• 11 Đokić

Taktyka: 4-2-3-1

widzów: 7124   sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

minuta wynik opis

Udany debiut Jana Urbana w roli szkoleniowca Zagłębia Lubin. Po bramce Michała Stasiaka, "Miedzowi" odnoszą bardzo ważne zwycięstwo i przeskakują Polonię w tabeli. Dziękujemy za uwagę.

90'+3' 1:0

Koniec spotkania.

90'+3' 1:0

Ogromne zamieszanie na koniec! Tosik popędził prawą stroną, dośrodkował. Piłka odbiła się od defensorów Zagłębia i instynktownie broni Isailović! Nie ma gola.

90'+2' 1:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulował
Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - faulowany

Hanzel w walce powietrznej o piłkę trafiony przez Mierzejewskiego.

90'+1' 1:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

Bardo mądrze teraz grają lubinianie. Hanzel odbija piłkę od nóg jednego z piłkarzy gości i mamy rzut rożny.

90' 1:0

Arbiter tego spotkania dolicza trzy dodatkowe minuty.

90' 1:0 Maciej Sadlok (Polonia Warszawa) - strzał celny

Sadlok wysoko kopnął piłkę, ale najwyżej wychodzi do niej Isailović.

89' 1:0 Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - faulował

Mądre zagranie Hanzela, który dał się podciąć Gancarczykowi.

88' 1:0 Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - spalony

Gancarczyk wracał spod bramki Zagłębia i odgwizdany ofsajd.

87' 1:0

Poloniści jeszcze próbują wyrównać, teraz Gancarczyk próbował wymusić rzut karny, ale nie dał się na to nabrać arbiter.

86' 1:0

Djokić znów mógł wyjść oko w oko z Przyrowskim, ale Sadlok zdecydowanie szybszy od napastnika Zagłębia.

84' 1:0

Abwo wyrównał "krzywdy" z Djokiciem. Skrzydłowy Zagłębia zamiast zagrać do środka do Djokicia wdaje się w walkę z rywalem.

83' 1:0 David Abwo (Zagłębie Lubin) - faulował
Maciej Sadlok (Polonia Warszawa) - faulowany

Sadlok walczył z Abwo w pojedynku główkowym w polu karnym Polonii. Stoper gości uderzony przez Nigeryjczyka.

82' 1:0 Miloš Adamović (Polonia Warszawa) - faulował
Dawid Plizga (Zagłębie Lubin) - faulowany

Plizga powalony przez Adamovicia na środku boiska.

81' 1:0

Cóż za sytuacja dla Zagłębia! Djokić dostał idealną piłkę od Plizgi, wyszedł sam na sam, ale zamiast podawać na prawo do Abwo wdał się w drybling z Przyrowskim. To była piłka meczowa dla gospodarzy!

80' 1:0

Wilczek zauważył będącego z przodu Djokicia, zagrał 40 metrową piłkę do Serba, ale ten źle przyjął i od autu Polonia.

79' 1:0

Rymaniak tym razem dobrze radzi sobie z Mierzejewskim i powstrzymuje podanie do kapitana "Czarnych Koszul".

77' 1:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Abwo nie dał się oszukać Jodłowcowi i wybił piłkę na rzut rożny.

77' 1:0 Kamil Wilczek (Zagłębie Lubin) - wejście zawodnika
Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - zejście zawodnika

76' 1:0 David Abwo (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Abwo będąc w pełnym biegu dostał piłkę od Djokicia, mocno, ale wysoko nad bramką.

75' 1:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

Plizga uderza jednak w plecy piłkarza gości i piłka wychodzi na rzut rożny.

74' 1:0 Đorđe Čotra (Polonia Warszawa) - faulował
David Abwo (Zagłębie Lubin) - faulowany

Cotra zatrzymał rękoma Abwo z prawej strony pola karnego Polonii.

74' 1:0

Mierzejewski do linii końcowej, ale za daleko, bowiem zdaniem sędziego piłka była już za boiskiem.

73' 1:0 Damian Dąbrowski (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Trochę poniosło Dąbrowskiego, który nieprzygotowany do strzału przeniósł futbolówkę nad bramką Przyrowskiego.

71' 1:0 Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - strzał celny

Gancarczyk przełożył sobie piłkę na lewą nogę, oddał strzał po ziemi, jednak dobrze broni Isailović.

70' 1:0 Dušan Đokić (Zagłębie Lubin) - wejście zawodnika
Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - zejście zawodnika

69' 1:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - faulował
Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - faulowany

Hanzel niepotrzebnie przytrzymał Gancarczyka.

68' 1:0 Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - spalony

67' 1:0 Đorđe Čotra (Polonia Warszawa) - faulował

Cotra bardzo niebezpiecznie wchodził w nogi Hanzela wyprostowaną noga.

66' 1:0

Theo Bos stawia wszystko na jedną kartę.

66' 1:0 Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

66' 1:0 Damian Dąbrowski (Zagłębie Lubin) - faulował
Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulowany

65' 1:0

Pawłowski w pojedynku biegowym z Przyrowskim. Szybszy golkiper Polonii.

64' 1:0 Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Mierzejewski mocno wrzuca piłkę w pole karne Zagłębia, a tam trąca ją Jodłowiec, ale obok lewego słupka.

64' 1:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

63' 1:0 David Abwo (Zagłębie Lubin) - spalony

Dyskusyjny ofsajd Abwo. Gdyby mógł odegrać w pole karne mielibyśmy drugiego gola dla Zagłębia.

63' 1:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

62' 1:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Plizga w pole karne, ale strzał Hanela głową z 16. metrów bez najmniejszych problemów łapie Przyrowski.

61' 1:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

Abwo uparcie wchodził w pole karne gości, zdołał jeszcze odegrac do Hanzela, który wywalczył korner.

60' 1:0

Jak na razie dwójka wprowadzonych piłkarzy Polonii: Adamovic i Gancarczyk nie zmieniła obrazu gry.

59' 1:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

Rymaniak próbuje dośrodkowania w pole karne, ale trafia w Cotrę.

58' 1:0 Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - strzał celny

Mocno bita piłka przez Mierzejewskiego, ale nikt z jego partnerów do niej nie doszedł. Pewnie broni Isailović.

57' 1:0 Costa Nhamoinesu (Zagłębie Lubin) - faulował

Costa nadepnął Gancarczyka i będzie dobra okazja na dośrodkowanie.

55' 1:0 David Abwo (Zagłębie Lubin) - faulował

Abwo przytrzymywał Gancarczyka na połowie Zagłębia.

54' 1:0

Dąbrowski opatrywany przez lekarzy poza boiskiem.

53' 1:0 Miloš Adamović (Polonia Warszawa) - faulował
Damian Dąbrowski (Zagłębie Lubin) - faulowany

Adamović łapał za koszulkę Dąbrowskiego.

52' 1:0 Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - faulował
Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa) - faulowany

Traore nie dawał za wygraną w walce z Pietrasiakiem, aż w końcu sprowadził do parteru obrońcę Polonii.

51' 1:0

Poloniści od początku drugiej połowy próbują atakować, ale pewnie spisuje się dzisiaj defensywa Zagłębia.

49' 1:0

Gancarczyk goni piłkę na lewej stronie, ale Rymaniak pewnie odprowadza ją poza boisko.

47' 1:0

Znów w natarciu lubinianie, ale tym razem dobrze w obronie goście.

46' 1:0 David Abwo (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

I już w ataku Zagłębie. Piłka ze skrzydła ląduje pod nogami Abwo, ale Nigeryjczyk strzela wysoko nad bramką.

46' 1:0

Drugą połowę rozpoczyna Zagłębie.

46' 1:0 Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

46' 1:0 Miloš Adamović (Polonia Warszawa) - wejście zawodnika
Patryk Rachwał (Polonia Warszawa) - zejście zawodnika

45'+1' 1:0

Koniec pierwszej połowy. Lubinianie grają zdecydowanie lepiej, czego potwierdzeniem jest zdobyta bramka. Zapraszamy ponownie za kilkanaście minut.

45'+1' 1:0

Rymaniak nie dał szans Smolarkowi i pewnie przejął piłkę.

45' 1:0

Arbiter dolicza jedną minutę.

43' 1:0 Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - faulował

Sobiech walczył o spadającą piłkę i trafił ręką w twarz Hanzla, który jest teraz opatrywany przez lekarzy.

41' 1:0 Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - spalony

Pawłowski próbuje się urwać defensorom Polonii i jest coraz bliżej tego wyczynu.

41' 1:0 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - faulował

Hanzel dobrze się zastawiał, a Trałka go podciął.

39' 1:0 Patryk Rachwał (Polonia Warszawa) - żółta kartka

39' 1:0 Patryk Rachwał (Polonia Warszawa) - faulował

Rachwał za wszelką cenę chciał powstrzymać uciekającego Plizgę i mamy żółtą kartkę.

39' 1:0 Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - spalony

38' 1:0 Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - faulował
Patryk Rachwał (Polonia Warszawa) - faulowany

Powrót Traore w okolice środka boiska i ostra walka z Rachwałem. Napastnik Zagłębia ostatecznie fauluje.

36' 1:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Jadłowiec nabija rywala piłką i jest rzut rożny dla Polonii.

36' 1:0 Csaba Horváth (Zagłębie Lubin) - faulował
Artur Sobiech (Polonia Warszawa) - faulowany

Wysoko wysunięta obrona Zagłębia, Horvath fauluje Sobiecha blisko środka boiska.

34' 1:0 Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin) - żółta kartka

34' 1:0 Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin) - faulował
Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) - faulowany

Mierzejewski puścił piłkę między nogami Rymaniaka, który w bardzo ostry sposób wchodzi w nogi kapitana Polonii.

33' 1:0 David Abwo (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Pawłowski w dziecinny sposób ograł Tosika z lewej strony, dośrodkował i niższy Abwo wygrywa pojedynek główkowy z Cotrą. Jego uderzenie jednak niecelne.

32' 1:0 Jakub Tosik (Polonia Warszawa) - faulował
Costa Nhamoinesu (Zagłębie Lubin) - faulowany

Po ponad pół godziny gry mamy pierwsze przewinienie Polonii...

31' 1:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - faulował

Hanzel odepchnął Mierzejewskiego ręką i mamy ostrzeżenie, ale bez kartki.

30' 1:0 Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - spalony

Pawłowski wychodzi sam na sam, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę dość późno.

29' 1:0 Costa Nhamoinesu (Zagłębie Lubin) - faulował

Costa popchnął Mierzejewskiego przy linii bocznej.

28' 1:0 Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Po raz kolejny dużo miejsca dla Pawłowskiego, który zdecydował się na uderzenie z prawej strony pola karnego Polonii, ale tym razem zbyt lekko i broni Przyrowski.

27' 1:0 Đorđe Čotra (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Mierzejewski z narożnika na głowę Cotry, ale futbolówka leci nad poprzeczką.

27' 1:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

26' 1:0 Csaba Horváth (Zagłębie Lubin) - faulował

Horvath fauluje będącego tyłem do bramki Sobiecha.

25' 1:0 Łukasz Trałka (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

Trałka miał trochę miejsca na strzał, ale jego wykonanie bardzo słabe. Od bramki Isailović.

24' 1:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

W końcu Smolarek ożywił lewą stronę i jest korner dla "Czarnych Koszul".

24' 1:0 David Abwo (Zagłębie Lubin) - spalony

Plizga świetnie do wychodzącego na czystą pozycję Abwo, ale Nigeryjczyk na spalonym.

23' 1:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

22' 1:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Znów zawodnicy Polonii pozwolili na strzał zza pola karnego. Hanzel strzela po długim rogu i tym razem Przyrowski paruje ten strzał na rzut rożny. Zdecydowana przewaga gospodarzy!

21' 1:0

Bardzo słabo grają jak na razie poloniści. Teraz Smolarek w prostej sytuacji podaje niedokładnie do Sobiecha.

19' 1:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

19' 1:0 Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Znów odważnie Zagłębie! Pawłowski zszedł z piłką do środka, uderzył i znów Przyrowski musiał się mocno wyciągnąć, by wybić piłkę na korner!

17' 1:0 Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) - faulował

Pawłowski walczył o piłkę w powietrzu i faulował Rachwała.

17' 1:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

16' 1:0 David Abwo (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Świetny kontratak Zagłębia! Abwo łatwo minął Cotrę, strzela na bramkę, ale świetnie wyciąga się Przyrowski!

15' 1:0

Smolarek znalazł się w polu karnym, ale nie doszedł do tej piłki i od bramki Zagłębie.

13' 1:0 GOL! Michał Stasiak (Zagłębie Lubin) - gol prawą nogą
Csaba Horváth (Zagłębie Lubin) - asysta

Znów bardzo dobre dośrodkowanie Plizgi z rzutu rożnego. Horvath przedłuża piłkę głową do niepilnowanego przez nikogo Stasiaka, który pewnym strzałem po poprzeczkę daje prowadzenie "Miedziowym"!

12' 0:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

12' 0:0 Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - strzał celny

Traore świetnie złożył się do strzału głową będą na 14. metrze przed bramką Przyrowskiego i uderzył na tyle precyzyjnie, że bramkarz Polonii musiał przenieść futbolówkę nad poprzeczkę!

Znów dobrze w defensywie Polonia.

Dośrodkowanie Plizgi, ale Mierzejewski przedłuża tą piłkę głową poza boisko.

11' 0:0 (Zagłębie Lubin) - rzut rożny

Teraz korner po drugiej stronie boiska.

10' 0:0 (Polonia Warszawa) - rzut rożny

Kombinacyjna akcja Polonii, piłka wędruje na lewą stronę, ale dośrodkowanie na rzut rożny wybija Horvath.

9' 0:0 Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Znów Rymaniak pędzi prawą stroną. Tym razem sam próbuje strzału na bramkę, ale wysoko nad poprzeczką.

8' 0:0

Hanzel prostopadle w stronę Pawłowskiego. Wydawało się, że nic z tej akcji nie będzie, ale z bramki na 20. metr musiał wychodzić Przyrowski.

6' 0:0 Mouhamadou Traoré (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Pawłowski wrzucił piłkę z lewej strony w pole karne gości, a tam Traore wygrywa pojedynek główkowy z Sadlokiem. Futbolówka uderzona głową przechodzi jednak obok lewego słupka.

6' 0:0

Zagłębie po niemrawym początku rozkręca się coraz bardziej. Teraz Rymaniak prawą stroną, ale niedokładne podanie i przy piłce Polonia.

4' 0:0 Łukasz Hanzel (Zagłębie Lubin) - strzał niecelny

Teraz dobra sytuacja dla Zagłębia! Abwo po nodze jednego z polonistów zagrywa na przedpole do Hanzla, ale jego uderzenie obok bramki Przyrowskiego.

3' 0:0 Patryk Rachwał (Polonia Warszawa) - strzał niecelny

W końcu akcja bliżej bramki, ale strzał Rachwała po ziemi mija słupek.

2' 0:0

Gospodarze oczekują na gości na własnej połowie. Teraz akcja toczy się właśnie na połowie Zagłębia.

1' 0:0

Poloniści spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie.

1' 0:0

Rozpoczyna Polonia.

Minuta ciszy na Dialog Arena.

Zespoły wraz z trójką sędziowską zameldowały się już na murawie.

Obie drużyny w tabeli zajmują podobne lokaty. Gospodarze z dorobkiem 20 punktów plasują się na 13 miejscu. Natomiast "Czarne Koszule" mają tylko oczko więcej i piastują 10 pozycję.

Poznaliśmy już składy w jakich wystąpią Zagłębie i Polonia.

Witamy. Już za niespełna pół godziny rozpocznie się przedostatni mecz 18. kolejki Ekstraklasy. Na Dialog Arena Zagłębie Lubin podejmie Polonię Warszawa. Przed tygodniem obie drużyny doznały porażek, a kto zwycięży dzisiaj? Tego dowiemy się niebawem.