• 11 Chinyama

Taktyka: 4-2-3-1

widzów: 15000   sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk)

minuta wynik opis

Byliśmy dzisiaj świadkami przepięknych bramek po których Śląsk Wrocław sprawia niespodziankę w Warszawie i zdobywa cenne trzy punkty. Tym samym podopieczni Oresta Lenczyka przedłużają passę ligowych meczów bez porażki do jedenastu! Legia natomiast musi odłożyć marzenia o objęciu pierwszego miejsca w tabeli co najmniej do następnej kolejki. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje!

90'+6' 1:2

Piasecki kończy spotkanie!

90'+5' 1:2

Ćwielong dwukrotnie wybija piłkę na aut.

90'+4' 1:2 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Kolejne starcie Manu z Pawelcem zakończona stałym fragmentem gry dla Legii.

90'+3' 1:2 Félix Ogbuke (Legia Warszawa) - strzał celny

Indywidualna akcja Ogbuke prawą stroną zakończona celnym strzałem i na raty broni Kelemen.

90'+2' 1:2 Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - faulował
Manú (Legia Warszawa) - faulowany

Faul od tyłu.

90'+1' 1:2 Rafał Wolski (Legia Warszawa) - żółta kartka

90'+1' 1:2 Rafał Wolski (Legia Warszawa) - faulował
Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - faulowany

Wolski dopuszcza się faulu taktycznego i przerywa groźną kontrę gości!

90' 1:2

Mecz potrwa jeszcze pięć minut.

90' 1:2 Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) - faulował
Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - faulowany

Vrdoljak przytrzymywany za koszulkę.

90' 1:2

Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Sensacja w Warszawie coraz bliżej!

88' 1:2

Sebastian Mila pochodzi do narożnika boiska, krótko rozgrywa stały fragment gry i Ćwielong traci piłkę na rzecz rywali.

87' 1:2

Legia zmarnowała świetną kontrę. Dośrodkowanie Wolskiego ponownie łapie Kelemen.

86' 1:2

Dośrodkowanie z prawego narożnika boiska przechwytuje Kelemen.

85' 1:2 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Dobra interwencja Pawelca.

83' 1:2 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - spalony

Wolski idealnie zagrywa piłkę do Komorowskiego, ten oddaje uderzenie szczupakiem, ale Świetnie broni Kelemen! Ewentualna bramka jednak i tak by nie została uznana, ponieważ aż trzech zawodników Legii znalazło się na pozycji spalonej.

82' 1:2 Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - faulował

82' 1:2

Śląsk zaczyna przechodzić do ofiarnej obrony swojej btamki.

81' 1:2 Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - faulował
Rafał Wolski (Legia Warszawa) - faulowany

81' 1:2

Daleki wykop Kelemena, po któym Legia przejmuje piłkę.

79' 1:2

Gospodarze mają coraz mniej czasu, aby doprowadzić chociażby do remisu.

78' 1:2 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - strzał niecelny

Ponad bramką Kaźmierczak.

78' 1:2 Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław) - wejście zawodnika
Marek Gancarczyk (Śląsk Wrocław) - zejście zawodnika

76' 1:2 Manú (Legia Warszawa) - żółta kartka

76' 1:2 Manú (Legia Warszawa) - faulował
Marek Gancarczyk (Śląsk Wrocław) - faulowany

Manu niepotrzebnie fauluje Gancarczyka.

75' 1:2

Pawelec wybija piłkę z linii bramkowej po tym jak Kucharczyk przerzucił futbolówkę nad Kelemenem!

75' 1:2 Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) - faulował
Iñaki Astiz (Legia Warszawa) - faulowany

74' 1:2 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - strzał celny

Legia po niewykorzystanym karnym przez swoich rywali zaczyna wierzyć w swoje możliwości i zaczyna znowu przechodzić do ataków, jednak uderzenie Kucharczyka nie przynosi jeszcze realnego zagrożenia pod bramką Kelemena.

73' 1:2

Zatrzymany Ogbuke na lewej stronie boiska.

72' 1:2 Rafał Wolski (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

71' 1:2 karny pudło Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - niestrzelony karny (pudło)

Do piłki podchodzi Przemysław Kaźmierczak. Mocnym uderzeniem stara się pokonać bramkarza Legii, ale posyła piłkę ponad poprzeczką! Wynik nadal bez zmian!

70' 1:2 Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - faulował

Spóźniona interwencje Rzeźniczaka w polu karnym i będziemy mieć rzut karny dla Śląska!

70' 1:2

W poczynania Legii wkrada się coraz więcej nerwowości.

69' 1:2

Na boisku niebawem powinien pojawić się Wolski.

68' 1:2

Stały fragment gry nie przyniósł żadnych efektów dla gospodarzy.

67' 1:2 Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław) - faulował

Błyskaiwczna kontra Legii, po której będziemy mieć rzut wolny tuż przy lewej stronie pola karnego.

66' 1:2 (Śląsk Wrocław) - rzut rożny

Astiz przerywa zagranie z autu.

65' 1:2

Głębokie dośrodkowanie pewnie wyłapuje Kelemen.

65' 1:2 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Kolejny stały fragment gry.

64' 1:2 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Socha wybija piłkę na rzut rożny...

62' 1:2

Ogbuke starał się ograć Sochę zwodem, ale obrońca Śląska nie dał się nabrać na sztuczki pomocnika Legii.

61' 1:2 Antoni Łukasiewicz (Śląsk Wrocław) - faulował
Takesure Chinyama (Legia Warszawa) - faulowany

Chinyama starał się odebrać piłkę w polu karnym Łukasiewiczowi, ale uczynił to zbyt agresywnie.

61' 1:2

Gra się nieco uspokoiła i toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

59' 1:2

Hubnik narzekał na mięsień dwugłowy i w jego miejsce pojawił się Chinyama.

59' 1:2 Takesure Chinyama (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Michal Hubník (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

58' 1:2 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - faulował

57' 1:2 Antoni Łukasiewicz (Śląsk Wrocław) - wejście zawodnika
Tomasz Szewczuk (Śląsk Wrocław) - zejście zawodnika

57' 1:2

Rzeźniczak traci piłkę pod polem karnym Śląska.

55' 1:2 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Po główce Hubnika piłka odbija się od jednego z obrońców i wychodzi poza plac gry.

Kucharczyk wywalczył rzut rożny.

54' 1:2 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - strzał niecelny

54' 1:2

Przez chwilę na boisku pojawiły się dwie piłki.

52' 1:2

Szewczuk nabawił się kontuzji i prosi Oresta Lenczyka o zmianę.

52' 1:2 Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) - spalony

51' 1:2

Dzisiaj na Łazienkowskiej mamy istny festiwal pięknych bramek.

50' 1:2 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - faulował

48' 1:2 GOL! Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - gol prawą nogą
Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - asysta

Gol dla Śląska! Kolejne przepiękne uderzenie w tym meczu zakończone bramką! Tym razem Ćwielong zagrywa piłkę do Mili, a ten będą na skraju pola karnego oddaje uderzenie z prostego podbicia i futbolówka po długim locie ląduje w siatce Skaby!

47' 1:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

47' 1:1 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - strzał celny

Kucharczyk stara się dobić piłkę potężnym uderzeniem z 5 metrów, ale fenomenalnie broni Kelemen!

47' 1:1 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Cóż za zmarnowana sytuacja Legii!! Rzeźniczak zagrywa do Komorowskiego, ale piłka po jego uderzeniu futbolówka trafia w poprzeczkę...

46' 1:1 Jarosław Fojut (Śląsk Wrocław) - faulował

Zagranie ręką przez Fojuta.

46' 1:1

Początek drugiej połowy!

46' 1:1 Félix Ogbuke (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Miroslav Radović (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

Na boisku pojawi się nowy nabytek Legii.

Piłkarze opuszczają już szatnie.

Po przepięknych bramkach do przerwy mamy wynik 1:1. Taki rezultat z pewnością usatysfakcjonuje drużynę gości, ale Legia nie będzie chciała stracić szansy na objęcie fotelu lidera. Zapowiada się nam emocjonująca druga część gry. Zapraszamy po przerwie!

45'+2' 1:1

Koniec pierwszej części gry!

45'+2' 1:1 Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) - strzał celny

Uderzenie po ziemi w wykonaniu Gikiewicza.

45' 1:1

Ćwielong dynamicznie wchodził z prawej strony w pole karne, ale Astiz zatrzymuje atak Śląska.

43' 1:1

Gospodarze nadal przy piłce.

41' 1:1

Legia stara się nie opuszczać połowy drużyny przyjezdnej.

39' 1:1 Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław) - strzał celny

Socha decyduje się na uderzenie z pierwszej piłki znajdując się przed polem karnym, ale jego strzał jest zbyt słaby aby zaskoczyć bramkarza.

39' 1:1 Łukasz Gikiewicz (Śląsk Wrocław) - wejście zawodnika
Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław) - zejście zawodnika

38' 1:1 Iñaki Astiz (Legia Warszawa) - faulował

37' 1:1

Zakotłowało się pod bramką Śląska, ale ostatecznie piłka po dośrodkowaniu Wawrzyniaka ląduje w rękach Kelemena.

36' 1:1 Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław) - faulował
Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - faulowany

Sztylka stanął na stopie Kucharczyka i tym samym przerywa grę w nieprzepisowy sposób.

35' 1:1 Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - spalony

Ćwielong wychodzi na czystą pozycję, ale sędzia pokazuję pozycję spaloną!

34' 1:1 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - strzał celny

Techniczne uderzenie Borysiuka i pewnie interweniuje Kelemen.

33' 1:1 Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - faulował
Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulowany

Bezmyślny faul Mili na 30 metrze od bramki Śląska.

32' 1:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

31' 1:1

Jak na razie w tym meczu padły dwa celne uderzenia zakończone cudownymi bramkami. Ciekawe co przyniosą kolejne strzały!

30' 1:1 Iñaki Astiz (Legia Warszawa) - faulował
Tomasz Szewczuk (Śląsk Wrocław) - faulowany

Szewczuk przewracany przez Astiza.

28' 1:1 GOL! Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - gol lewą nogą
Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław) - asysta

Mamy wyrównanie! Sztylka przerzuca piłkę z prawej strony wzdłuż bramki, gdzie Kaźmierczak oddaje przepiękne uderzenie lewą nogą z ostrego kąta i nie daje żadnych szans bramkarzowi Legii!

27' 1:0 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - faulował

Wejście nakładką.

26' 1:0 Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław) - faulował

26' 1:0

Astiz zagrywa piłkę głową do Skaby.

25' 1:0 Piotr Celeban (Śląsk Wrocław) - strzał niecelny

Celeban składa się do przewrotki... ale kompletnie mu to nie wychodzi i posyła piłkę wysoko ponad bramką.

24' 1:0 Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - faulował

22' 1:0 Miroslav Radović (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Wawrzyniak dośrodkowuje piłkę z lewej flanki, gdzie strzał głową oddaje Radović. Futbolówka mija minimalnie bramkę gości!

21' 1:0 Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - faulował

20' 1:0 Manú (Legia Warszawa) - spalony

Manu świetnie ogrywa Pawelca i zagrywa piłkę w pole karne do Radovicia. Ten przytrzymuje futbolówkę i odrywa ją do pomocnika Legii, ale sędzia odgwizduje spalonej.

19' 1:0

Zbyt mocno zagrana futbolówka do Kucharczyka.

17' 1:0 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - żółta kartka

17' 1:0 Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław) - faulował

Wejście Kaźmierczaka wyprostowaną nogą, będzie żółta kartka.

15' 1:0 Manú (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Akcja prawą stroną. Manu otrzymuje piłkę w polu karnym od Hubnika i oddaje mocne uderzenie, które mija bramkę Kelemena.

14' 1:0 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulował

Za wysoko uniesiona noga Borysiuka.

13' 1:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Ponownie zatrzymany Hubnik.

12' 1:0

Rzeźniczak przedziera się prawym skrzydłem, ale Pawelec popisuje się czystym wejściem i odbiera piłkę prawemu obrońcy Legii.

12' 1:0

Sebastian Mila traci futbolówkę na środku boiska.

10' 1:0

Legia w natarciu. Hubnik przepycha się w polu karnym z jednym z obrońców Śląska, ale ostatecznie defensywa gości wybija futbolówkę na aut.

9' 1:0

Śląsk stara się otrząsnąć po stracie bramki i buduję akcję ofensywną.

7' 1:0 GOL! Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - gol prawą nogą

Fenomenalne uderzenie Borysiuka! Po dośrodkowaniu z prawej strony Sztylka wybija głową piłkę wprost pod nogi nabiegającego pomocnika legii i Borysiuk uderzeniem z około 25 metrów daje prowadzenie Legii!

6' 0:0 Marek Gancarczyk (Śląsk Wrocław) - faulował

Kucharczyk zahaczony przez Gancarczyka.

4' 0:0 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - faulował
Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław) - faulowany

Ostre wejście w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla gości.

4' 0:0 Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - faulował

3' 0:0 Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław) - faulował
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - faulowany

Faul na prawej stronie boiska tuż przy linii autowej.

2' 0:0 Tomasz Szewczuk (Śląsk Wrocław) - faulował

Drobne starcie pomiędzy zawodnikami.

1' 0:0

Złe odegranie Manu do Rzeźniczaka. Aut dla Śląska.

1' 0:0

Zaczynamy!

Zanim Dawid Piasecki rozpocznie mecz, będziemy mieć jeszcze minutę ciszy z powodu dzisiejszych wydarzeń w Japonii.

Zawodnicy stoją już na swoich pozycjach i czekają na pierwszy gwizdek sędziego.

Zawodnicy wychodzą na boisko.

Już za piętnaście minut piłkarze wybiegną na boisko, aby rozpocząć dzisiejsze spotkanie.

Drużyna Śląska nie przegrała już od dziesięciu ligowych spotkań. Ostatni raz wyższość swoich rywali musiała uznać w 7.kolejce ekstraklasy, kiedy to przegrała w Kielcach z miejscową Koroną 2:1. Gospodarze zrobią jednak wszystko, aby dzisiejszego wieczoru przerwać tę passę.

Poprzednie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wygraną legionistów 1:0. Jedyną bramkę w tamtym meczy zdobył Maciej Rybus. Było to dosyć szczęśliwe zwycięstwo, ponieważ Legia przez 90 minut zdołała oddać zaledwie jeden celny strzał.

Pierwotnie na to spotkanie miała zostać zamknięta trybuna północna stadionu z powodu rzucania rac na boisko i odpalania petard podczas derbów Warszawy. W dniu dzisiejszym Związkowy Trybunał Piłkarski pozytywnie rozpatrzył odwołanie władz warszawskiego klubu i zawiesił wyrok wydany przez Komisję Ligi, co nie oznacza, że kara została anulowana.

Witamy w naszej dzisiejszej relacji! Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej wybiegną jedenastki warszawskiej Legii oraz wrocławskiego Śląska. Gospodarze zajmują obecnie trzecią lokatę i w wypadku zdobycia trzech punktów awansują na pozycję lidera przynajmniej na najbliższą dobę. Podopieczni Oresta Lenczyka znajdują się natomiast w środku tabeli i w przypadku ewentualnej wygranej mogą się zrównać punktami z Lechem Poznań oraz GKS-em Bełchatów.