• 11 Szałachowski

Taktyka: 4-4-2

widzów: 17877   sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

minuta wynik opis

Sytuacja w Warszawie diametralnie się odwróciła. Do 88. minuty to goście mieli na koncie trzy punkty, ale po końcowym gwizdku to legioniści cieszą się ze zwycięstwa. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

90'+4' 2:1

Koniec spotkania!

90'+2' 2:1 Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

90' 2:1

Cztery minuty doliczone.

90' 2:1 GOL! Bruno Mezenga (Legia Warszawa) - gol lewą nogą
Iñaki Astiz (Legia Warszawa) - asysta

Dwie minuty, które wstrząsnęły Górnikiem!! Kiełbowicz dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, Astiz przedłużył ją głową do Bruno Mezengi, a ten mimo asysty zawodnika Górnika, strzałem z najbliższej odległości pokonał Stachowiaka!! Ogromna radość w Warszawie!!

90' 1:1 Michał Jonczyk (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

89' 1:1 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - strzał celny

Cóż za sytuacja! Radović idealnie na głowę Kucharczyka, ale ten strzela prosto w ręce Stachowiaka!

88' 1:1 GOL! Miroslav Radović (Legia Warszawa) - gol głową
Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa) - asysta

GOOL!!! Mamy wyrównanie!! Kiełbowicz dośrodkował z rzutu wolnego, a Radović w dużym zamieszaniu pakuje piłkę głową do bramki Górnika! 1:1.

87' 0:1 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - żółta kartka

87' 0:1 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował
Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulowany

Przesadził z interwencją Kwiek, który wszedł w nogi Borysiuka.

86' 0:1 Iñaki Astiz (Legia Warszawa) - faulował
Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze) - faulowany

Będący tyłem do bramki Zahorski podcięty przez Astiza.

85' 0:1

Dynamiczna akcja prawą stroną Manu, ale nie pierwszy raz nikt nie zamknął tej akcji Legii.

84' 0:1 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Ależ okazja dla Legii! Wydawało się, że wszystko w tej akcji było tak jak należy, jednak "główka" Kucharczyka po podaniu Radovicia minęła lewy słupek bramki Stachowiaka.

83' 0:1

Legioniści stawiają wszystko na jedną kartę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

81' 0:1 Bruno Mezenga (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Maciej Iwański (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

81' 0:1

Ale fatalne wykonanie tego rzutu wolnego, bowiem lewy obrońca Legii strzela w mur.

80' 0:1 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował
Miroslav Radović (Legia Warszawa) - faulowany

Kwiek podcinał z tyłu Radovicia i tym razem Kiełbowicz pokusi się chyba o strzał.

79' 0:1 Vladimír Balát (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

79' 0:1 Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Szałachowski po ziemi, ale znów pewnie w bramce Stachowiak.

77' 0:1 Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Identyczna sytuacja jak przed chwilą. Tym razem Kiełbowicz za mocno i od bramki Stachowiak.

77' 0:1 Adam Danch (Górnik Zabrze) - faulował
Manú (Legia Warszawa) - faulowany

76' 0:1 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Magiera próbował dośrodkować, ale nikt nie potrafił przejąć tej piłki.

76' 0:1 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - żółta kartka

76' 0:1 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulował
Adam Danch (Górnik Zabrze) - faulowany

Borysiuk włożył nogę w nogi Dancha i będzie dobra okazja do dośrodkowania.

74' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Jeśli chodzi o rzuty rożne, to dzisiaj Legia ma niepodważalną przewagę.

73' 0:1 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - żółta kartka

73' 0:1 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował
Maciej Iwański (Legia Warszawa) - faulowany

Spóźniony faul Bembena, który już po oddaniu piłki przez Iwańskiego kopnął pomocnik Legii.

72' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Podłączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował, ale w ostatniej chwili jeden z piłkarzy Górnika strącił piłkę na rzut rożny.

71' 0:1 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Sikorski nie przemyślał tego strzału i przeniósł ją wysoko nad bramką.

70' 0:1 Maciej Iwański (Legia Warszawa) - faulował
Adam Banaś (Górnik Zabrze) - faulowany

Banaś faulowany w środku pola przez Iwańskiego.

69' 0:1 Miroslav Radović (Legia Warszawa) - strzał celny

Legia zyskuje co raz większą przewagę! Teraz Kucharczyk sprytnie odegrał do Radovicia, który uderzył wydawałoby się idealnie. Jednak fantastycznie spisał się między słupkami Stachowiak.

68' 0:1 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Rzeźniczak ładnie podał na środek do Borysiuka, ten bez przyjęcia strzela po ziemi, ale minimalnie obok lewego słupka.

66' 0:1 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Lepsze uderzenie Borysiuka, ale i tym razem minimalnie nad poprzeczką bramki Stachowiaka.

65' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

I czwarty korner, tym razem wybijał głową jeden z piłkarzy Górnika.

Do trzech razy sztuka?

64' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

I kolejny stały fragment gry po wybiciu Kwieka.

Manu wszedł w pole karne Górnika, ale wślizgiem wybita piłka przez Banasia.

62' 0:1 Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

62' 0:1 Maciej Iwański (Legia Warszawa) - faulował

60' 0:1 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - strzał celny

Banaś strzela po ziemi, ale to uderzenie nie było na tyle silne, żeby mogło zagrozić Machnowskiemu.

59' 0:1 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulował
Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - faulowany

Borysiuk zahaczył Wodeckiego i będzie dobra okazja na uderzenie.

58' 0:1 Manú (Legia Warszawa) - faulował
Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulowany

57' 0:1 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Strzał po ziemi Borysiuka, ale obok słupka bramki Górnika.

56' 0:1

Rzeźniczak znów pozwolił na dośrodkowanie Wodeckiemu, ale tym razem niedokładnie i od bramki Legia.

55' 0:1

Teraz na trybunach głośny doping zabrzańskich kibiców.

53' 0:1 GOL! Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - gol lewą nogą
Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - asysta

I mamy gola!!! Wodecki w dziecinny sposób ograł Rzeźniczaka, dograł płaską piłkę w pole karne Legii i Sikorski wślizgiem zdobywa pierwszego gola w tym spotkaniu! 1:0 prowadzi Górnik.

52' 0:0 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Kwiek uderza z dystansu, który nie był atakowany przez nikogo, jednak ten strzał mija bramkę Legii.

50' 0:0

Wszystko w porządku i gramy dalej.

48' 0:0

Iwański leży na boisku. Pomocnik Legii niefortunnie uderzony piłką.

47' 0:0 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Borysiuk nie pierwszy raz w tym spotkaniu decyduje się na uderzenie z dystansu, ale i tym razem niecelnie.

46' 0:0

Rozpoczął Górnik.

46' 0:0 Mariusz Jop (Górnik Zabrze) - wejście zawodnika
Michał Pazdan (Górnik Zabrze) - zejście zawodnika

46' 0:0

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę początek drugiej połowy.

45'+2' 0:0

Hubert Siejewicz kończy pierwszą połowę spotkania. Jak na razie w Warszawie nie wiele się dzieje, czego efektem jest bezbramkowy wynik. Miejmy nadzieje, że po przerwie zobaczymy ciekawsze widowisko.

45'+2' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował
Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa) - faulowany

Rozpędzony Sikorski ostro wszedł w nogę Kiełbowicza, ale bez kartki.

45' 0:0

Arbiter dolicza dwie minuty.

43' 0:0

Mocne wstrzelenie po ziemi w pole karne Legii przez Zahorskiego, ale ani gospodarze, ani goście nie potrafili przejąć tej piłki.

42' 0:0

Rzeźniczak ucierpiał w starciu z Sikorskim, ale już wszystko w porządku.

41' 0:0

Kucharczyk w pojedynku biegowym z Magierą, ale szybszy obrońca Górnika i przy piłce Stachowiak.

39' 0:0 Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa) - strzał celny

...uderzenie bardzo wysokie, ale spokojnie wychodzi w górę Stachowiak i łapie futbolówkę.

38' 0:0 Mariusz Magiera (Górnik Zabrze) - faulował

Manu faulowany z prawej strony pole karnego Legii na 35. metrze. Przy piłce Kiełbowicz...

38' 0:0 Maciej Iwański (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Vrdoljak dobrze się zastawił i odegrał do Iwańskiego, jednak pomocnik Legii strzelił obok spojenia.

37' 0:0

Dobre rozrzucenie na lewą stronę do Kiełbowicza, ale znów dobrze w obronie zawodnicy Górnika.

36' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Fatalny błąd Zahorskiego, który traci piłkę w środku pola. Do piłki natychmiast dochodzi Manu, który rozpędził się, ale zatrzymał się na Danchu, który wybija futbolówkę na korner.

34' 0:0

Kiełbowicz ambitnie walczył o piłkę przy linii bocznej, ale od autu goście.

33' 0:0 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - strzał celny

Kontratak Legii, ale Kucharczyk pospieszył się z oddaniem strzału i piłka bezpiecznie ląduje w rękach Stachowiaka.

31' 0:0

Legioniści przekombinowali rozegranie tego rzutu wolnego i piłka po strzale Borysiuka zatrzymała się na twarzy Michała Pazdana. Nieprzyjemna sytuacja dla młodego piłkarza Górnika.

30' 0:0 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował
Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - faulowany

Kucharczyk nieco się cofnął i na 30. metrze od bramki podcinany przez Kwieka.

29' 0:0

Vrodljak walczył przy linii końcowej, jednak przy próbie dośrodkowania piłka zeszła mu z nogi i od bramki golkiper Górnika.

27' 0:0 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - strzał celny

Długo gospodarze rozgrywali tą akcję, w końcy Borysiuk zdecydował się na uderzenie z głębi pola. Stachowiak jednak pewnie łapie futbolówkę.

26' 0:0

Jak na razie optyczna przewaga Legii, choć Stachowiak jeszcze ani razu nie musiał się wysilać.

24' 0:0 Marcin Wodecki (Górnik Zabrze) - strzał celny

Wodecki uciekł do środka Kiełbowiczowi, wymierzył w okienko, ale na posterunku Machnowskyj.

23' 0:0 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - faulował

Manu powalony przez Banasia z lewej strony pola karnego Górnika.

22' 0:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

Dynamiczne wejście w nogi Iwańskiego w środku pola.

21' 0:0 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Iwański wysoko zawiesił futbolówkę, ale walczący w polu karnym Komorowski nie trafił głową w bramkę.

20' 0:0 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - żółta kartka

20' 0:0 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - faulował

Agresywne wejście Banasia. Najpierw przytrzymał Manu za koszulkę, a następnie go kopnął. Będzie pierwsza żółta kartka.

19' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - spalony

Sikorski tym razem na minimalnym spalonym.

18' 0:0 Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze) - faulował
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - faulowany

Kwiek zaatakował nogą Rzeźniczaka i zdaniem arbitra nieprzepisowo.

17' 0:0

Kiełbowicz naciskany przez zawodników Górnika na własnej połowie, wybija piłkę na aut.

16' 0:0 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Radović ładnie zakręcił obrońcom Górnika, wrzucił wprost na głowę Vrdoljaka, ale Chorwat strzela nad bramką.

15' 0:0

Iwański w pole karne do Borysiuka, ale za długo zastanawiał się z oddaniem strzału i piłkę odbiera mu Sikorski. Nie ma mowy o rzucie karnym.

14' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Piłka po nodze Sikorskiego wychodzi na rzut rożny.

12' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - faulował

Sikroski zbyt ostro zaatakował Kiełbowicza.

10' 0:0 Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa) - faulował

Zahorski podcinany z lewej strony pola karnego Legii.

9' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Kiełbowicz dośrodkowuje w pole karne Górnika, ale sytuację wyjaśnia Danch.

8' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Pierwszy korner dla Legii i tradycyjnie w narożniku jest Maciej Iwański.

7' 0:0

Ambitnie walczył Wodecki przy linii końcowej boiska, ale ostatecznie poradzili sobie legioniści.

6' 0:0 Michael Bemben (Górnik Zabrze) - faulował

Będzie okazja do dośrodkowania. Radović faulowany 30. metrów od bramki Stachowiaka.

5' 0:0 Michał Pazdan (Górnik Zabrze) - faulował

Zdecydowane wejście Pazdana w nogi Iwańskiego.

4' 0:0 Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - spalony

Metrowy spalony Sikorskiego.

3' 0:0 Adam Banaś (Górnik Zabrze) - faulował

Bezpardonowe wejście kapitana Górnika w walce powietrznej o piłkę.

2' 0:0 Adam Marciniak (Górnik Zabrze) - strzał niecelny

Pierwsza próba uderzenia, ale bardzo niecelna i od bramki golkiper Legii.

2' 0:0

Legioniści próbowali przedostać się pod pole karne Górnika, ale jak na razie bez efektów.

1' 0:0

Rozpoczynają gospodarze.

Przy znakomitym dopingu, piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

Z kolei w składzie gości nie ma Mariusza Przybylskiego, który pauzuje z czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim meczu z Lechem Poznań.

W wyjściowej jedenastce Legii po raz pierwszy od bardzo dawna znalazł się Maciej Iwański. Do ostatnich chwil nie wiadomo było, czy zagrają Kiełbowicz i Kucharczyk, ale jak widzimy, obaj piłkarze są w składzie "Wojskowych".

Witamy serdecznie. Już za kwadrans rozpoczniemy relację z ostatniego spotkania 11. kolejki Ekstraklasy. Na robiącym wrażenie obiekcie w Warszawie, miejscowa Legia podejmie beniaminka, Górnika Zabrze. Mało kto spodziewałby się przed rozpoczęciem sezonu, że po dziesięciu seriach spotkań zabrzanie będą w tabeli wyżej od "Wojskowych". Aktualnie Górnik plasuje się na czwartym miejscu z osiemnastoma oczkami, choć przed rozpoczęciem tej kolejki zajmował nawet trzecią lokatę. Legioniści z piętnastoma punktami piastują ósme miejsce. Zapraszamy więc na dwie godziny wielkich emocji piłkarskich!