderzył z całej siły, piłka odbiła się od łydki Marcina Kikuta i przelobowała będącego na 5. metrze Kotorowskiego! 1:0 dla Pasów!

27' 0:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - strzał celny

Mogło być 1:0 dla Pasów! Prostopadłe podanie do Ntibazonkizy, który uderzył z linii pola karnego - jednak trafił wprost w wychodzącego Kotorowskiego!

27' 0:0 Arkadiusz Radomski (Cracovia) - faulował

Radomski faulował Injacia w środkowej strefie boiska.

26' 0:0 Mateusz Bartczak (Cracovia) - faulował
Krzysztof Kotorowski (Lech Poznań) - faulowany

Dośrodkowanie w pole karne, ale Bartczak faulował w polu karnym Lecha Kotorowskiego.

25' 0:0 Bartosz Bosacki (Lech Poznań) - faulował
Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - faulowany

Bosacki zahaczył 30 metrów od bramki Kotorowskiego Dudzica.

23' 0:0 Marcin Kikut (Lech Poznań) - faulował

Kikut faulował Ntibazonizę przy linii bocznej.

22' 0:0 Andraž Struna (Cracovia) - żółta kartka

Żółta kartka dla Słoweńca za ten faul.

22' 0:0 Andraž Struna (Cracovia) - faulował

Struna stracił futbolówkę w środkowej strefie boiska i zahaczył Rudnevsa.

21' 0:0 Artjoms Rudņevs (Lech Poznań) - strzał niecelny

Wybicie piłki Nawotczyńskiego spod nóg Ślusarskiego trafia do Rudnevsa. Łotysz uderza z pierwszej piłki, ale futbolówka mija o centymetry dolny róg bramki Kaczmarka!

19' 0:0 Hesdey Suart (Cracovia) - faulował
Vojo Ubiparip (Lech Poznań) - faulowany

Suart zahaczył Ubiparipa na połowie Lecha i sędzia odgwizdał przewinienie gracza Pasów.

17' 0:0 Saidi Ntibazonkiza (Cracovia) - spalony

Długa piłka Nawotczyńskiego do Ntibazonkizy, ale zawodnik z Burundi złapany na spalonym.

16' 0:0 Vojo Ubiparip (Lech Poznań) - faulował

Ubiparip faulował rozpędzającego się Suarta.

14' 0:0 Semir Štilić (Lech Poznań) - strzał celny

Świetna akcja Rudnevsa, który zagrał do Stilicia na 20. metr. Bośniak uderzył jednak mocno, lecz wprost w Kaczmarka, który odbił piłkę do boku!

13' 0:0 Bartosz Ślusarski (Lech Poznań) - strzał niecelny

... po zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła pod nogi Ślusarskiego, który uderzył nad poprzeczką bramki Cracovii.

13' 0:0 (Lech Poznań) - rzut rożny

Dośrodkowanie Stilicia w pole karne...

12' 0:0 Artjoms Rudņevs (Lech Poznań) - strzał celny

Dośrodkowanie z lewej strony Gancarczyka, na siódmym metrze był niepilnowany Rudnevs i uderzał po krótkim rogu, lecz świetną interwencją popisał się Kaczmarek!

10' 0:0 Bartłomiej Dudzic (Cracovia) - strzał celny

Dudzic urwał się lewą stroną i wbiegł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, lecz nogami odbił futbolówkę Kotorowski.

9' 0:0 Artjoms Rudņevs (Lech Poznań) - strzał celny

Dośrodkowanie z prawej strony Ubiparipa, Rudnevs uderza głową, ale pewnie broni Kaczmarek.

7' 0:0 Hesdey Suart (Cracovia) - faulował
Semir Štilić (Lech Poznań) - faulowany

Suart dość ostro podciął Stilicia.

5' 0:0

Ntibazonkiza przewrócił się na linii pola karnego, ale gwizdek sędziego milczy i nakazuje grać dalej arbiter główny.

3' 0:0 (Cracovia) - rzut rożny

Dośrodkowanie Struny zablokowane przez Arboledę i będzie rzut rożny dla Pasów.

2' 0:0 Semir Štilić (Lech Poznań) - strzał niecelny

Ależ okazja dla Lecha! Rudnevs z lewej strony zagrał do wbiegającego Stilicia, który zamiast uderzać prawą nogą uderzył lewą i posłał w dobrej sytuacji daleko futbolówkę.

1' 0:0

Zaczął Lech.

Obie jedenastki już na murawie, za chwilę początek spotkania.

Już za 10 minut rozpocznie się pojedynek outsidera Ekstraklasy - Cracovi z mistrzem Polski Lechem Poznań. Będzie na pewno to ciekawe zwieńczenie 18. kolejki Ekstraklasy.