• 11 Robak

Taktyka: 4-4-2

widzów: 9600   sędzia: Robert Małek (Zabrze)

minuta wynik opis

Widzew Łódź po mimo ambitnej postawy w drugiej części gry nie zdołała doprowadzić do wyrównania i musiał uznać wyższość Legii Warszawa. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relacje!

90'+9' 0:1

Koniec spotkania!

90'+8' 0:1 Darvydas Šernas (Widzew Łódź) - faulował
Iñaki Astiz (Legia Warszawa) - faulowany

90'+7' 0:1

Dudu prosto w mur...

90'+6' 0:1 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - faulował
Darvydas Šernas (Widzew Łódź) - faulowany

Faul w okolicy pola karnego Legii. To może być ostatnia szansa na wyrównanie!

90'+6' 0:1 Michał Żyro (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Miroslav Radović (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

90'+5' 0:1

Sernas mógł wyjść sam na sam, ale w ostatniej chwili Kiełbowicz odbiera mu piłkę!

90'+4' 0:1 Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) - faulował
Maciej Mielcarz (Widzew Łódź) - faulowany

90'+3' 0:1 (Widzew Łódź) - rzut rożny

90'+3' 0:1 Kostiantyn Machnowskyj (Legia Warszawa) - żółta kartka

Bramkarz Legii ponownie opóźnia wznowienie gry i otrzymuje za to żółtą kartkę.

90'+2' 0:1 Darvydas Šernas (Widzew Łódź) - strzał niecelny

Mocne, ale niecelne uderzenie z rzutu wolnego.

90'+1' 0:1 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - faulował
Rafał Grzelak (Widzew Łódź) - faulowany

90' 0:1

Sędzia doliczył siedem minut do regulaminowego czasu gry.

89' 0:1

Machnowskyj leży na boisku, ale już może kontynuować grę.

89' 0:1 Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) - faulował
Kostiantyn Machnowskyj (Legia Warszawa) - faulowany

Ukah fauluje bramkarza Legii podczas walki o piłkę.

89' 0:1 Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - faulował

Kolejny faul...

88' 0:1 Piotr Grzelczak (Widzew Łódź) - strzał celny

Interwencja bramkarza Legii po uderzeniu głową Grzelczaka.

87' 0:1 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - żółta kartka

87' 0:1 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - faulował
Dudu Paraíba (Widzew Łódź) - faulowany

Spóźnione wejście Vrdoljaka i kolejna kartka.

87' 0:1

Mielcarz piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Kiełbowicza.

86' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

84' 0:1 Alejandro Cabral (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

84' 0:1 Piotr Grzelczak (Widzew Łódź) - spalony

83' 0:1 Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) - faulował
Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - faulowany

83' 0:1

Dobra akcja Grzelczaka z prawej strony boiska, ale żaden z widzewiaków nie zamykał akcji w polu karnym.

82' 0:1 Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa) - strzał celny

Kolejna próba uderzenia z dystansu Szałachowskiego i ponownie lepszy okazuje się Mielcarz.

81' 0:1 Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) - faulował
Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa) - faulowany

Niebezpieczne wejście Ukaha, które mogło zakończyć się drugą żółtą kartką.

81' 0:1 Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) - strzał niecelny

Ukah wyskakuje najwyżej w polu karnym, ale piłka po jego uderzeniu głową nie trafia w bramkę.

80' 0:1 (Widzew Łódź) - rzut rożny

Widzew stara się doprowadzić do remisu.

79' 0:1 Rafał Grzelak (Widzew Łódź) - wejście zawodnika
Paul Grischok (Widzew Łódź) - zejście zawodnika

77' 0:1

Machnowskyj dostaje ostatnie ostrzeżenie od sędziego za grę na czas. Następnie przeciąganie gry zakończy się żółtą kartką.

77' 0:1 Velibor Đurić (Widzew Łódź) - strzał niecelny

Durić starał się przelobować bramkarza, ale czyni to bardzo niedokładnie. Od bramki Legia.

76' 0:1 Marcin Robak (Widzew Łódź) - spalony

75' 0:1 Marcin Robak (Widzew Łódź) - strzał celny

Kontra gospodarzy. Widzew bardzo długo rozgrywa piłkę w polu karnym, w końcu na uderzenie decyduje się Robak, ale jego strzał jest bardzo łatwy do obrony.

74' 0:1 Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa) - strzał celny

Podanie na lewą stronę pola karnego do Szałachowskiego, ten schodzi do środka i oddaje strzał w światło bramki.

72' 0:1 Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) - żółta kartka

Dodatkowo mamy kolejną żółtą kartkę.

72' 0:1 Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) - faulował
Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - faulowany

Po dośrodkowaniu Grischoka, Ukah oddaje najpierw uderzenie głową, a potem stara się wykorzystać niepewną interwencję Machnowskiego, ale sędzia przerywa akcję, ponieważ obrońca Widzewa nieprzepisowo walczył o piłkę z Komorowskim. Rzut wolny dla Legii.

71' 0:1 (Widzew Łódź) - rzut rożny

71' 0:1 Darvydas Šernas (Widzew Łódź) - strzał celny

W odpowiedzi uderzenie z 20 metrów Sernasa i tym razem Machnowsky zdołał sparować piłkę na rzut rożny!

69' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

69' 0:1 Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa) - strzał celny

Po przejęciu piłki Szałachowski oddaje mocne uderzenie z około 25 metrów i po interwencji Mielcarza futbolówka opuszcza boisko.

69' 0:1

Widzew głupio traci piłkę na środku boiska.

67' 0:1 Piotr Grzelczak (Widzew Łódź) - faulował

Komorowski popchnięty przez Grzelczaka.

66' 0:1

Wracamy do gry.

63' 0:1

Mecz zostaje na chwilę przerwany, ponieważ kibice Legii Warszawa wrzucili na boisko race.

62' 0:1 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - żółta kartka

62' 0:1 Marcin Komorowski (Legia Warszawa) - faulował
Mindaugas Panka (Widzew Łódź) - faulowany

Komorowski ciągnie za koszulkę Panke i dostaje za to przewinienie karę indywidualną.

61' 0:1 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - faulował

Kopia sytuacji po której padłą pierwsza bramka. Mielcarza ponownie uprzedza zawodnik Legii, ale tym razem sędzia odgwizduje przewinienie i bramka nie zostaje uznana!

60' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Zablokowane dośrodkowanie Szałachowskiego.

59' 0:1

Wykonany aut przez Widzewa... i od bramki Machnowsky.

58' 0:1 Miroslav Radović (Legia Warszawa) - faulował
Bruno Pinheiro (Widzew Łódź) - faulowany

58' 0:1 Paul Grischok (Widzew Łódź) - strzał niecelny

Słabe i niecelne uderzenie głową.

57' 0:1 Velibor Đurić (Widzew Łódź) - wejście zawodnika
Wojciech Szymanek (Widzew Łódź) - zejście zawodnika

55' 0:1 Iñaki Astiz (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Astiz przyjmuje piłkę wybitą z obrębu szesnastki i oddaje mocne uderzenie z lewej nogi, które nieznacznie mija bramkę Mielcarza!

55' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

54' 0:1

Dobra kontra Widzewa kończy się podaniem piłki do bramkarza gości...

53' 0:1

Widzew stara się podejść coraz bliżej pod bramkę Legii, ale jak na razie defensorzy gości nie dopuszczają do większego zagrożenia.

51' 0:1 Darvydas Šernas (Widzew Łódź) - spalony

Sernas stara się wyjść na czystą pozycję, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę do góry.

50' 0:1 Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - faulował

49' 0:1

Jak na razie gra toczy się przeważnie w okolicy linii środkowej boiska.

47' 0:1 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Kucharczyk z 25 metrów, ale obok prawego słupka!

46' 0:1 Darvydas Šernas (Widzew Łódź) - faulował
Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulowany

46' 0:1

Zaczynamy drugą połowę.

Zawodnicy są już ponownie na boisku.

Po dosyć ciekawych trzech kwadransach gry, Legia zasłużenie prowadzi z łódzkim Widzewem.

45'+4' 0:1

Koniec pierwszej połowy.

45'+1' 0:1 (Widzew Łódź) - rzut rożny

Czysty wślizg Manu i będziemy mieć stały fragment gry dla gospodarzy.

45' 0:1

Pierwsza połowa potrwa jeszcze trzy minuty.

44' 0:1 Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - strzał celny

Próba zaskoczenia Mieclarza, ale uderzenie Rzeźniczaka było zbyt słabe, aby mogło sprawić jakiś kłopot bramkarzowi Widzewa.

42' 0:1

Zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie piłkę łapie Mielcarz.

41' 0:1 (Legia Warszawa) - rzut rożny

41' 0:1

Grzelczak przy próbie opanowania piłki wychodzi poza linię końcową boiska i będziemy mieć aut dla Legii.

39' 0:1 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Niecelne uderzenie sprzed pola karnego.

37' 0:1 Paul Grischok (Widzew Łódź) - spalony

36' 0:1

Pomocnik Legii opuszcza na noszach plac gry, ale powinien zaraz pojawić się na boisku.

35' 0:1

Borysiuk po starciu z Sernasem nie podnosi się z murawy.

34' 0:1 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulował
Piotr Grzelczak (Widzew Łódź) - faulowany

Borysiuk nie zna sposobu na zatrzymanie rozpędzonego Grzelczaka i ucieka się do faulu.

33' 0:1

Kucharczyk źle zagrywa do Szałachowskiego i gospodarze przejmują piłkę.

31' 0:1 Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa) - wejście zawodnika
Maciej Rybus (Legia Warszawa) - zejście zawodnika

30' 0:1 Manú (Legia Warszawa) - żółta kartka

30' 0:1 Paul Grischok (Widzew Łódź) - żółta kartka

30' 0:1

Futbolówka w końcu opuszcza plac gry. Dochodzi także do przepychanki pomiędzy Grischokiem, a Manu za co obaj gracze otrzymują żółtą kartkę.

29' 0:1

Rybus leży na boisku, ale gospodarze nie zamierzają wybić piłki na aut.

28' 0:1

Rybus nabawił się kontuzji i zaraz opuści boisko.

26' 0:1 Miroslav Radović (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Ładnie rozegrana akcja po której Radović oddaje uderzenie z lewego narożnika pola karnego, ale piłka ląduje jedynie w bocznej siatce!

26' 0:1 Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź) - faulował

24' 0:1 Marcin Robak (Widzew Łódź) - strzał celny

Dośrodkowanie z prawej strony boiska wprost na głowę niepilnowanego Robaka. Piłka po koźle zmierza do bramki, ale w ostatniej chwili Machnowsky zdołał ją wybronić!

24' 0:1 Marcin Robak (Widzew Łódź) - spalony

21' 0:1 Darvydas Šernas (Widzew Łódź) - żółta kartka

21' 0:1 Darvydas Šernas (Widzew Łódź) - faulował

Sernas przyjmuje piłkę w polu karnym i umieszcza ją w siatce! Bramka nie zostaje jednak uznana, ponieważ zawodnik gospodarzy przy przyjęciu futbolówki pomagał sobie ręką i zostanie za to dodatkowo ukarany żółtą kartką.

19' 0:1 Marcin Robak (Widzew Łódź) - spalony

Dudu przedarł się przez kilku zawodników Legii, zagrywa piłkę do Robaka, który wychodzi sam na sam, ale napastnik Widzewa znajduje się jednak na pozycji spalonej.

18' 0:1 Dudu Paraíba (Widzew Łódź) - faulował
Manú (Legia Warszawa) - faulowany

16' 0:1 GOL! Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - gol lewą nogą
Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa) - asysta

Dośrodkowanie z prawego narożnika boiska, Mielcarz nie dochodzi do piłki i nabiegający Vrdoljak kieruje futbolówkę do bramki!

16' 0:0 (Legia Warszawa) - rzut rożny

Piłka po dośrodkowaniu Manu odbija się od Dudu i wychodzi na rzut rożny.

15' 0:0

Widzew ma problemy z opuszczeniem własnej połowy boiska.

13' 0:0

Legia w natarciu! Próby dośrodkowań w pole karne, ale jak na razie obrońcy Widzewa zażegnują niebezpieczeństwo.

12' 0:0 Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa) - strzał celny

Dośrodkowanie Kiełbowicza, Vrdoljak mógł uderzeniem głową pokonać bramkarza gospodarzy, ale musnął tylko piłkę i Mielcarz nie miał problemów z interwencją.

11' 0:0 Piotr Grzelczak (Widzew Łódź) - żółta kartka

11' 0:0 Piotr Grzelczak (Widzew Łódź) - faulował
Miroslav Radović (Legia Warszawa) - faulowany

Piotr Grzelczak nieprzepisowo zatrzymuje szarżującego Radovicia i mamy pierwszą karę indywidualną dla zawodnika Widzewa.

10' 0:0 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - spalony

10' 0:0

Dośrodkowanie Manu ląduje w rękach Mielcarza.

9' 0:0

Manu przedarł się prawą flanką, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do żadnego z legionistów.

8' 0:0 Dudu Paraíba (Widzew Łódź) - faulował

7' 0:0

Rybus dobrze zagrywa z lewego skrzydła, ale Kucharczyk źle przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i Ukah przejmuje futbolówkę.

6' 0:0

Nieczysty wślizg Panki.

5' 0:0 Miroslav Radović (Legia Warszawa) - strzał niecelny

Radović widzi, że Mielcarz jest zbyt daleko wysunięty od swojej bramki, oddaje strzał... i piłka przelatuje daleko od światła bramki.

4' 0:0 Iñaki Astiz (Legia Warszawa) - żółta kartka

Astiz ewidentnie zagrywa piłkę ręką i otrzymuje za to żółty kartonik.

2' 0:0 Ariel Borysiuk (Legia Warszawa) - faulował
Marcin Robak (Widzew Łódź) - faulowany

Borysiuk przewraca rywala w środkowej strefie boiska.

2' 0:0

Robak stara się dojść do futbolówki, jednak podanie było zbyt mocne i piłkę łapie Machnowsky.

1' 0:0 Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - spalony

Radović zagrywa prostopadłą piłkę do Kucharczyka, ale ten znajduje się na minimalnym spalonym.

1' 0:0

Pierwszy gwizdek sędziego.

Zawodnicy już się przywitali i zaraz rozpoczną spotkanie. Widzew tradycyjnie na czerwono, natomiast Legia na biało-czarno.

Piłkarze pojawili się już na murawie.

Witamy serdecznie w dzisiejszej relacji! Za około 10 minut rozpocznie się jeden z klasyków polskiej piłki nożnej, gdzie Widzew Łódź zmierzy się z Legią Warszawa!