• 11 Cacau

Taktyka: 4-2-3-1

widzów: 62660   sędzia: Marco Antonio Rodríguez (Meksyk)

minuta wynik opis

Po dobrym widowisku Niemcy w pełni zasłużenie pokonują reprezentację Australii 4:0! Jest to jak do tej pory najwyższe zwycięstwo w tym turnieju. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutrzejsze relację!

90'+4' 4:0

Arbiter kończy dzisiejsze spotkanie!

90'+2' 4:0 Cacau (Niemcy) - żółta kartka

Cacau za symulowanie faulu otrzymuje żółtą kartkę.

90'+2' 4:0 (Australia) - rzut rożny

Jedna z ostatnich okazji na zdobycie honorowej bramki dla Australii.

90'+1' 4:0 (Australia) - rzut rożny

Będziemy mieć jeszcze rzut rożny dla Australii.

90' 4:0

Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

90' 4:0 Craig Moore (Australia) - faulował
Mario Gómez (Niemcy) - faulowany

89' 4:0 Holger Badstuber (Niemcy) - faulował
Nikita Rukavytsya (Australia) - faulowany

Badstuber nieprzepisowo zatrzymuje rywala.

88' 4:0 Marko Marin (Niemcy) - faulował
Luke Wilkshire (Australia) - faulowany

88' 4:0

Zostały dwie minuty do regulaminowego czasu gry. Czy padnie jeszcze jakaś bramka?

85' 4:0 Mario Gómez (Niemcy) - strzał niecelny

Marin do Gomeza, ale ten po próbie ekwilibrystycznego strzału nie trafia w bramkę.

84' 4:0 Brett Holman (Australia) - strzał celny

Holman oddaje strzał z pola karnego, ale Neuer broni jego uderzenie bez większych trudności.

82' 4:0 Mile Jedinak (Australia) - faulował
Marko Marin (Niemcy) - faulowany

81' 4:0 Marko Marin (Niemcy) - strzał celny

81' 4:0 Marko Marin (Niemcy) - wejście zawodnika
Lukas Podolski (Niemcy) - zejście zawodnika

81' 4:0 Mario Gómez (Niemcy) - spalony

Gomez wychodzi sam na sam... ale znajduje się na pozycji spalonej.

80' 4:0 Mile Jedinak (Australia) - faulował
Cacau (Niemcy) - faulowany

Nieprzepisowe wejście w nogi Cacau.

80' 4:0 Luke Wilkshire (Australia) - strzał niecelny

Wilkshire z dystansu, ale bardzo niecelnie.

77' 4:0

Niemcy w pełni kontrolują przebieg gry.

73' 4:0 Mile Jedinak (Australia) - wejście zawodnika
Brett Emerton (Australia) - zejście zawodnika

73' 4:0 Mario Gómez (Niemcy) - wejście zawodnika
Mesut Özil (Niemcy) - zejście zawodnika

73' 4:0 (Niemcy) - rzut rożny

Cacau wywalczył rzut rożny.

70' 4:0 GOL! Cacau (Niemcy) - gol prawą nogą
Mesut Özil (Niemcy) - asysta

Özil zagrywa piłkę z lewej strony pola karnego do wbiegającego Cacau i świeżo wprowadzony napastnik zdobywa bramkę! Niemcy - Australia 4:0!!!

68' 3:0 Cacau (Niemcy) - wejście zawodnika
Miroslav Klose (Niemcy) - zejście zawodnika

68' 3:0 GOL! Thomas Müller (Niemcy) - gol prawą nogą
Lukas Podolski (Niemcy) - asysta

Podolski świetnie zagrywa piłkę do Müllera, ten wkręca w ziemię jednego z obrońców i oddaje mocny strzał po ziemi! Piłka odbija się jeszcze od lewego słupka i wpada do bramki! Niemcy prowadzą już 3:0!!!

66' 2:0 Miroslav Klose (Niemcy) - strzał niecelny

Dwójkowa akcja Podolskiego z Klose! Po dograniu Podolskiego Klose znajduje się kilka metrów przed bramką, ale futbolówka po jego uderzeniu z pierwszej piłki mija bramkę!

64' 2:0 Nikita Rukavytsya (Australia) - wejście zawodnika
Richard Garcia (Australia) - zejście zawodnika

63' 2:0 Mesut Özil (Niemcy) - spalony

61' 2:0 Lukas Podolski (Niemcy) - strzał celny

Z lewego narożnika pola karnego uderza Podolski, ale futbolówkę piąstkuje Schwarzer!

60' 2:0 Miroslav Klose (Niemcy) - strzał celny

Zamieszanie pod polem karnym! Klose znajduje się przed Schwarzerem, oddaje strzał wprost bramkarza, próbuje jeszcze zagrać do Khediry, ale czyni to niecelnie. Wynik bez zmian!

58' 2:0 Carl Valeri (Australia) - żółta kartka

... i kolejna kartka.

58' 2:0 Carl Valeri (Australia) - faulował
Sami Khedira (Niemcy) - faulowany

Kolejny faul...

56' 2:0 Tim Cahill (Australia) - czerwona kartka

... i Cahill zostaje wyrzucony z boiska! Australia będzie grać w 10!

56' 2:0 Tim Cahill (Australia) - faulował
Bastian Schweinsteiger (Niemcy) - faulowany

Atak od tyłu w nogi Schweinsteigera...

54' 2:0 Jason Culina (Australia) - faulował
Miroslav Klose (Niemcy) - faulowany

54' 2:0 Thomas Müller (Niemcy) - strzał niecelny

Świetna sytuacja dla Niemiec w którym brakowało tylko wykończenia. Po kombinacyjne wymianie podań piłka po uderzeniu Mullera przelatuje nad bramką!

51' 2:0 Brett Holman (Australia) - strzał niecelny

Holman ogrywa Friedricha i oddaje strzał z lewej nogi, ale piłka przelatuje obok prawego słupka.

51' 2:0

Próba zagrania prostopadłej piłki do Klosego, jednak niemieckiego napastnika ubiega bramkarz Australii.

49' 2:0 Tim Cahill (Australia) - strzał niecelny

Niecelne uderzenie głową.

48' 2:0 (Australia) - rzut rożny

Kolejny rzut rożny.

Australijczycy domagają się odgwizdania rzutu karnego po tym jak Mertesacker zagrał piłkę ręką, ale sędzia pokazuje jedynie na rzut rożny.

47' 2:0 Miroslav Klose (Niemcy) - faulował

Zagranie ręką.

46' 2:0 Lucas Neill (Australia) - żółta kartka

46' 2:0 Lucas Neill (Australia) - faulował

Neill przy wyskoku do piłki uderza kolanem w plecy Klose i otrzymuje za to przewinienie karę indywidualną.

46' 2:0

Rozpoczęła się druga część gry.

46' 2:0 Brett Holman (Australia) - wejście zawodnika
Vince Grella (Australia) - zejście zawodnika

Niemcy zasłużenie prowadzą po dwóch przepięknych bramkach zdobytych przez zawodników z polskimi korzeniami. Miejmy nadzieję, że to nie koniec emocji w dzisiejszym spotkaniu i po zmianie stron ujrzymy kolejne urodziwe trafienia.

45'+1' 2:0

Koniec pierwszej części gry.

45' 2:0 Sami Khedira (Niemcy) - faulował

45' 2:0 Richard Garcia (Australia) - faulował
Philipp Lahm (Niemcy) - faulowany

44' 2:0

Prostopadłe zagranie do Mullera, ale szybszy okazuje się Schwarzer.

42' 2:0 Lucas Neill (Australia) - faulował

Schweinsteiger podcinany przez Neilla.

40' 2:0

Özil wychodzi ponownie na dogodną sytuację! Mija bramkarza Australii, ale przy okazji za daleko wypuszcza sobie piłkę i futbolówka opuszcza plac gry!

39' 2:0 Sami Khedira (Niemcy) - strzał niecelny

Lahm dośrodkowuje piłkę na głowę Khedira, ale piłka po jego uderzeniu głową mija bramkę rywala.

37' 2:0 (Niemcy) - rzut rożny

Müller ogrywa trzech zawodników rywali i wywalczył rzut rożny.

37' 2:0

Australia pomimo straty dwóch bramek nie zamierza się poddawać i raz po raz stara się przedostać pod pole karne Neuera.

35' 2:0 Vince Grella (Australia) - faulował

Grella wpada na wybijającego piłkę Schweinsteigera i sędzia odgwizduje faul dla reprezentacji Niemiec.

31' 2:0 (Niemcy) - rzut rożny

Mogło być 3:0! Klose zagrywa piłkę do Özila, ten znajduje się w sytuacji sam na sam i podcina futbolówkę nad wychodzącym z bramki Schwarzerem. Piłkę zmierzającą do siatki w ostatniej chwili wybija kapitan Australii!!!

29' 2:0 Jason Culina (Australia) - faulował
Thomas Müller (Niemcy) - faulowany

28' 2:0 (Australia) - rzut rożny

26' 2:0 GOL! Miroslav Klose (Niemcy) - gol głową
Philipp Lahm (Niemcy) - asysta

Kolejna bramka! Lahm świetnie dośrodkowuje w pole karne, Miroslav Klose uprzedza Schwarzera i pięknym uderzeniem głową podwyższa prowadzenie swojej drużyny! Niemcy - Australia 2:0!!!

24' 1:0 Craig Moore (Australia) - żółta kartka

Moore otrzymuje karę indywidualną za niesportowe zachowanie.

24' 1:0 Miroslav Klose (Niemcy) - strzał niecelny

Powinno być 2:0! Podolski z lewej strony pola karnego zagrywa idealną piłkę na 5 metr do Klosego, ale napastnik Bayernu Monachium fatalnie pudłuje!

22' 1:0

Było groźnie! Niemcy szybko rozpoczynają grę, piłka trafia do Mullera, ten dośrodkowuje po ziemi w pole karne i gdyby jeden z zawodników niemieckich byłby o krok szybszy, zapewne umieściłby piłkę w bramce Australii!

22' 1:0 Craig Moore (Australia) - faulował
Mesut Özil (Niemcy) - faulowany

20' 1:0 Richard Garcia (Australia) - strzał niecelny

Garcia decyduje się na uderzenie z około 25 metrów. Piłka po jego strzale mija bramkę Neuera.

19' 1:0 Richard Garcia (Australia) - faulował
Arne Friedrich (Niemcy) - faulowany

18' 1:0 Jason Culina (Australia) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z prawej strony pola karnego wprost na głowę Culiny, ale australijski pomocnik posyła piłkę ponad bramką!

18' 1:0 Mesut Özil (Niemcy) - spalony

Podolski zagrywa do Özila, ten wychodzi na sytuację sam na sam, ale ponownie znajduje się na spalonym.

17' 1:0

Ładna akcja Niemiec! Po wymianie kilku podań piłka ląduje pod nogami Podolskiego, ale jego dośrodkowanie zostaje złapane przez Schwarzera.

16' 1:0

Moore za mocno zagrywa piłkę do Emertona i od bramki rozpocznie Neuer.

15' 1:0 Miroslav Klose (Niemcy) - spalony

Klose stara się wyjść na czystą pozycję, ale sędzia liniowy odgwizduje spalonego.

13' 1:0 Jason Culina (Australia) - faulował

12' 1:0 Mesut Özil (Niemcy) - żółta kartka

Özil otrzymuje żółty kartonik za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

10' 1:0 (Australia) - rzut rożny

9' 1:0 GOL! Lukas Podolski (Niemcy) - gol lewą nogą
Thomas Müller (Niemcy) - asysta

Özil zagrywa piłkę do Müllera, ten znajdując się na prawej stronie pola karnego zagrywa piłkę do wbiegającego z lewej strony Podolskiego i napastnik FC Köln potężnym uderzeniem z lewej nogi kieruje piłkę do siatki! Niemcy - Australia 1:0!!!

8' 0:0 (Niemcy) - rzut rożny

8' 0:0 Mesut Özil (Niemcy) - strzał niecelny

... Ozil stara się jeszcze dobijać, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

7' 0:0 Miroslav Klose (Niemcy) - strzał celny

Klose wychodzi na czystą pozycję, ale jego uderzenie broni Schwarzer...

6' 0:0 Richard Garcia (Australia) - spalony

Garcia na pozycji spalonej.

3' 0:0 Richard Garcia (Australia) - strzał celny

Australia blisko zdobycia bramki! Garcia niespodziewanie znajduje się niepilnowany na 5 metrze, ale piłkę po jego uderzeniu z linii bramkowej wybija Lahm!!!

3' 0:0 (Australia) - rzut rożny

Emerton wywalczył rzut rożny.

2' 0:0 Sami Khedira (Niemcy) - spalony

Dobrze zapowiadająca się akcja prawą stroną boiska została przerwana przez pozycję spaloną Khedira.

1' 0:0

Australia odważnie rozpoczęła dzisiejsze spotkanie. Jednak próba dośrodkowanie w pole karne kończy się pewną interwencją Neuera.

1' 0:0

Mamy pierwszy gwizdek sędziego.

Piłkarze wychodzą na murawę. Przed nami jeszcze tylko odsłuchanie hymnów narodowych i sędzia rozpocznie dzisiejsze widowisko.

Witamy serdecznie! Za około 25 minut rozpocznie się drugie dzisiejsze spotkanie w grupie D, gdzie Niemcy zmierzą się z drużyną Australii.